Kazik Mazur, Antek Smykiewicz, Ela Romanowska, Katarzyna Dąbrowska w finale Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11
Fot. M. Zawada

Za nami finałowy odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! W ostatnim odcinku show zmierzyli się ze sobą: Katarzyna Dąbrowska, Ela Romanowska, Kazik Mazur i Antek Smykiewicz. Kto okazał się najlepszy i zgarnął czek na 100 tysięcy złotych do przekazania na wybrany cel charytatywny? Kim zachwycili się jurorzy - Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka oraz Kacper Kuszewski? W naszej galerii znajdziecie pełną relację z finałowego odcinka show!

1/7
Katarzyna Dąbrowska TTBZ
Fot. M. Zawada

Na początku finaliści wcielili się w członków zespołu „Black Eyed Peas” w hicie „I Got A Feeling”. Potem rozpoczęła się już właściwa rywalizacja.

– Bardzo się tego bałam, czy ja sobie poradzę z tym programem, czy potrafię być elastyczna – opowiadała Katarzyna Dąbrowska o swoich wrażeniach sprzed startu programu.

W finale wcieliła się w Ryszarda Riedla z zespołu Dżem w utworze „List do M.”.

– Masz w sobie głębię wrażliwości artystycznej. Ale masz jeszcze parę innych rzeczy. Umiesz połączyć ogromną wrażliwość z ogromną siłą. Umiesz połączyć niesamowitą precyzję z bardzo bogatymi i prawdziwymi emocjami. I dla mnie to wszystko tworzy wybitną osobowość artystyczną. Bardzo ci dziękuję za wszystkie twoje występy. 

2/7
Kazik Mazur w finale Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11
Fot. M. Zawada

Z kolei udział w programie był marzeniem Kazika Mazura.

– Wiem, że nie powinienem się do tego przyznawać, ale ja sam zgłosiłem się do tego programu i chciałem w nim być – opowiada aktor. – Czy drugi raz bym się zgłosił na własne życzenie? No ja myślę, że będę w następnej edycji – zdradził ze śmiechem Kazik.

W finałowym wykonaniu wybrał postać Marylin Monroe i piosenkę „Bye Bye Baby”.

– To jest niemożliwe, co ty tutaj wykonujesz. Twoje poczucie humoru, zazdroszczę twojej rodzinie, że mają kogoś takiego na święta. Po prostu jesteś tak znakomity, tak promieniuje z ciebie ten żart, taki niewymuszony, wiesz, który jest na niebywałym poziomie intelektualnym. Naprawdę jestem twoim fanem. Brawo – powiedziała Małgorzata Walewska.

3/7
Ela Romanowska w finale Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11
Fot. M. Zawada

 – Ela Romanowska jest idealną osobą do tego programu – opowiadała o koleżance Katarzyna Zielińska.

Na koniec Ela stała się Janet Jackson i wykonała hit „Together Again”.

- Ela jakbym była facetem to bym leżała po prostu plackiem przed Tobą i błagała cię o rękę. Myślę, że nie przebijemy się przez tłum twoich fanów, których zyskasz jeszcze więcej po tym co tu wyrabiasz w tym programie – komplementowała Elę Kasia Skrzynecka. 

4/7
Antek Smykiewicz w finale Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11
Fot. M. Zawada

W finałowym odcinku Antek Smykiewicz wcielił się w Serja Tankiana z zespołu System Of A Down i zaśpiewał „Toxicity”.

– Rozmawiałem z nim przez telefon, kiedy zaczynał program i mówił mi, że nie wie, czy sobie z tym poradzi – zdradził Adam Zdrójkowski.

– Każdy jego występ uważam był perełką głosową – powiedziała Anna Guzik.

– Jesteś takim zjawiskiem, to jest samorodny talent. Techniki nie masz za grosz, tylko lecisz na naturze. W momencie kiedy jesteś w dobrej formie – „nie ma przebacz”. Jeśli tylko dołożysz technikę, a dołożysz, bo jesteś młody – będziesz nie do przebicia. Jesteś tak niesamowitym wielkim talentem, a oprócz tego dobrym człowiekiem. Uwielbiam cię – podsumowała finałowe wykonanie i udział wokalisty w programie Małgorzata Walewska.  

 

5/7
Marta Wiejak i Iga Krefft w finale Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11
Fot. M. Zawada

Marta Wiejak i Iga Krefft przeistoczyły się w Madonnę i Britney Spears w utworze „Me Against The Music”. Za swoje dokonania Iga z rąk Kacpra odebrała zegar nawiązujący do utworu „Forever Young”, którym Iga wygrała odcinek, czyli odmierzający czas wstecz. Marcie Wiejak (atrybuty Freda Astaire’a) nagrodę w imieniu Pawła Królikowskiego wręczyła Małgorzata Walewska.

6/7
Staszek Karpiel - Bułecka i Kamil Pawelski w finale Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11
Fot. M. Zawada

Z kolei Staszek Karpiel – Bułecka i Kamil Pawelski wybrali utwór „Sorry For Party Rocking” w wykonaniu LMFAO. Kamil Pawelski otrzymał od Małgorzaty Walewskiej koszulkę ze swoimi wcieleniami a Staszek wspólne zdjęcie Staszka w roli Stanisławy Celińskiej i prawdziwej Stanisławy Celińskiej, która również pojawiła się w programie.

7/7
Finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11
Fot. M. Zawada

Laureatem Żelaznej Twarzy i IV miejsca został Antek Smykiewicz, III – Ela Romanowska a II – Katarzyna Dąbrowska. Program wygrał Kazik Mazur!

– No to jest chyba jakiś żart! – mówił wzruszony aktor. Pamiętam jak oglądałem ze swoją żoną ten program, był wielkim moim marzeniem. I potem jak przychodziłem tutaj to moim celem było nie zajmować cały czas ostatniego miejsca. Dziękuję Państwu, bo to dla Was to robimy. Rzeczywiście marzenia się spełniają. I jeszcze marzenie takie, że możemy być wszyscy razem i się bardzo kochać, bo myślę, że to jest złoto dla wszystkich. – Chciałbym podziękować Telewizji Polsat i firmie EndemolShine za to, że pozwolili mi spełnić moje marzenie - dodał.

Nagrodę czyli czek na 100 tysięcy złotych przekazał Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym z Opola.

Więcej na temat Twoja Twarz Brzmi Znajomo