Grzegorz Hyży nowa płyta Momenty
ONS

Grzegorz Hyży wydał nową płytę "Momenty"! Powtórzy sukces poprzedniej?

Grzegorz Hyży nowa płyta Momenty
ONS

Od dziś ( 12 maj) w sprzedaży nowa płyta Grzegorza Hyżego - "Momenty". To drugi album w dorobku młodego wokalisty, który z poprzednią płytą "Z całych sił" osiągnął wielki sukces, bowiem album zdobył status platyny. Czy teraz artysta powtórzy swój sukces?

Długo wyczekiwany album "Momenty" to w karierze Grzegorza Hyżego moment szczególny. Otwiera bowiem nowy etap, naznaczony o wiele większą świadomością stylu i artystyczną ambicją. Chyba nieprzypadkowo płyta ukazuje się w okolicy trzydziestych urodzin artysty.

Muzycznie "Momenty" to mądry i szlachetny flirt dwóch światów - mainstreamowego rocka i krainy nowoczesnego indie. Dzięki temu nowe piosenki zachwycą starszych fanów Hyżego, ale znajdą tu coś dla siebie także fani muzyki alternatywnej. 

Hyży ewoluował też w warstwie lirycznej. Śpiewa o ważniejszych sprawach, a teksty są integralną częścią pełnego komunikatu. Sam rzut oka na tytuły nie pozostawia wątpliwości. Grzegorz nie jest już "zagadką", nie prosi "naucz mnie" i ewidentnie nie pojawił się tu "na chwilę". Rozumie za to, że "jutro jest dziś" i "to jeszcze nie koniec", a przed nim długa "droga" i cały "ocean" przygód i wrażeń. Najważniejsze jednak, że realizacja artystycznych zamiarów nie stoi tu w sprzeczności z przebojowością. Grzegorz nie zapomniał o hitach - wystarczy tylko raz posłuchać chwytliwych refrenów "pod wiatr" czy "o pani!" by później mimowolnie nucić je "noc i dzień".

Lista piosenek:

1. Noc i Dzień
2. Jutro Jest Dziś
3. O Pani!
4. Say
5. Niech Pomyślą, Że To Ja
6. Brak
7. Ratuj
8. To Jeszcze Nie Koniec
9. Losing Game
10. Mayday
11. Droga
12. Ocean

Bonus track:

13. Pod Wiatr

Grzegorz Hyży "Pod wiatr"

 

Okładka płyty "Momenty"

Grzegorz Hyży okładka płyty Momenty

Więcej na temat Grzegorz Hyży
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43