Kiedyś ekologia kojarzyła się głównie z aktywistami, głośnymi akcjami i organizacją Greenpeace. Wstyd przyznać, ale mało kto traktował ją wtedy poważnie. Jednak z czasem, bycie eko stało się coraz bardziej popularne, a nawet… modne! Obecnie prawie każdy biznes, jak i zwykli ludzie, starają się wprowadzić do swojego życia ekologiczne rozwiązania. Nawet świat wielkiej mody poddał się "zielonemu szaleństwu" - zaczął wykorzystywać tkaniny z recyklingu czy... odpadów! Ten słuszny trend widać również w Hollywood — gwiazdy działają na rzecz naszej planety i zachęcają swoich fanów do zmiany nawyków. Przekonaj się, które z nich są najbardziej eco-friendly i co każdy z nas może zrobić dobrego dla środowiska!

Reklama

Ekologiczne gwiazdy

East News

Natalie Portman od wielu lat jest weganką, a na Instagramie chętnie dzieli się ze swoim fanami roślinnymi przepisami. Aktorka stworzyła również linię wegańskich butów, natomiast zyski ze sprzedaży przekazała na rzecz fundacji The Nature Conservancy. W 2017 roku była jedną z producentek filmu dokumentalnego „Eating Animals”, który opowiada o hodowli przemysłowej zwierząt. Kolejną eko gwiazdą jest Joaquin Phoenix. Jego słynna oscarowa mowa obiegła cały świat! Aktor nie tylko aktywnie namawia na przejście na dietę roślinną, ale i bierze udział w manifestacjach w sprawie zmian klimatu. W tym roku, gwiazdor postanowił pojawiać się na ceremoniach rozdania nagród filmowych tylko w jednym smokingu. Chciał dać dobry przykład i pokazać, że nie potrzebujemy ogromnej liczny ubrań. Nawet podczas wielkich gal.

Leonardo DiCaprio był pierwszą z hollywoodzkich gwiazd, która zaczęła nagłaśniać problem zmian klimatycznych. Już w 1998 roku założył organizację non-profit Leonardo DiCaprio Foundation, która tylko w roku 2018 zebrała aż 100 milionów dolarów na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi! Ostatnio Leonardo przekazał również 5 milionów dolarów na ratowanie amazońskich lasów, które uległy niszczącym pożarom.

Jak być eko? Odkryj proste sposoby

To tylko kilka z wielu gwiazd, które zaangażowały się w działania na rzecz ekologii. Prawda jest taka, że każdy z nas może zrobić coś dobrego. Możecie zacząć od... samochodu! Jeśli rozważacie zakup nowego auta, wybierzcie model przyjazny środowisku. Nie każdy ma możliwość dojazdu do pracy komunikacją miejską czy rowerem, więc jeśli na co dzień wybieracie samochód, warto zdecydować się na taki, który ograniczy zanieczyszczanie planety. Najlepsze rozwiązanie? Citroën C5 Aircross SUV Hybrid. Jest pierwszym ogniwem elektrycznej ofensywy rozpoczętej przez markę Citroën. Jej celem jest stworzenie oferty elektrycznych wersji wszystkich modeli w gamie do 2025 roku. Od tego roku marka planuje rozszerzanie gamy modeli o wersje z napędem w 100% elektrycznym i napędem hybrydowym plug-in. Od Citroëna C5 Aircross SUV Hybrid wszystkie nowe modele marki będą miały swoją wersję zelektryfikowaną.

Citroën C5 Aircross SUV Hybrid - dlaczego warto?

Mat.prasowe

Citroën C5 Aircross SUV Hybrid jest idealny dla osób, które uwielbiają się wyróżniać. To typowy SUV, solidny i bezpieczny, oferujący liczne możliwości personalizacji. W wersji hybrydowej został wzbogacony o szereg elementów eksponujących nowoczesny układ napędowy. Należą do nich m.in. nowy, energetyzujący pakiet kolorystyczny Blue Anodisé, logo „ḧybrid” w kolorze Blue Anodisé i wykończona w tym samym kolorze litera „ḧ” na przednich błotnikach. Jasne i ciepłe wnętrze Citroëna C5 Aircross SUV Hybrid zachowuje komfort i harmonię wersji spalinowych, ale zostało wzbogacone o kilka specyficznych dla hybrydy szczegółów: bezramkowe lusterko wsteczne ze wskaźnikiem jazdy w trybie elektrycznym, przełącznik wyboru trybu jazdy, cyfrowy zespół zegarów o przekątnej 12,3”, 8-calowy dotykowy tablet z pojemnościowym ekranem i nową szatę graficzną.

Zobacz także
Mat.prasowe

Citroën C5 Aircross SUV Hybrid emituje zaledwie 33 g CO2/km podczas jazdy. Składa się z silnika spalinowego PureTech 180 i silnika elektrycznego o mocy 80 kW. Silnik elektryczny jest zasilany z wysokonapięciowego akumulatora Li-Ion 200 V, 13,2 kWh. W trybie hybrydowym oba silniki pracują wspólnie, generując przenoszoną na przednie koła łączną moc 225 KM. Dzięki temu oferują spotęgowaną przyjemność prowadzenia przy niewielkim zużyciu paliwa. Co jeszcze wyróżnia Citroën C5 Aircross SUV Hybrid? Progresywne Ograniczniki Hydrauliczne®, siedzenia Advanced Comfort, 20 systemów wspomagania prowadzenia oraz bagażnik o pojemności Best in Class.

Mat.prasowe

SUV C5 Aircross Hybrid zapoczątkowuje klasę samochodów ë-Comfort z całkowicie nowym komfortem jazdy. Idealnie płynnym i bezgłośnym, z napędem hybrydowym plug-in o łącznej mocy 225 KM. Ten niezwykły samochód łączy zaawansowane technologie, przyjazność środowisku, elektryzujące osiągi i konkurencyjne koszty użytkowania. Wszystko, co lubimy w autach najbardziej!

Reklama

Materiał powstał z udziałem marki Citroën

Reklama
Reklama
Reklama