Anna Kalczyńska

Gwiazdy chwalą się świadectwami swoich dzieci. Ten nowy kontrowersyjny trend jest mocno krytykowany! 

Anna Kalczyńska

Dziś odbyło się zakończenie roku szkolnego, który ze względu na pandemię koronawirusa był dosyć nietypowy, a uczniowie przez ostatnie miesiące uczyli się zdalnie.  Ten trudny czas sprawił, że gwiazdy chętnie chwalą się świadectwami swoich dzieci w mediach społecznościowych, szczególnie tymi z czerwonym paskiem!

Jednak ten trend już od kilku lat jest mocno krytykowany przez rodziców i wielu psychologów. Jedni i drudzy uważają, że świadectwa bez czerwonego paska również powinny być docenianie, a chwalenie dzieci jedynie za najlepsze oceny może przynieść więcej szkody niż pożytku. Wiele dzieci, które nie otrzymały paska ma pasje i zainteresowania, na które poświęcają mnóstwo czasu poza nauką, a to też powód do dumy dla rodzica. Internauci błyskawicznie zareagowali na zdjęcia gwiazd, które pokazały świadectwa swoich dzieci z czerwonym paskiem!

Sezon na chwalenie się świadectwami bąbelków 3 2 1 jeeeest!!!😂 - piszą Internauci

Burza pod zdjęciami gwiazd pokazujących zdjęcia świadectw z czerwonymi paskami?

W ubiegłym roku fala hejtu za zdjęcia z czerwonymi paskami na świadectwach swoich dzieci spadła na Borysa Szyca i Martynę Wojciechowską, którzy zdaniem niektórych Internautów promują kontrowersyjny trend. Aktor wyznał wtedy, że wspierać należy wszystkie dzieci, a czerwony pasek jest jedynie miłym dodatkiem. W tym roku gwiazdy nadal chwalą się doskonałymi świadectwami dzieci, ale piszą wprost, że nie naciskają na swoje pociechy, aby miały najlepsze oceny:

Absolutnie nie ciśniemy dzieci, żeby zdobywały szóstki, nie o to chodzi, żeby robiły coś wbrew sobie albo żeby robiły nam przyjemność, ale doceniamy wysiłek włożony w ich zdobycie. - napisała Anna Kalczyńska pod zdjęciem z synem.

Publikując zdjęcia dzieci ze świadectwami, chcą wyrazić dumę i podkreślić fakt, że cały rok ciężko pracowały na taki wynik. To jedna strona medalu, a druga to wszechobecna rywalizacja, na którą są narażone dzieci już od najmłodszych lat, a czerwony pasek to jeden z kolejnych pułapów do zdobycia! 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Publikować zdjęcia świadectw z czerwonym paskiem czy nie?

Zobacz także: QUIZ! Dopasuj gwiazdę do... imion jej dzieci! To trudniejsze niż myślicie

Czerwonym paskiem na świadectwie syna pochwaliła się Sylwia Juszczak-Krawczyk, pisząc, że jest bardzo dumna z Vincenta. 

Z kolei Anna Kaczyńska przyznała, że czerwony pasek na świadectwie syna to było dla niej duże zaskoczenie, bo zupełnie się tego nie spodziewała. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nikt się nie spodziewał.. i to jest chyba najlepszy dowód, że mamy do „czerwonego paska” stosunek ambiwalentny. Absolutnie nie ciśniemy dzieci, żeby zdobywały szóstki, nie o to chodzi, żeby robiły coś wbrew sobie albo żeby robiły nam przyjemność, ale doceniamy wysiłek włożony w ich zdobycie. Polski system edukacji jest niesamowicie rywalizacyjny. Wolałabym żeby szkoła bardziej skupiała się na myśleniu, dyskutowaniu, otwieraniu głów i serc. Ale świat zmienia się powoli. Wierzę, że ten pasek Jankowi w życiu nie zaszkodzi..Aaaa, Janek został też wyróżniony za wynik w konkursie matematycznym, mimo, że nie zdobył maksa (jak 3152 uczniów w tym roku🤓) Fajnie mieć syna, który sam jest zaskoczony wyróżnieniem na świadectwie, ale wiem też, że uczciwie na to zapracował i jestem z niego bardzo, bardzo dumna. Pozdrawiamy wszystkie dzieci - z paskami i bez, bo najważniejsze, że jesteście uczciwi wobec siebie, swoich wyborów, ambicji i filozofii życia. Bądźcie sobą, bądźcie szczęśliwi, wypoczywajcie!

Post udostępniony przez Anna Kalczyńska (@annakalczynskam)

Głos w sprawie publikowania świadectw dzieci w mediach społecznościowych zabrała też Karolina Korwin-Piotrowska. Dziennikarka jest przeciwniczką tego trendu!

Korwin-Piotrowska o świadectwach na Facebooku
Instagram

 

Więcej na temat dzieci gwiazd
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01