Jak wygląda Laska z filmu "Chłopaki nie płaczą"? Kadr z filmu "Chłopaki nie płaczą" Jak wygląda Laska z filmu "Chłopaki nie płaczą"? Jak wygląda Laska z filmu "Chłopaki nie płaczą"?
Jak wygląda Laska z filmu "Chłopaki nie płaczą"?
YouTube

"Chłopaki nie płaczą" to film, który skradł serca polskich widzów. Komedia Olafa Lubaszenki debiutowała na ekranach kin w 2000 roku. Sukces zapewniła jej nie tylko gwiazdorska obsada, na czele z Cezarym Pazurą i Maciejem Stuhrem, ale również mistrzowskie dialogi. Niektóre cytaty do dzisiaj bawią nas do łez!

Na uwagę zasłużył także jeden z bohaterów drugoplanowych. Laska, bo o nim mowa, choć nie miał zbyt rozbudowanej roli, zdołał zdobyć sympatię widzów dzięki swojej naturalności. Tomasz Bajer, który wcielił się w tę postać, był totalnym amatorem. Jak potoczyły się jego losy po premierze filmu "Chłopaki nie płaczą"? Czym się obecnie zajmuje? Dowiecie się tego z naszej galerii! 

1/4
Jak wygląda Laska z filmu "Chłopaki nie płaczą"?
Mat. prasowe

Kim jest Tomasz Bajer, odtwórca roli Laski w filmie "Chłopaki nie płaczą"?

Jak już wspomnieliśmy, Laska stał się ulubieńcem widzów. Młodzi ludzie utożsamiali się z tym wyluzowanym chłopakiem, który wiecznie był pod wpływem nielegalnych substancji. Laska był współlokatorem Oskara (Wojciech Klata), przyjaciela Kuby Brennera (Maciej Stuhr). Przedstawiał się również jako syn "króla sedesów". Jakie było jego największe marzenie? Zostać ambasadorem na Jamajce "jak Tony Halik"!

Co ciekawe, tę postać od początku do końca wymyślił Olaf Lubaszenko. To również on wypatrzył Tomasza Bajera podczas spotkania z licealistami w poznańskiej szkole. Olaf Lubaszenko poświęcił mu sporo miejsca w swojej książce. Zobaczcie poniżej, co o nim pisał!

2/4
Kadr z filmu "Chłopaki nie płaczą"
Mat. prasowe

Olaf Lubaszenko w swojej biografii zdradził, że wybór Tomasza Bajera nie wzbudził entuzjazmu producentów filmu. Bali się bowiem, że nastolatek z liceum nie podoła aktorskiemu wyzwaniu.

Nie spodobało im się, że był to chłopak specyficzny. Nawet mówił dość niestandardowo jak na przyzwyczajenia polskich filmowców. Akcentował po swojemu. Po pierwszych projekcjach współproducenci namawiali mnie, bym tę decyzję obsadową przemyślał - innymi słowy sugerowali, by zmienić aktora - wyjawił Olaf Lubaszenko.

Z kolei Tomasz Bajer wspominał w jednym z wywiadów, że na spotkaniu ze znanym aktorem i reżyserem był... "kompletnie ululany". 

Rozmawialiśmy głównie o narkotykach wśród celebrytów. Od razu zrobił na mnie wrażenie bystrego faceta. Na koniec powiedział, że kręci film. Zapytał mnie o numer telefonu - wspominał Tomasz Bajer przed laty. 

Mimo wszystko Olaf Lubaszenko postawił na swoim i obsadził naturszczyka w roli Laski. Tomasz Bajer wystąpił później w innym filmie reżysera pt. "Poranek kojota", w którym zagrał Siwego. Na swoim koncie ma także epizodyczne role w takich serialach, jak "Na Wspólnej" czy też "Kosmici".

Czym zajmuje się obecnie? Zobacz poniżej! 

3/4
Jak wygląda Laska z filmu "Chłopaki nie płaczą"?
YouTube

Jak wygląda teraz Laska z filmu "Chłopaki nie płaczą"?

Po sukcesach obu filmów Olafa Lubaszenki Tomasz Bajer został prezenterem w Benchmark TV. Później jednak zniknął z show-biznesu. Jak można przeczytać w internecie, przeprowadził się do Australii.

Pytacie dlaczego? Ludzie przyjaźni i zadowoleni z życia - nie szukają powodów do narzekań. Co jest ważne, uśmiechy nie są sztuczne, tak jak w Hameryce. Australia to taki misz-masz: zarobki jak u Wujka Sama, ale kultura (osobista również) zachodnioeuropejska. Oprócz tego jest słonecznie i masakrycznie ciepło przez prawie cały rok (zima trwa od czerwca do sierpnia i temperatura spada wtedy do około 18 stopni Celsjusza) - pisał na forum Kinoradio.pl.

Tam też zrodził się u niego pomysł na stworzenie kanału na YouTubie pod nazwą "Laska na fali". 

 

4/4
Jak wygląda Laska z filmu "Chłopaki nie płaczą"?
Facebook

Najnowsze zdjęcia Tomka Bajera, które można znaleźć w sieci, pochodzi z 2015 roku. Opublikował je na swoim profilu na Facebooku Wojtek Gola z programu "Warsaw Shore". 

Oglądaliście "Chłopaki nie płaczą" albo "Poranek kojota"? ;D Wielki powrót "Laski z Polski", czyli Tomasza Bajera ;) Pozdrawiamy! - napisał pod ich wspólnym zdjęciem celebryta.

Czy Tomek Bajer bardzo zmienił się od czasów filmu "Chłopaki nie płaczą"?

 

Więcej na temat film