Janusz Kozioł OK
youtube/reklama

Nie żyje Janusz Kozioł. Legendarny lektor walczył z ciężką chorobą

Janusz Kozioł OK
youtube/reklama

 

Serwis polscylektorzy.pl przekazał smutne informacje. Nie żyje Janusz Kozioł, znany lektor, którego głos znają niemal wszyscy. Mężczyzna zmarł w wieku 68 lat.

- Drodzy, musimy Wam przekazać smutną, wstrząsającą wiadomość. Janusz Kozioł nie żyje. "Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud" – pisał Janusz Kozioł w czasie, gdy nie mógł już mówić. Cud nie nastąpił… Dziś o 10-tej lektor przegrał walkę o każdy oddech. Jego głos pozostanie z nami na zawsze - brzmi komunikat.

 

Janusz Kozioł: przyczyny śmierci

 

Jeszcze niedawno w internecie pojawiła się informacja, że Janusz Kozioł potrzebuje pomocy. Lektor walczył bowiem z SLA - nieuleczalną chorobą, którą zdiagnozowano u niego 3 lata temu. 

 

- Lekarze przez długi czas nie byli w stanie postawić diagnozy. Gdy usłyszałem: Stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe (SLA), nie chciałem wierzyć. Nieubłagana przewrotność losu i wyrok. Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud. Postać SLA, na którą cierpię, atakuje narząd mowy i funkcje oddechowe. Kłopoty z mową zaczęły się dwa lata temu. Musiałem, przestać robić to, co kocham i umiem. Przestałem dla Was czytać... Potem pojawiły się kłopoty z jedzeniem, przełykaniem, a w końcu z oddychaniem. W ostatnich tygodniach choroba się nasiliła. Proszę, pomóż. Trwa walka o każdy oddech.  Potrzebne są leki i specjalistyczna opieka całodobowa - pisał Janusz Kozioł na stronie, gdzie prowadzono dla niego zbiórkę. 

 

Odzew ludzi był zaskakujący. Choć lektor i jego rodzina mówili, że potrzebują 30 tys. zł, w błyskawicznym tempie udało się uzbierać blisko 300 tys. zł. Janusz Kozioł uznał, że weźmie z tej puli tylko tyle, ile potrzebuje. Resztę chciał przekazać na pomoc dla innych chorych cierpiących na SLA.

Janusz Kozioł nie żyje, wpis córki
https://pomagam.pl/januszkoziol

Niestety, choroba okazała się silniejsza...

 

POLECAMY: Popularny lektor Janusz Kozioł nie żyje. Miał 68 lat

 

Janusz Kozioł nie żyje

Janusz Kozioł nie żyje
screen/youtube

Córka dzielnie walczyła o jego życie

Janusz Kozioł nie żyje
https://pomagam.pl/januszkoziol

Więcej na temat film
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17