Party Stories
kosmetyki-yope
Mat.prasowe
Newsy

Jak żyć zero waste? Zobacz podpowiedzi!

Wiesz już na pewno, że plastik to nie jest rozwiązanie przyszłości. Chcesz żyć w zgodzie z naturą, chronić planetę i sprawić, że filozofia „zero waste” także w Twoim domu zagości na stałe? Zastanawiasz się, od czego zacząć? To prostsze niż Ci się wydaje. Wystarczą małe kroki, które sprawią, że ekologia stanie się dla Ciebie codziennością i sposobem na życie.

Wiesz już na pewno, że plastik to nie jest rozwiązanie przyszłości. Chcesz żyć w zgodzie z naturą, chronić planetę i sprawić, że filozofia „zero waste” także w Twoim domu zagości na stałe? Zastanawiasz się, od czego zacząć? To prostsze niż Ci się wydaje. Wystarczą małe kroki, które sprawią, że ekologia stanie się dla Ciebie codziennością i sposobem na życie.

Każdego dnia w prosty sposób możesz zrobić zakupy nie wychodząc z domu. Na www.yope.me kupisz zarówno naturalne kosmetyki, jak i bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska środki do sprzątania domu. Oprócz produktów w klasycznych butelkach z pompką możesz wybrać także mydła w wygodnych opakowaniach uzupełniających tzw. doypackach. To nie tylko oszczędność w portfelu, ale także rozsądna alternatywa i mniej użytego do ich wytworzenia plastiku.

Cztery proste zasady

Odrzuć, Zmniejsz, Użyj ponownie, Odzyskaj (Refuse, Reduce, Reuse, Recycle). Zasada 4R to podstawa dla tych, którzy naprawdę chcą dbać o środowisko.

1. Odrzuć (Refuse) – zrezygnuj z wszystkich „jednorazówek” – od dziś nie sięgaj po plastikowe kubki do kawy i torebki, słomki, sztućce jednorazowego użytku i mieszadełka do napojów. Zamiast nich wybieraj np. opakowania szklane, które możesz wykorzystywać wielokrotnie. W butiku YOPE możesz kupić szklaną butelkę wraz z pompką, którą można napełniać kosmetykami wiele razy! Jest pojemna, poręczna, higieniczna. 

 

kosmetyki-yope
Mat.prasowe

2. Zredukuj (Reduce) – wybierz produkty z możliwie najmniejszą zawartością tworzyw sztucznych. Najbardziej nowatorskim rozwiązaniem YOPE są słoiki, w które pakowane są masła do ciała. Są one wykonane w 70% z tworzywa R-PET, a w 30% z bio-plastiku, który jest produkowany z oleju z trzciny cukrowej. Pochodzący ze źródeł odnawialnych bio-plastik jest nie tylko biodegradowalny, ale dodatkowo nie zwiększa emisji CO2 do atmosfery ani nie wpływa na uszczuplenie cennych dla Ziemi surowców.

kosmetyki-yope
Mat.prasowe

3. Używaj ponownie (Reuse) - używaj plastikowych pojemników wielokrotnie. Zamiast wyrzucać plastikowe opakowania po kosmetykach do kosza, daj im drugie życie. W ten sposób w ciągu roku zmniejszysz ilość odpadów nawet o 50 plastikowych opakowań! W warszawskim butiku YOPE czekają na Ciebie stacje uzupełniające z mydłami, żelami pod prysznic i płynem do mycia naczyń. Wystarczy, że przyjdziesz ze swoją butelką po produkcie YOPE i napełnisz ją na miejscu ponownie tym samym płynem. W sklepach kupisz także klasyczne mydła YOPE: Werbena, Wanilia z cynamonem i Figa w opakowaniach uzupełniających. To mniejsza ilość plastiku niż klasyczna butelka! 

kosmetyki-yope
Mat.prasowe

4. Odzyskaj (Recycle) – Wybieraj produkty wykonane z materiałów pochodzących z odzysku oraz te, które nadają się do recyklingu. Opakowania kosmetyków i środków czystości YOPE nie tylko nadają się do recyklingu, ale także z niego pochodzą. Są to tzw. R-PET, w które nalewane są mydła, żele pod prysznic, środkami czystości oraz płyn do mycia naczyń. Puste opakowania po produktach YOPE można zwracać w warszawskim butiku oraz w punktach partnerskich w całej Polsce. W zamian otrzymasz produkt z puli specjalnej, a opakowania zostaną przetworzone na nowe butelki, a także włókno poliestrowe, czyli wypełniacz poduszek i kołder, polar, dywaniki samochodowe czy folie do pakowania.

 

Adresy sklepów są dostępne na stronie www.yope.me

 

Materiał powstał z udziałem marki Yope

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Dom Madonny, który chce kupić Justin Bieber
East News
Strefa luksusu
Justin Bieber chce kupić tę luksusową willę! Należała kiedyś do Madonny
Justin i Hailey Bieberowie kupią willę w Beverly Hills, która należała do Madonny?

Czyżby w życiu Justina Biebera i jego małżonki szykowały się spore zmiany? Zagraniczne media donoszą, że zakochani planują kupić luksusową willę w Beverly Hills. Co ciekawe, ta zjawiskowa posiadłość należała niegdyś do Madonny. Patrząc na jej wielkość można odnieść wrażenie, że Justin i Hailey szukają przestrzeni dla siebie i... dzieci? Zobaczcie sami!

kosmetyki-yope
Mat.prasowe
Newsy
Nie wyrzucaj, uzupełniaj! Refill to nowy sposób na pielęgnację zero waste

Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od małych zmian. Zamiast kupować kolejne opakowania swoich ulubionych kosmetyków, skorzystaj z opcji refill. Puste butelki po żelach pod prysznic, mydłach i szamponach napełniaj ponownie. W ten prosty sposób ograniczysz ilość odpadów, oszczędzisz czas i pieniądze. Sprawdź nowe, bezpieczne dla Ciebie i środowiska rozwiązania, z których możesz korzystać w wygodny sposób. Butelka czy opakowanie uzupełniające? A może jedno i drugie? Opakowania mydeł, żeli i środków czystości YOPE są wykonane z tworzywa, które nie tylko nadaje się do recyklingu, lecz także jest z niego wykonane. Doskonale sprawdzają się także do wielorazowego użytku. Butelka z odkręcaną pompką sprawia, że nie tylko wygodnie korzystasz z produktu, ale też możesz go z łatwością uzupełnić. Zamiast więc wyrzucać opakowania po ulubionych produktach YOPE, zachowaj je i daj im kolejne życie. Teraz wystarczy, że wybierzesz kosmetyk YOPE w wersji refill i uzupełnisz butelkę. Każdy opakowanie uzupełniające to 70% plastiku mniej, a jego pojemność zastępuje dwie klasyczne butelki YOPE. Dzięki temu rozwiązaniu możesz w ciągu roku zmniejszyć ilość odpadów nawet o 50 opakowań. Dla Ciebie to dodatkowa oszczędność, a dla środowiska mniej plastiku. A może własny domowy Refill? Żele pod prysznic i mydła do rąk to produkty, z których korzystają wszyscy domownicy, dlatego zazwyczaj każda rodzina potrzebuje ich więcej niż innych kosmetyków.  W naszych domach równie szybko zużywane są także środki czystości: płyny do mycia naczyń czy płyny do mycia powierzchni. Takie produkty „pierwszej potrzeby” dobrze jest mieć w zapasie, bez konieczności kupowania kolejnych butelek. Domowy refill YOPE to opakowanie uzupełniające o pojemności 3 litrów, dzięki któremu tę...

Segregacja śmieci
© monticellllo/Fotolia.com
Styl życia
Jak ograniczyć plastik? 10 prostych sposobów na bycie eko

Proste sposoby na ograniczenie plastiku  pomogą nam być eko bez zbędnych wyrzeczeń. Wystarczy wprowadzić tylko kilka kroków, aby zmniejszyć ilość plastikowych odpadów . Z każdym rokiem ziemię zalewa fala plastikowych śmieci. Niszczy naszą planetę, zabija rośliny i zwierzęta. Produkty z tworzyw sztucznych rozkładają się przez setki lat. Wszyscy o tym wiemy, lecz i tak na co dzień używamy jednorazowych toreb i akcesoriów. Według ONZ rocznie produkujemy aż 300 milionów ton śmieci. Przewiduje się, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb . Plastik w oceanie - czy ograniczenie plastiku ma sens?   Dużo osób uważa, że małe działania w naszym otoczeniu nie zażegnają problemu. Wielkie koncerny pakują  wszystkie produkty w plastikowe opakowania , bo tak jest taniej. A duża część zanieczyszczeń znajdujących się w oceanach to odpadki z narzędzi połowowych. Jednak ograniczenie ilości odpadów w naszym domu jest bardzo ważne. To początek zmian w świadomości i pierwszy krok do czystego środowiska. Niemal 50% śmieci znajdujących się w oceanach  to artykuły plastikowe po artykułach jednorazowego użytku. Kilka prostych kroków może zmienić przyszłość naszej planety.   10 sposobów na ograniczenie zużycia plastiku   Wielorazowe torby na zakupy Używanie toreb wielorazowego użytku  to pierwszy krok na drodze do ograniczenia plastiku. Irytujące foliowe torebki zalegające w domu lub masowo wyrzucane do kosza to przeszłość. Kup jedną dużą i jedną małą torbę materiałową - posłużą Ci przez lata. Warto również postawić na zestaw woreczków lnianych na warzywa i owoce. Zamiast brać cienkie, plastikowe siatki, które od razy pójdą do kosza. Pojedynczych produktów w ogóle nie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner