lenor-fresh-air-efect
Adobe Stock
Newsy

Jak prawidłowo suszyć ubrania po praniu?

Dzięki tym sposobom osiągniesz zupełnie nowy standard świeżości swoich ubrań!

Widok rozwieszonych na sznurkach tkanin, smaganych letnim wiatrem i schnących w delikatnym słońcu, sprawia, że niemal od razu czujemy ich zapach. Aż chciałoby się wtulić twarz w te przewiane tkaniny i bez końca cieszyć się ich świeżością. Jest jednak kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać, aby osiągnąć pożądany efekt.

Jak suszyć pranie?

  • Przed powieszeniem na sznurku lub suszarce każdą rzecz należy rozprostować – strzepnąć lub delikatnie rozciągnąć, by pozbyć się większych zagnieceń, które powstały w pralce.
  • Każde ubranie, również białe, warto wywrócić na lewą stronę, żeby pod wpływem promieni słonecznych nie traciło koloru.
  • Dopiero wtedy możemy wieszać rzeczy, dokładnie rozsuwając je na sznurku lub suszarce. Najlepiej, gdy suszone ubrania będę cały czas w cieniu.
  • Ubrania z delikatnych tkanin, które mogą podczas suszenia zmienić fason lub się rozciągnąć, warto powiesić na wieszakach lub suszyć rozłożone na ręcznikach.

lenor-fresh-air-efect
Adobe Stock

Najwyższym standardem świeżości dla wielu osób jest zapach tkanin suszonych na zewnątrz – mówi się, że efekt osiągany w takich warunkach jest naprawdę nie do pobicia i przewyższa każdą inną metodę suszenia.
Jednak suszenie na świeżym powietrzu to prawdziwy luksus. Balkony w miejskich blokach bywają za małe, by rozstawić na nich suszarki, czasem też reguły wspólnoty mieszkaniowej wykluczają takie rozwiązanie. Jeśli nawet mamy balkon lub ogródek, gdzie rzeczy możemy wywiesić, pogoda w naszej szerokości geograficznej często nie sprzyja takiemu suszeniu, a pranie zbyt długo wiszące na sznurkach „łapie” nieprzyjemny zapach z pobliskiej ulicy. Bliskie sąsiedztwo ruchliwych dróg i zanieczyszczenie powietrza w miastach, też nam nie sprzyjają i w rezultacie nasze ubrania i pościel wcale nie pachną wiatrem i słońcem. Często jesteśmy więc skazane na suszenie prania w mieszkaniach. Powiedzmy sobie szczerze – zbyt małych, by wilgoć mogła z nich swobodnie ulatywać, dlatego rzeczy nie pachną tak, jak byśmy chciały. Czy jednak powinnyśmy pokornie się na to godzić?

Istnieje rozwiązanie – nowe płyny do płukania tkanin Lenor Fresh Air Effect

Mamy dla was dobrą wiadomość - wcale nie musimy rezygnować ze standardu świeżości prania jak suszonego na zewnątrz! Dzięki najnowszej technologii, Lenor zapewnia nam najwyższy poziom świeżości, niezależnie od tego, gdzie schnie nasze pranie. To linia superskoncentrowanych płynów do płukania tkanin Lenor Fresh Air Effect, która zachwyci wszystkich członków rodziny świeżością ubrań i naprawdę pozostanie z nami na długo. Produkty z tej linii są również dwukrotnie bardziej skoncentrowany niż inne płyny do płukania tkanin od Lenor, dzięki czemu mniejsza butelka zajmie mniej miejsca w Twojej łazience.

Nowe produkty Lenor oparte są na unikalnej technologii, która nadaje tkaninom świeżości tak, jakby były suszone na zewnątrz. Technologia ta imituje procesy, które zachodzą na ubraniach podczas ich suszenia na delikatnym wietrze i słońcu.

Efekt świeżości ubrań zupełnie jak suszonych na wietrze w słoneczny letni dzień jest teraz na wyciągnięcie ręki. Z nowymi płynami do płukania Lenor Fresh Air Effect osiągnięcie najwyższego standardu świeżości jest łatwiejsze niż myślisz.

lenor-fresh-air-efect
Mat.prasowe

Żeby idealnie dobrać produkt do twoich potrzeb i upodobań, Lenor Fresh Air Effect stworzony został w trzech wariantach zapachowych:

  • Fresh Wind,
  • Pink Blossom,
  • Summer Day.

Materiał powstał z udziałem marki Lenor

lenor-fresh-air-efect
Adobe Stock
Newsy
Czego NIE robić podczas prania i suszenia ubrań?
Te 5 błędów popełnia wiele osób!

Uwielbiamy czyste i przede wszystkim pachnące świeżością ubrania. Często jednak efekt prania wcale nas nie zadowala. Tymczasem wystarczy poprawić jeden lub kilka drobiazgów, by cieszyć się czystością i świeżością swoich rzeczy. Wydaje się, że nie ma czynności łatwiejszej od prania. Wystarczy włożyć rzeczy do pralki, wybrać odpowiedni program, dodać dobry detergent, wlać płyn do płukania tkanin, włączyć i... reszta zrobi się sama. Jeśli to takie proste, to dlaczego często nie jesteśmy zadowolone, bo nasze ubrania nie pachną tak, jakbyśmy chciały? Zupełnie nieświadomie popełniamy drobne błędy, które wpływają na czystość i świeżość. Możliwości, że podczas prania i suszenia coś pójdzie nie tak, jest zaskakująco wiele. 5 błędów popełnianych podczas prania i suszenia ubrań 1. Przeładowanie pralki. Więcej, nie znaczy lepiej. Owszem, bęben pralki zmieści wiele, ale jeśli włożymy do pralki za dużo, to mokre rzeczy nie będą się w nim obracały, detergent nie dotrze, tam, gdzie powinien, a podczas płukania nie wypłuczą się w całości. Takie pranie nie będzie miało sensu, bo tkaniny z resztkami brudu i detergentu nie będą doprane i będą nieprzyjemnie pachnieć. 2. Niewłaściwy dobór środka piorącego. Każda z nas musi dobrać odpowiedni detergent do swoich potrzeb i pranych tkanin – stosując się do zaleceń producenta i przeznaczenia danego produktu. Dobry detergent poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi plamami. Obecnie na rynku mamy do wyboru nie tylko te do białych i jasnych tkanin lub kolorów, ale także do tkanin delikatnych czy oferujące mocniejszy zapach już na etapie prania. Również formy produktów są zróżnicowane - od tradycyjnych proszków, poprzez płyny do prania i kapsułki, które dzięki łatwości użytkowania znajdują szerokie grono...

Różnego rodzaju ubrania wiszą na wieszaku.
©Sensay/Fotolia.com
Fleszstyle
Oznaczenia na metkach. O czym informują i jak czytać symbole na metkach ubrań?
Symbole umieszczone na metkach ubrań zawierają informacje dotyczące sposobu prania, suszenia, prasowania, wybielania i czyszczenia chemicznego tkanin. Czytając oznaczenia na metkach, właściwie dobierzemy temperaturę i sposób prania ubrań, co spowoduje, że nasze tkaniny dłużej zachowają piękny wygląd, wysoką jakość i głęboko nasycony kolor.

Symbole umieszczone na metkach ubrań zawierają informacje dotyczące sposobu prania, suszenia, prasowania, wybielania i czyszczenia chemicznego tkanin. Czytając oznaczenia na metkach, właściwie dobierzemy temperaturę i sposób prania ubrań, co spowoduje, że nasze tkaniny dłużej zachowają piękny wygląd, wysoką jakość i głęboko nasycony kolor.   Symbol dłoni najczęściej znajdziemy na metkach tkanin jedwabnych i wełnianych. Są to delikatne materiały, które wymagają szczególnej pielęgnacji i rezygnacji z silnych detergentów, mogących uszkodzić włókna tkaniny.   Cztery grupy symboli na metkach ubrań   Symbole umieszczone na metkach ubrań można podzielić na cztery główne kategorie: pranie, suszenie i prasowanie, czyszczenie chemiczne oraz wybielanie. W każdej z tych kategorii znajduje się kilka oznaczeń, których właściwe odczytanie korzystnie wpłynie na wygląd i kondycję materiału.   Symbole na metkach ubrań – kategoria pranie   Pierwsza grupa symboli znajdujących się na metkach ubrań dotyczy sposobu prania . Możemy tu znaleźć oznaczenia takie jak: Przekreślona miska z wodą – oznacza, że ubranie nie powinno być prane na mokro i może je czyścić wyłącznie bez użycia wody, np. suchą gąbeczką lub miękką szczotką. Dłoń zanurzona w misce z wodą – jest wskazówką, że daną rzecz zaleca się prać ręcznie w temperaturze wody nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza. Miska z wodą z cyfrowym oznaczeniem temperatury – na metkach ubrań producent podaje informacje o tym jaki jest normalny cykl prania w maksymalnej temperaturze dla danej rzeczy. Jeżeli na metce widnieje oznaczenie miski wypełnionej wodą z symbolem 50°, oznacza to, że do prania nie należy używać wody o wyższej temperaturze.   Suszenie i...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner