Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane
Mat. prasowe fot. Maciej Cioch
Newsy

Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane: Maja Ostaszewska z nagrodą

15. edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce odbywa się aż w trzech lokalizacjach do końca sierpnia.

Właśnie trwa 15. edycja festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Tradycją najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce jest wyróżnienie za wybitne osiągnięcia, które trafia do rąk polskiego aktora lub aktorki. W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy trafił do Mai Ostaszewskiej. Wręczenie statuetki odbyło się 7. lipca podczas uroczystej gali na Molo w Sopocie, po dwóch latach przerwy w organizacji wydarzenia z powodu pandemii. 

Cielecka i Ostaszewska w szalonym tańcu, Magda Gessler śpiewa. Najnowszy spot TVN to hit!

15. festiwal filmowy BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane: Maja Ostaszewska z Diamentowym Klapsem Filmowym 

15. edycja festiwalu BNP Paribas Kino-Letnie Sopot-Zakopane rozpoczęła się 1. lipca w Sopocie oraz Zakopanem, a 5. lipca inauguracja odbyła się także w Giżycku. Diamentowe Klapsy Filmowe w ramach najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego przyznawane są od 2011 roku naprzemiennie polskim aktorom i aktorkom za wybitne osiągnięcia. W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy trafił do Mai Ostaszewskiej. 

W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy otrzymuje wybitna aktorka filmowa i teatralna, aktywistka głęboko zaangażowana w obronę praw człowieka i zwierząt, nie bojąca się głośno o tym mówić - wyjątkowa osoba, która bierze udział w wielu akcjach społecznych, kobieta odważna i pełna empatii do świata. Na scenie teatralnej i planie filmowym doceniana za talent, profesjonalizm i nietuzinkowość – mówił Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu.

Maja Ostaszewska z Diamentowym Klapsem Filmowym
Mat. prasowe fot. Jurek Bartkowski

Maja Ostaszewska tworzy niezapomniane kreacje w filmach Małgorzaty Szumowskiej i innych wybitnych twórców kina, a jednocześnie związana z Nowym Teatrem współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim. Laureatka najbardziej prestiżowych nagród: w tym dwóch Orłów, trzech Złotych Lwów, a teraz do tego grona dołączył Diamentowy Klaps Filmowy. Statuetkę wręczyli Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas, wiceprezydentka miasta Sopot Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu.

Maja Ostaszewska nagrodzona Diamentowym Klapsem Filmowym
Mat. prasowe AKPA

W poprzednich latach Diamentowym Klapsem Filmowym nagrodzeni zostali: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura, Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz.

Maja Ostaszewska podczas 15. Festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane
Mat. prasowe AKPA

Kino Letnie w Giżycku. Co można obejrzeć? 

Kino Letnie w Giżycku gości już od 2015 roku. W tym roku w każdy wakacyjny wtorek w giżyckiej Ekomarinie odbywają się seanse pod hasłem "Świat Cię potrzebuje". Są to filmy, które poruszają ważne tematy społeczne, równościowe i ekologiczne. W tym roku widzowie mogą zobaczyć takie produkcje jak „C’mon C’mon”, „Dziewczynę z portretu” czy „Ducha śniegów”. Patronem tego dnia tematycznego jest Bank BNP Paribas. W festiwalowe środy są wyświetlane polskie produkcje pod hasłem "Made In Poland". W repertuarze m.in.: „Wszystkie nasze strachy”, „7 uczuć”, „Mistrz” oraz „Żeby nie było śladów”. W giżyckiej EkoMarinie filmy można ogladać nie tylko z wygodnych leżaków ale również z zacumowanych jachtów. 

Filmy w ramach jubileuszowej 15. edycji BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane wyświetlane są w trzech lokalizacjach: w Sopocie na Molo (w lipcu o godz. 22:00; w sierpniu o 21:30), w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości (w lipcu o godz. 21:30; w sierpniu o 21:00) oraz w Giżycku nad jeziorem Niegocin z jedynym w Europie kinem jachtowym (w lipcu o godz. 21:30; w sierpniu o godz. 21:00; częstotliwość radiowa dla jachtów 87,7 MHz.). Filmy wyświetlane są w każdy wtorek i środę wakacji. Seanse są bezpłatne i będą odbywać się aż do końca sierpnia. Pełen repertuar Festiwalu dostępny jest tutaj. 

Kino Letnie w Giżycku 2022
Mat. prasowe fot. Maciej Cioch

Kino Letnie w EkoMarinie w Giżycku 2022
Mat. prasowe fot. Tomasz Karolski

Kino Letnie Zakopane 2017 główne
Newsy
Kino za darmo? To możliwe! Sprawdź szczegóły Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017!
Kino za darmo? To możliwe! Sprawdź szczegóły Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017!

Filmowe morze, góry i Mazury. Wielką galą wręczenia nagrody Diamentowego Klapsa Filmowego rozpocznie się 1 lipca w Sopocie 10. jubileuszowa edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego.   Przez całe wakacje Visa Kino Letnie zaprasza widzów w najpopularniejszych kurortach Polski – w Sopocie i Zakopanem – na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Dodatkowo w środy i czwartki seanse kina letniego odbywać się będą w Giżycku. „Wszyscy czekają z zapartym tchem, któremu polskiemu aktorowi zostanie wręczony tegoroczny Diamentowy Klaps Filmowy na sopockim molo” – mówi Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu. „Dowiemy się tego już 1 lipca w Sopocie”. Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji. Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia można rozkoszować się filmami w niepowtarzalnych warunkach przyrody. W Sopocie projekcje odbywają się na słynnym sopockim molo, w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż obok Krupówek, z widokiem na Giewont, a w Giżycku w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin, gdzie filmy będzie można oglądać nawet z przycumowanych jachtów.   Jak będzie wyglądał tegoroczny festiwal? Zobaczcie program Festiwalowy tydzień rozpoczynamy na „Sportowo – filmowo”. W poniedziałki czekają nas zatem filmy, w których sportowe emocje grają główną rolę – zobaczymy m.in. „Rudo i Cursi” (film z Garcia Bernalem i Diego Luną) i dokument „Bracia Kliczko”. „Europejskie wtorki” to dawka kina europejskiego - „Młodość”, „Makbet” z Michaelem Fassbenderem czy „Julieta” – ostatni film Almodovara. Środowe „Super hity” przeniosą nas w świat blockbusterów, największych produkcji światowego kina – wśród nich: „Legion samobójców”, „Jurassic World” i „Batman vs Superman. Świt sprawiedliwości”. Czwartki na festiwalu już tradycyjnie przypisane są...

Małgośka Szumowska
Viva!
Newsy
Jaka jest tajemnica sukcesu Małgośki Szumowskiej?
Zdradzamy kulisy kariery kontrowersyjnej reżyserki

Nagie ciało Andrzeja Chyry jak granitowy posąg. Nagi Mateusz Kościukiewicz przypomina umęczonego Chrystusa. Spleceni namiętnie na materacu w pustym pokoju. Za oknem deszcz. Jest lato 2011. Małgorzata Szumowska na Mazurach właśnie kręci swój najnowszy film „W imię…” . Historię grzesznej miłości księdza i wiejskiego chłopaka. Tak odważnego filmu jeszcze w Polsce nie było. Nic dziwnego, że w tym roku dostał nagrodę na festiwalu w Berlinie. „Charyzmatyczny Chyra”, donosił „Screen International”. „Szumowska znakomicie pokazała wewnętrzne rozterki człowieka” – „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. W pustym pokoju na Mazurach niewiele osób z ekipy. Za kamerą Michał Englert. Obok niego Małgorzata Szumowska. Ciemne oczy, potargane włosy, wyciągnięty sweter. Omawiają półgłosem scenę homoseksualnego seksu. To samo w sobie jest niezwykłe. Ale jest jeszcze coś – operator był kiedyś jej mężem. Z Mateuszem, nagim młodym aktorem, który leży w objęciach Chyry, jest związana obecnie. Mają roczną córkę, Alinę. Przyznacie, że to niezwykła roszada. Lecz to nie wszystko. Montażysta filmu, Jacek Drosio, jest ojcem jej starszego syna, Maćka. Jak to możliwe? Według reżysera Tomasza Wasilewskiego, który kiedyś był jej asystentem, Szumowska potrafi przyjaźnić się z „byłymi”. To wspaniała cecha charakteru. Z Michałem Englertem reżyserka pracuje od samego początku. Od studenckich etiud. Wszystkie swoje filmy zmontowała z Jackiem Drosio. Mateusza Kościukiewicza po raz pierwszy obsadziła w „Sponsoringu”. „To wspaniałe rozumieć się z kimś artystycznie bez słów”, tłumaczy Szumowska w materiałach promocyjnych. „Mogę powiedzieć, że tworzymy rodzaj artystycznej grupy. Nie wyobrażam sobie filmu bez nich”. Niepolski model W...

Roman Polański
Viva! (23/2013)
Newsy
Roman Polański zdradza jaki jest prywatnie
Ekskluzywny wywiad z polskim reżyserem dla magazynu "Viva!"

Rozmowa z Romanem Polańskim jest jak emocjonalny rollercoaster. Już w pierwszych chwilach orientuję się, że kartkę z przygotowaną litanią pytań mogę zgnieść w kulkę i wyrzucić przez okno na paryski bruk. Wprawdzie nikt przed wywiadem nie poinformował mnie, że istnieje lista tematów zakazanych, ale wiadomo, że nie porozmawiamy o tym, co ludzi interesuje najbardziej. Że przecież nie odważę się zapytać Romana Polańskiego o śmierć żony, sprawę Samanthy Geimer czy ucieczkę z Ameryki. Wątpię, by chciał rozmawiać o małżeństwie, wątpię, że będzie rozwodził się na temat dzieci. Nie wciągnę go też w show-biznesowe pikantne opowieści. W jednym z wywiadów zresztą powiedział: „Wolałbym, żeby dziennikarze rozmawiali ze mną o kinie, ludziach, którzy to kino tworzyli, a nie zadawali banalne pytania, kim jestem i jak żyję”. Kilkakrotnie dostaję żółtą kartkę za zbyt osobiste pytania, kiedy więc w trakcie rozmowy mówię: „Porozmawiajmy o filmie”, słyszę westchnienie ulgi: „Dzięki Bogu”. Siedzimy w gabinecie reżysera na czwartym piętrze kamienicy przy Avenue Montaigne. Za oknem dachy Paryża. Gabinet skromny, tylko kanapa, fotel, zarzucone papierami biurko i półki. Na półkach książki i nagrody. Dumnie pyszni się Oscar, Złota Palma, Cezary, Maski – nagrody BAFTA, berlińskie Srebrne Niedźwiedzie. Na ścianach dokumentacja twórczości i życia reżysera. Od zdjęć z Catherine Deneuve czy Nastassją Kinski, fotosy z planów, po galerię fotografii żony i dzieci. Wiszą plakaty jego filmów, słynna okładka „Time’a” z 1962 roku z kadrem nominowanego do Oscara „Noża w wodzie”. Dalej zdjęcia z Peterem Greenawayem, fotografia wielkiego Ottona Premingera z dedykacją, zdjęcie z Andrzejem Wajdą i napisem: „Drogiemu Romkowi z nieustającym podziwem dla Jego...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik