Tłumy turystów na plaży
East News

Goście hotelu nad morzem objęci obowiązkową kwarantanną! U turystów wykryto koronawirusa

Tłumy turystów na plaży
East News

Niepokojące informacje dotyczące pandemii koronawirusa nad morzem. Okazuje się, że u dwóch turystów, którzy przyjechali wypoczywać nad Bałtykiem z południa Polski wykryto koronawirusa. Te osoby, jak informuje portal tvn24.pl są hospitalizowane, a pozostali goście i obsługa hotelu, w którym zatrzymały się zakażone osoby, zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

W której miejscowości znajduje się hotel, w którym turyści musieli zostać odizolowanii i przechodzą kwarantannę? 

Koronawirus wśród turystów nad morzem

Pandemia koronawirusa trwa już od kilku miesięcy. I chociaż początkowo wszyscy mieli nadzieję, że wraz z nadejściem lata wirus będzie dużo mniej aktywny, to wiadomo już, że pandemia wciąż trwa i cały czas musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zdecydowanie muszą pamiętać o tym wszyscy, którzy planują wakacyjny wyjazd.

Chociaż wakacje jeszcze się nie rozpoczęły, prawdziwe tłumy Polaków ruszyły w góry czy nad morze. Niestety, jak informują media w jednym z hoteli w Rewalu u dwójki turystów wykryto koronawirusa i w związku z tym kwarantanną został objęty cały ośrodek. Według ustaleń tvn24.pl w kwarantannie pozostaje ok. 50 osób.

W jednym z ośrodków w Rewalu jest wprowadzona kwarantanna w związku z tym, że u dwóch osób potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Te osoby są hospitalizowane, pozostałe osoby przebywają w kwarantannie, są zabezpieczone, odizolowane, nie stanowią zagrożenia dla innych osób - w rozmowie z TVN24 powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Rzeczniczka dodała również, że u pozostałych turystów, którzy przebywają w hotelu, zostaną przeprowadzone testy na koronawirusa. Osoby, które otrzymają wynik ujemny mają zostać zwolnione z kwarantanny, a osoby z dodatnim wynikiem będą hospitalizowane. 

Małgorzata Kapłan podkreśla, że ośrodek w Rewalu wdrożył "swoje procedury" i osobom na kwarantannie niczego nie brakuje- czytamy na stronie tvn24.pl.

Czy tego typu doniesienia sprawiają, że chcesz zrezygnować ze swoich wakacyjnych planów?

Zobacz także: Wesela już od 6 czerwca do 150 osób! Czy goście będą musieli nosić maseczki?

U turystów nad morzem wykryto koronawirusa. Hotel został objęty kwarantanną.

Wakacje, plaża nad Bałtykiem
East News

Planujesz wyjazd nad morze?

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01