Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Krystyna Janda w swoim domu
East News
Newsy

Jak mieszka Krystyna Janda? Zabytkowa willa artystki jest pełna tajemnic

Krystyna Janda mieszka w podwarszawskiej willi w Milanówku. Sypialnia aktorki wygląda jak teatralna scenografia!

Krystyny Jandy nikomu nie trzeba przestawiać. Jedna z najsłynniejszych postaci polskiego świata kultury, aktorka, reżyserka oraz felietonistka, choć dzięki wybitnym rolom i wielu osiągnięciom, od strony zawodowej dała się doskonale poznać, stroni od wystawiania swojego życia prywatnego na świecznik. Tymczasem okazuje się, że Krystyna Janda mieszka w pięknej willi w podwarszawskim Milanówku, która, zapewne tak jak jej właścicielka, skrywa niejedną tajemnicę. Te wnętrza i ogród trzeba zobaczyć na własne oczy! Co więcej, gdy sama artystka poznała historię swojego domu, z początku nie kryła przerażenia.

Jak mieszka Ola Domańska? Gwiazda pochwaliła się oryginalnym wystrojem wnętrz, ale nasze serce skradła jej kuchnia

Tak mieszka Krystyna Janda. Zabytkowa willa w Milanówku zachwyca

Denerwowałam się, co za cholerny, duży dom, nic nie słychać.

Pisała w swoim dzienniku Krystyna Janda. Do willi w Milanówku artystka przeprowadziła się ze swoim drugim mężem - Edwardem Kłosińskim, operatorem filmowym, który zmarł w styczniu 2008 roku. Jak się okazuje, od swojego powstania dom służył wielu właścicielom, a nie zawsze służył jako mieszkanie. Swojego czasu willa funkcjonowała jako szpital powstańczy, a sypialnia Krystyny Jandy i jej męża miała dawniej pełnić funkcję "umieralni". Po wojnie był szkołą podstawową, odzieżówką, meliną, a jak wspomina aktorka, kiedy zamieszkała w nim z rodziną, dochodziło do bardzo dziwnych, niepokojących rzeczy. 

W nocy spadła półka z całą naszą najpiękniejszą porcelaną. Wszystko się potłukło. Oglądałam serwantkę z mamą cały poranek. – Nie było powodu. Wszystko jest w porządku. Nic się w meblu nie zepsuło, nie ułamało. Dziwne. (...) Noc była bardzo ciężka, nasze nowo narodzone dziecko, dwa miesiące wcześniej przyniesione ze szpitala, Jędruś, dla którego już tylko Milanówek będzie rodzinnym domem, całą noc krzyczał, nie mógł spać - opisywała na swojej stronie. 

Na szczęście, jak wyznała Krystyna Janda, na to wszystko pomogło poświęcenie domu i ogrodu. Ponoć to właśnie od tego czasu zniknęły dziwne odgłosy, psy się uspokoiły, porcelana nie potłukła się już w niewyjaśnionych okolicznościach, a przedmioty zawsze były na swoim miejscu. Artystka pokochała ten dom tak samo, jak jej bliscy, bo jak się okazuje, na niedzielnym obiedzie potrafiło zjechać się do niego nawet 20 osób. Jak podają media, dom Krystyny Jandy może być warty nawet trzy miliony złotych! Patrząc na jego wnętrza i otoczenie, nie mamy co do tego żadnej wątpliwości. 

W willi Krystyny Jandy wciąż czuć ducha dawnych lat, a wszystko dzięki meblom i dodatkom z epok. Widać, że artystce zdecydowanie bliżej do wzornictwa sprzed dekad. Na ścianach wisi pełno grafik, starych zdjęć i okazów sztuki. 

Krystyna Janda w swoim domu
East News
 

Aktorka jest miłośniczą dobrej literatury i może pochwalić się okazałą biblioteką. Trzeba przyznać, że czytanie książki w ogromnym skórzanym fotelu i otoczeniu przedmiotów z dawnych lat musi być naprawdę wciągającą podróżą. Przytulny dom skrywa wiele zakamarków, a ogromne, przeszklone drzwi w półokrągłej ramie dają piękny widok na bardziej wypoczynkową część willi. 

Krystyna Janda w swoim domu
East News

Jakiś czas temu artystka postanowiła pochwalić się nawet swoją sypialnią. Internauci zgodnie przyznali, że przypomina ona filmową lub teatralną scenografię. Wysoki sufit, ogromne łóżko, ciemne ściany, stara toaletka i fotel ze stojakiem tworzą niezwykły klimat. 

Na co dzień Krystynie Jandzie towarzyszą jej ukochane koty, które dość często możemy zobaczyć na umieszczanych przez artystkę zdjęciach w mediach społecznościowych. Jak sama przyznaje, jej dom tętni życiem i znajduje się w nim spora liczba pokoi gościnnych, które nierzadko są pełne. 

Zobacz także: Jak mieszka Agnieszka Woźniak-Starak? Do sieci trafiły zdjęcia z sobotniej "imprezy"

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Krystyna Janda w czerwonym szalu
ONS
Newsy
Krystyna Janda opublikowała listę "zdrajców narodu". Znalazła się na niej plejada polskich gwiazd
Kto jest na liście?

Krystyna Janda opublikowała listę "zdrajców narodu" na Facebooku. Okazuje się, że trafiły na nią największe gwiazdy, artyści i sportowcy. Aktorka zakpiła w ten sposób z publikacji, którą kilka miesięcy temu stworzył (wspierający prawdą stronę sceny politycznej) portal Wirtualna Polonia. A znalazły się na niej osoby popierające w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego. Wpis Krystyny Jandy skomentowała Justyna Kowalczyk , której nazwisko również trafiło na listę . I ja też? Z Panią być na jednej liście to wielki zaszczyt! - napisała sportsmenka. Post zamieszczony przez Krystynę Jandę spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Po jednym dniu wpis aktorki polubiło ponad 12 tysięcy osób. Kto znalazł się na liście "zdrajców narodu"? LISTA SPRZEDAWCZYKÓW I ZDRAJCÓW NARODU: Przemysław Saleta Andrzej Grabowski Otylia Jędrzejczak Adam Małysz Mateusz Kusznierewicz Andrzej Wajda Olga Jackowska (KORA) Katarzyna Rooyens (KAYAH) Robert Korzeniowski Daniel Olbrychski Krzysztof Skibiński Rafał Sonik Tomasz Karolak Krystyna Janda Janusz Gajos Zygmunt Chajzer Grzegorz Turnau Kamil Sipowicz Dariusz Michalczewski Jan Tomaszewski Jerzy Dudek Justyna Kowalczyk Agnieszka Holland Andrzej Chyra Danuta Szaflarska Krzysztof Materna Artur Barciś Krystyna Prońko Anna Nehrebecka Anna Niemczycka-Czartoryska Magdalena Boczarska Agnieszka Wielgosz Andrzej Seweryn Agnieszka Robótka-Michalska Aneta Todorczuk-Perchuć Iwona Guzowska Olgierd Łukaszewicz Krzysztof Penderecki Romuald Lipko Danuta Szaflarska Stanisław Tym Maria Sadowska Jacek Borcuch Wojciech Pszoniak Ewa Braun Zbigniew Hołdys Maciej Maleńczuk Zobacz także: Krystyna Janda stworzyła swoją markę kosmetyków! Ile trzeba będzie za nie zapłacić?   Krystyna Janda wstawiła listę "zdrajców narodu" na Facebooku....

Krystyna Janda zbiera pieniądze na nowe fotele do teatru
ONS
Newsy
Krystyna Janda wchodzi do sklepu, a sprzedawca: "czym się pani zajmuje?" To nie jest żart!
Krystyna Janda wchodzi do sklepu, a sprzedawca: "czym się pani zajmuje?" To nie jest żart!

Fani Krystyny Jandy dobrze znają jej profil na Facebooku . Aktorka zamieszcza tam wiele ciekawych i dobrze pisanych historii ze swojego życia. Nic dziwnego, że jej profil polubiło już 166 tys. osób! Sobotni wpis Krystyny Jandy błyskawicznie rozchodzi się po sieci i wywołuje burzę komentarzy. Również mocno krytykujących aktorkę. W niedzielę musiała wytłumaczyć swoje intencje.  Co napisała Janda? Aktorka opisuje swoją wizytę w gdańskim sklepie. Weszła kupić słuchawki i głośnik do telefonu. Zapytała też o laptopa, a wtedy dociekliwy sprzedawca - chcący najwidoczniej wybrać dla niej jak najlepszy sprzęt  -zapytał… “a czym się pani zajmuje?” . Dalej rozmowa wyglądała trochę komicznie, trochę tragicznie… - Jak to kim ja jestem?! Aktorką! - Pani jest aktorką? Jakoś pani nie kojarzę. - Ja jestem bardzo znaną aktorką! (śmiech) - A ja jestem bardzo znanym sprzedawcą laptopów. Możemy się wymienić autografami. ( śmiech) Zupełnie tym niezrażony brnął dalej. Gdy aktorka poprosiła go o fakturę, ten poprosił o dane… - Krystyna Janda… - Miasto? - „Człowiek z marmuru” coś panu mówi? - Nie. - „Przesłuchanie”? - Nie, zupełnie nic. - Zupełnie nic. Ok. - Powinienem panią znać? Sprzedawca niewiele też wiedzieł o Solidarności. Ale miał za to dużo informacji o sprzedawanym laptopie… To było wczoraj w Gdańsku. Dobranoc ojczyzno - zakończyła aktorka. Poniżej cały wpis… (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Weszłam energicznie, jak zwykle miałam tylko chwilę i korzystałam z nadarzającej się okazji.-...

Newsy
Miłość, która przetrwa nawet śmierć
„Powtarzał, że nie umrze przede mną, bo przecież nie może mi tego zrobić”, mówiła. Tej jednej, jedynej obietnicy nie dotrzymał. Edward Kłosiński, wybitny operator filmowy, mąż Krystyny Jandy, zmarł 5 stycznia po krótkiej, dramatycznej walce o życie. Do końca byli razem. Jak zawsze.

Proszę o ciszę”, taki zapis pojawił się w internetowym dzienniku Krystyny Jandy 7 stycznia, dwa dni po śmierci jej męża Edwarda Kłosińskiego. „I o nieskładanie kondolencji”. Internauci i fani milczą. Zgodnie z wolą gwiazdy. Zawsze byli blisko niej, a ona pozwoliła im zaglądać do swojego życia. Ale są chwile, które trzeba przetrwać w samotności. Z Edwardem dzieliła 27 ostatnich lat. Najszczęśliwszych lat. Zawsze powtarzała: „Tym związkiem raz na zawsze urządziłam sobie życie. Edward nigdy mnie nie zawiódł”. Ich wspólni znajomi mówią, że było to małżeństwo niezwykłe. „O nich można by było napisać książkę”, mówi Daniel Olbrychski. „Pracowaliśmy wspólnie tyle razy i jedynym określeniem pasującym do Edwarda jest według mnie »świetlany«. Odszedł jeden z najwybitniejszych ludzi kina. Jestem pewien, że on już tam, na górze fotografuje boże aniołki. Musi tylko dobrać odpowiednią przesłonę, bo tam przecież na pewno jest dużo światła. A ja teraz myślę głównie o tych, co zostali, o chłopcach i Krysi”, dodaje Olbrychski, który na pytanie, jakie było małżeństwo Jandy i Kłosińskiego, odpowiada: „Ono jest, ono wcale się nie skończyło. Nie mam prawa snuć domysłów, co jest na tamtym świecie, ale jestem pewien, że ten związek przetrwa nawet śmierć”. „Grzesiu, Edward nie żyje” Choroba zaatakowała  pół roku temu. Wtedy i Kłosiński, i Janda byli pewni, że ją zwyciężą. Zwłaszcza gdy lekarze po chemioterapii wypisali go ze szpitala i wrócił do teatru, by pomóc żonie w pracy nad przedstawieniem „Boska”. Tak jak zawsze był blisko, wspierając ją celnymi uwagami, wizją inscenizacji, mądrym spojrzeniem człowieka, dla którego sztuka jest prawie tak ważna jak życie. Premiera...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner