Katarzyna Łaniewska
East News

Dramat gwiazdy "Kogel Mogel"! Katarzyna Łaniewska traci wzrok

Katarzyna Łaniewska
East News

Wśród gwiazd na planie ostatniej części kultowej komedii „Kogel Mogel 4” nie mogło zabraknąć Katarzyny Łaniewskiej. Gwiazda wciela się w postać matki Katarzyny Solskiej, ale jak informuje „Super Express” aktorka zmaga się z poważną chorobą, która w znacznym stopniu ogranicza jej możliwości. Jak się okazuje Katarzyna Łaniewska cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej i w konsekwencji traci wzrok. Jak przygotowuje się do roli i kto pomaga jej w nauce dialogów?

Katarzyna Łaniewska z "Kogel mogel 4" traci wzrok!

Katarzyna Łaniewska ma 87 lat, ale nie rezygnuje z kariery aktorskiej i gra w kolejnych produkcjach. Już niebawem będzie można zobaczyć aktorkę w "Kogel mogel 4". Rola wymaga jednak od gwiazdy specjalnych przygotowań ze względu na chorobę autoimmunologiczną, na którą cierpi. Katarzyna Łaniewska w rozmowie z tabloidem przyznała, że widzi coraz gorzej, ale może liczyć na pomoc rodziny przy nauce dialogów do filmu:

Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stała trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu. Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą – wyznała szczerze Katarzyna Łaniewska dla "Super Expressu".

Aktorka zdradziła też, że próbowała kosztownego leczenia, ale teraz pogodziła się już z chorobą:

Wydałam majątek na leczenie. Na początku pomagały mi zastrzyki, które przyjmuje się do oka, każdy kosztował ponad 3 tys. Przyjęłam ich prawie 30. (...) I cóż zrobić. Mam 87 lat... Nie rozpaczam, bo wiem, że Pan Bóg ma dla mnie taki plan. Przyjmuję to z pokorą i cieszę się, że mimo choroby wciąż mogę pracować – dodaje  aktora w rozmowie z tabloidem.

Premiera filmu "Kogel Mogel 4" prawdopodobnie odbędzie się w styczniu 2021 roku. Wtedy na wielkim ekranie znów zobaczymy Katarzynę Łaniewską. 

Zobacz także: Spore restrykcje na planie "Kogel Mogel 4"! Jak wyglądają sceny pocałunków? Zdradza Anna Mucha!

Zdjęcie z planu "Kogel Mogel 4". 

Kogel Mogel zdjęcia z planu 4. części filmu
Karina Szymczuk/MTL Maxfilm

Katarzyna Łaniewska na planie serialu "Plebania".

Katarzyna Łaniewska na planie serialu Plebania
East News

 

 

Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05