Kobieta z ładnymi włosami
Fotolia.pl

Jak dodać włosom objętości?

Kobieta z ładnymi włosami
Fotolia.pl

Która z nasz nie marzy o włosach w rozmiarze XXL? Uzyskanie takiego efektu jest niezwykle trudne w okresie jesienno-zimowym, kiedy chodzimy w czapkach, kapeluszach czy beretach. Jak się okazuje zachowanie objętości włosów jest możliwe. Wystarczy jedynie poznać kilka trików!

Jak dodać włosom objętości?

1. Lekki szampon

Masz cienkie włosy? Zrezygnuj z ciężkich szamponów bogatych w składniki odżywcze. Używaj produktów, które nie obciążą włosów.

2. Chłodne mycie

Głowę myj zawsze w letniej lub lekko chłodnej wodzie, zaś samo mycie powtórz 2 razy. W czasie ostatniego płukania włosów zastosuj jeszcze chłodniejszą wodę. Dzięki temu włosy będą bardziej błyszczące i będą się wolniej przetłuszczały,

3. Delikatne odżywienie

Po umyciu włosy delikatnie osusz ręcznikiem. Następnie spryskaj je odżywką w sprayu.

4. Bezpośrednie suszenie

Największym wrogiem objętości jest czakanie aż włosy wyschną same. Dlatego sięgnij po suszarkę i z głową do dołu wysusz włosy.

5. Chłodny powiew

Włosy reagują na temperaturę podobnie jak my. Jeżeli chcesz zwiększyć ich objętość użyj ciepłego powietrza. Masz ich za dużo i dodatkowo się puszą? Susz je chłodnym powietrzem, a na koniec nawet zimnym. W rezultacie włosów będzie mniej i będą się ładnie błyszczały.

6. Stylizacja XXL

Jeżeli masz cienie włosy do stylizacji nie używaj żadnych produktów usztywniających. Po wysuszeniu spryskaj je delikatnym, w miarę suchym i plastycznym lakierem. Utrwali, ale nie obciąży fryzury. Marzysz o fryzurze czesanej wiatrem? Przy pryskaniu włosów lakierem wykorzystaj podmuch suszarki. Następnie włosy ugnieć dłońmi, dzięki temu nadasz im właściwy kształt.

7. Krótkie cięcie

Niestety, na nic rady dotyczące mycia i czesania, jeżeli nie zadbamy o dobre strzyżenie. W przypadku cienkich włosów sprawdzą się krótkie fryzury. Długie włosy są ciężkie, więc przylegają do głowy. Jeżeli nie chcesz zrezygnować z długich włosów koniecznie poproś fryzjera o ich wycieniowanie.

8. Kolor na objętość

Odpowiedni kolor włosów również na znaczenie. Powinnyście zawsze pamiętać o zasadzie: im ciemniej tym mniej, im jaśniej tym więcej. Dlatego osoby o cienkich włosach powinny się decydować na jaśniejsze kolory.

Jeżeli nie wyobrażasz sobie mieć jasnych włosów? Ufarbuj je tak, aby uzyskać trójwymiarowy efekt. Dlatego, jeśli chcesz pozostać brunetką, przepleć na swoich włosach kilka odcieni brązu. Dobre efekty zapewnia również gra bardzo chłodnego brązu z ciepłym, prawie złotym.

Na podstawie materiałów prasowych Schwarzkopf Professional

Więcej na temat kosmetyki do włosów
Przeładuj

Diety gwiazd. Kto w ostatnich dniach przeszedł największą metamorfozę?

zobacz 02:10