Idea #RethinkFashion podbija świat mody. Na czym polega?
Wymienianie garderoby co sezon jest teraz bardzo passe, a topowe trendsetterki prześcigają się w relacjach, jakie modowe perełki z drugiej ręki udało się im upolować. Takie podejście do kupowania ubrań jest elementem konceptu #RethinkFashion, który promuje marka Perwoll. Sprawdź, co zyskasz, wprowadzając tę ideę do własnego życia.
Slow food, slow life, slow fashion. Wszystkie te określenia, których powszechnie używamy od całkiem niedawna, zachęcają nas do jednego - abyśmy zwolnili i bardziej świadomie korzystali z życia. To, co jest Slow (z ang. wolno, powoli), daje nam możliwość zatrzymania się i zastanowienia nad swoimi wyborami - nad tym, co jemy, jak żyjemy, i w końcu - w co się ubieramy. Skupmy się na modzie.
Te liczby robią wrażenie!
Slow fashion nie jest chwilowym trendem. W swoim założeniu ma być sztuką dokonywania mądrych i zrównoważonych wyborów oraz zmianą w myśleniu o zakupach. A jest co zmieniać: Polacy co roku wydają na ubrania blisko 40 miliardów złotych (1), wyrzucają 2,5 miliona ton ubrań (2), a 40% z nich nigdy nie było noszone (3).
Idea Slow fashion jest bliska marce Perwoll, która od wielu lat poprzez kampanię edukacyjną #Rethink Fashion wpiera swoich klientów w dążeniu do zmiany myślenia o tym, co mamy w swoich szafach i czy na pewno potrzebujemy więcej. Perwoll, ekspert w dziedzinie pielęgnacji tkanin, edukuje konsumentów, by podejmowali mądre decyzje zakupowe, dbając tym samym o naszą planetę i ekologię. Slow fashion to też misja oparta na zrównoważonym podejściu do kupowania. Warto komponować garderobę kapsułową i zainwestować w ubrania dobrej jakości, by cieszyć się nimi jak najdłużej.
Jak możesz przemyśleć modę na nowo z Perwollem? To naprawdę proste!
- Przed zakupami zastanów się, czy to co Cię zachwyciło na sklepowym wieszaku, naprawdę jest Ci potrzebne. Może to tylko chwilowy kaprys, który skończy na dnie szafy?
- Dbaj o ubrania, które masz, aby jak dłużej zachowały dobry wygląd. Co to oznacza? Pierz ubrania, używając produktów najlepszej jakości. Perwoll będzie tu doskonałym wyborem, ponieważ marka bardzo dba o ciągłe ulepszanie swoich formuł. Produkty z logo Perwoll nie tylko usuwają plamy z ubrań, ale też dbają o tkaniny i ożywiają ich kolory.
- Szukaj perełek w sklepach z używaną odzieżą i odświeżaj je z Perwollem. Przekonasz się, że „Nowe? Nie, wyprane w Perwollu!” to nie tylko hasło z reklamy, ale i dotrzymana obietnica.
- Naucz się, jak przyszyć łatkę czy zacerować dziurę w bluzie lub spodniach, dzięki temu ukochane ubrania będziesz mogła nosić przez dłuższy czas.
- Wymieniaj się ubraniami z przyjaciółkami, a na wielkie wyjście - wypożycz sukienkę zamiast kupować nową, której nigdy więcej nie założysz!
- Wybieraj ubrania uszyte z tkanin dobrej jakości - lepiej mieć jedną jedwabną sukienkę niż 6 poliestrowych. Pamiętaj o tkaninach naturalnych - takich jak len, wełna, lyocell. Wszystkie można bezpiecznie wyprać w Perwollu, wygładzi on, wzmocni, a dodatkowo zwiększy elastyczność włókien.
W trosce o środowisko
Zmiana w codziennym myśleniu o modzie jest odczuwalna. Z najnowszych badań wynika, że nawet 50% naszego społeczeństwa jest skłonne kupić odzież z drugiej ręki (4), jednak druga połowa ciągle musi zrozumieć, że produkcja fast fashion to jedno z największych obciążeń dla środowiska, a na wysypiskach rocznie lądują dziesiątki ton ubrań, które nigdy nie zostaną poddane recyklingowi (mimo że mogłyby tam trafić). Dlatego podejmując każdego dnia wybory w sklepie, pamiętaj, że sukienek czy swetrów możemy mieć wiele, ale planetę mamy tylko jedną.
Źródła:
1) https://financer.com/pl/blog/polak-wydaje-na-mode-cztery-razy-mniej-niz-brytyjczyk/
2) http://pk.uni.wroc.pl/wp-content/uploads/2019/09/zużyte-ubrania.-raport.pdf
3) https://dziendobry.tvn.pl/gorace-tematy/co-sie-dzieje-z-rzeczami-ktore-wyrzucamy-do-kontenerow-z-odzieza-da338895-5312508
4) Accenture „Drugie życie ubrań”
Artykuł powstał z udziałem marki Perwoll.