One Day
Mat. promocyjne
Newsy

850 prezentów, 500 dzieci z całej Polski, spotkania z gwiazdami - zobacz, co działo się na gwiazdkowej gali Fundacji One Day

850 prezentów, 500 dzieci z całej Polski, spotkania z gwiazdami - zobacz, co działo się na gwiazdkowej gali Fundacji One Day

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – przywrócenie dzieciom z domów dziecka wiary w marzenia. Fundacja One Day kolejny raz pokazała, że jeden dzień może zmienić czyjś świat na lepszy.

"Taniec z Gwiazdami": Edyta Herbuś wróci do tanecznego show? Jest komentarz!

Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day

10 grudnia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się 4. edycja Gali Gwiazdkowej Fundacji One Day. Ten dzień to więcej niż wyczekiwany finał akcji gwiazdkowej i przekazanie dzieciom z domów dziecka i placówek wychowawczych z całej Polski wymarzonych prezentów. To moment, w którym wspólnymi siłami przywracamy dzieciom wiarę w marzenia. W tym roku oznacza to 850 spełnionych, wymarzonych gwiazdkowych prezentów oraz kursów i szkoleń zawodowych ufundowanych w ramach akcji Wsparcie na Starcie. Co roku ta liczba rośnie, w tym roku spełniono marzenia dzieci z 35 placówek w całej Polsce.

Akcja Gwiazdkowa One Day to nie tylko świąteczne prezenty. To czas, w którym Fundacja, w ramach inicjatywy Wsparcie na Starcie zdobywa fundusze na kursy zawodowe oraz szkolenia dla dzieci opuszczających domy dziecka oraz placówki opiekuńcze. Inicjatywa otwiera przed młodzieżą drzwi do świata samorealizacji, daje szansę rozwoju i usamodzielnienia się.

”Dzięki kursom organizowanym przez Fundację One Day oraz sfinansowanym przez nas szkoleniom zawodowym młodzież może planować czas po opuszczeniu placówek wychowawczych. Budujemy ich pewność siebie oraz dajemy wymierne kompetencje, dzięki którym mogą podjąć pracę i zarobić na swoje utrzymanie. Akcja Wsparcie na Starcie dla tych dzieci często oznacza ucieczkę przed patologicznym środowiskiem i szansę na samodzielne dorosłe życie” – mówi Monika Krzyżanowska, założycielka Fundacji.


Gwiazdkowa Gala One Day daje Fundacji motywację i energię do działania przez cały rok oraz pokazuje ile można zdziałać jednym gestem, jedną decyzją, by pomóc. Na zabawie, która odbyła się w bajkowo zaaranżowanej scenerii Politechniki Warszawskiej, partnera strategicznego akcji One Day bawiło się blisko 500 dzieci z całej Polski. Ten wieczór, wyczekiwany przez cały rok, należał do nich. Gości oficjalnie powitał Rzecznik Praw Dziecka Pan Rafał Michalak oraz Prorektor ds. Studenckich, doktor habilitowany, inżynier Janusz Walo, profesor Politechniki Warszawskiej. Czas umilały liczne atrakcje oraz Gwiazdy, które tego wieczoru nie przybyły, by błyszczeć ale po to, by pomóc dzieciom z domów dziecka, by bawić się z nimi i sprawić, że wspomnienia z Gali na długo zostaną w pamięci najmłodszych gości. Dzieci bawiły się w zorganizowanych specjalnie dla nich kącikach zabaw – było malowanie twarzy z Edytą Herbuś i Zosią Ślotałą oraz wspólne granie z Michałem Koterskim w piłkarzyki i gry takie jak Fifa czy The Sims, dostarczonymi przez partnera EA Sports. Do dyspozycji dzieci były także nowoczesne sprzęty technologiczne takie jak drukarki 3D czy okulary VR, które zapewniła firma Microsoft. Atrakcjom i niespodziankom nie było końca: były foto-budki gdzie bawiła się z nimi Katarzyna Pakosińska, magiczne pokazy iluzjonisty Macieja Pędy, oraz pokaz taneczny Pani Baletki. Dla starszych dzieci przygotowano kąciki zawodowe, nad którymi merytoryczną opiekę objęła Politechnika Warszawska.

 

Na scenie, specjalnie dla dzieci z domów dziecka wystąpiły Gwiazdy, które wspieraj Fundację One Day. Dzieciaki mogły zaśpiewać kolędy z Gosią Bańką i Sylwia Nowak, posłuchać piosenek Ani Karwan, potańczyć do hymnu Fundacji One Day napisanego specjalnie przez Marka Kościkiewicza z De Mono, poszaleć do skocznych piosenek Jimmiego Wilsona oraz zaśpiewać razem z zespołem Sound’n’Grace i Filipem Lato. O nagłośnienie zadbała firma Bose, a oświetlenie zapewniło BVS – partnerzy tegorocznej edycji One Day.


W trakcie aktywnego wieczoru dzieci zaprzyjaźniły się i rozmawiały z Gwiazdami, takimi jak Dawid Woliński, Joanna Moro, Dorota Czaja, Leszek Stanek, Natalia Siwiec czy Akop i Sylwia Szostak. O świąteczny kulinarny nastrój zadbał Mateusz Gessler, który specjalnie dla nich wcielił się w rolę kucharza. Tego wieczoru każda Gwiazda miała swoją misję, by sprawić dzieciom radość. Galę prowadziły Kamila Szczawińska oraz Grażyna Wolszczak, a w rolę śnieżynki wcieliła się Joanna Opozda. Fundacja One Day wspierana jest nie tylko przez pojedynczych darczyńców, dzięki którym prezentowe marzenia dzieci się spełniają, ale także przez firmy takie jak: Glad Fundation (główny fundator), Noble Health, Tivo, Uber, centrum medyczne Vill Med, Panattoni Europe czy Rent Design – firma, która dostarczyła meble. Stworzenie bajkowego świata przepełnionego dziecięcą radością i miłością wymaga wkładu pracy wielu osób, którym Fundacja z całego serca dziękuje.

 

Główni fundatorzy czyli firma Glad Fundation - na zdjęciu - Agnieszka Leszczyńska Dral i Grzegorz Leszczyński.

One Day
Mat. promocyjne

Całą Aulę Politechniki Warszawskiej, która została partnerem strategicznym akcji, wypełniło 550 prezentów.

One Day
Mat. promocyjne

Dzieci w hotelu Radisson Blu przywitała Grażyna Wolszczak. 

One Day
Mat. promocyjne

Gwiazdka fundacji One Day
Akpa
Newsy
Magiczne Święta z gwiazdami i Fundacją „OneDay” dla dzieci potrzebujących

W dniach  21-22  grudnia Fundacja One Day oraz Endorfina Foksal zorganizowała wyjazd gwiazdkowy dla 150 dzieci  z domów dziecka oraz placówek opiekuńczych z całej Polski pod patronatem SARP Stowarzyszenia Architektów Polskich. Imprezę gwiazdkową dla dzieci potrzebujących poprowadziła Magdalena Modra wraz z mężem  Markiem Krupskim. Zaś podczas wieczoru można było posłuchać muzyki zespołu De Mono, Kasi Klich, Michała Milowicza , czy zespołu Nocny Koncert i przyjaciele (znani z ostatniej edycji programu „Must be the music”). Gwiazdka Fundacji One Day Podczas świątecznych spotkań Grażyna Wolszczak malowała pierniczki z dziećmi, Lidia Popiel robiła zdjęcia z podopiecznymi fundacji , a Szef Kuchni Endorfiny przygotował pyszną kolację. Ewa Pacuła pomagała w gotowaniu z dziećmi, Sylwia Nowak koordynowała powstanie wspólnego łańcucha, zaś Andrzej Banach i Beata Banach z teatru Roma wystąpił jako Mikołaj i Mokołajowa.

Sukces 3. edycjiprogramu charytatywnego„Ubrania od Serca”
Styl życia
Sukces 3. edycji programu charytatywnego „Ubrania od Serca”
Sukces 3. edycji programu charytatywnego „Ubrania od Serca”

Dobiegła końca 3. edycja programu „Ubrania od Serca”, której wynik ustanowił nowy rekord. W tym roku dzięki wsparciu Polaków zostanie ufundowanych ponad 2500 voucherów dla dzieci z domów dziecka. To kolejny rok, gdy dzieci otrzymują możliwość samodzielnego wyboru wymarzonych ubrań. Ten z pozoru prosty gest, jest dla nich szansą na lepszy start w przyszłość. Program „Ubrania od Serca” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony konsumentów, jak również ze strony placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki wsparciu Polaków od początku istnienia programu marka Vizir i Towarzystwo Nasz Dom uszczęśliwili ponad 5300 dzieci mieszkających w domach dziecka. Tyle właśnie voucherów zostało przekazanych dzieciom, aby mogły one samodzielnie wybrać swoje wymarzone ubrania. „Placówki są finansowane przez samorządy,co niestety często stwarza ograniczenia, dlatego każda pomoc się liczy.Program „Ubrania od serca” to wspaniała inicjatywa, dzięki której mamy możliwość zaspokajać indywidualne potrzeby dzieci. Tym bardziej w tych wyjątkowych czasach jesteśmy szczęśliwi, że w tym roku uda się sprawić radość ponad 2,5 tys. dzieciom. To imponująca liczba, która z każdą edycją jest coraz większa!”- mówi Elżbieta Prządka, koordynator ds. współpracy z partnerami zewnętrznymi Towarzystwa Nasz Dom. Dziękujemy za wsparcie! „Tegoroczna edycja programu „Ubrania od Serca” przyniosła nieoczekiwane wyniki. Jesteśmy dumni, że kampania cieszy się tak dużym zainteresowaniem i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do jej sukcesu. Jest to dla nas dowód, że losy dzieci, które musiały opuścić swój dom rodzinny i zamieszkać w placówkach...

Kinga Rusin, Maciej Dowbor i Agata Młynarska poprowadzą XVI Bal Dziennikarzy
ONS
Newsy
Bal Dziennikarzy już za kilkanaście dni. Poprowadzą go trzy gwiazdy konkurencyjnych stacji
A kto zaśpiewa?

Jednym z najważniejszych imprez w świecie show-biznesu jest coroczny Charytatywny Bal Dziennikarzy, na którym pojawia się cała plejada największych gwiazd. W ubiegłych latach znakomici goście nie zawiedli. Przypomnijmy: Milionerzy i ponad 30 gwiazd na Charytatywnym Balu Dziennikarzy W tym roku bal odbędzie się już 7 lutego w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Poprowadzą go zaś gwiazdy konkurencyjnych stacji - Agata Młynarska (TVP), Kinga Rusin (TVN) oraz Maciej Dowbor (Polsat). Na scenie zaś pojawią się tacy artyści jak: Ewa Bem, Mrozu i Poparzeni Kawą Trzy, a także saksofonistka Areta Chmiel . Przewodnicząca Rady Charytatywny Bal Dziennikarzy Katarzyna Kolenda-Zaleska, przekonuje jednak, że najważniejsza będzie pomoc dla dzieci: Tak jak co roku my dziennikarze chcemy pomóc dzieciom w potrzebie. W tym roku wspieramy m.in. podopiecznych Fundacji Anny Dymnej, chore dzieci, naprawdę ciężko doświadczone przez los. Mamy nadzieję, że dziennikarze dopiszą i tłumnie stawią się na Balu mimo środowiskowych sporów i różnic - mówi Czekamy więc z wielką niecierpliwością. Zobacz: Wysokie kozaki, krótka sukienka... Rusin w stylu Rozenek na castingach do You Can Dance Gwiazdy na Balu Dziennikarzy:

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner