Reklama

Właśnie trwa 15. edycja festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Tradycją najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce jest wyróżnienie za wybitne osiągnięcia, które trafia do rąk polskiego aktora lub aktorki. W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy trafił do Mai Ostaszewskiej. Wręczenie statuetki odbyło się 7. lipca podczas uroczystej gali na Molo w Sopocie, po dwóch latach przerwy w organizacji wydarzenia z powodu pandemii.

Reklama

15. festiwal filmowy BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane: Maja Ostaszewska z Diamentowym Klapsem Filmowym

15. edycja festiwalu BNP Paribas Kino-Letnie Sopot-Zakopane rozpoczęła się 1. lipca w Sopocie oraz Zakopanem, a 5. lipca inauguracja odbyła się także w Giżycku. Diamentowe Klapsy Filmowe w ramach najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego przyznawane są od 2011 roku naprzemiennie polskim aktorom i aktorkom za wybitne osiągnięcia. W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy trafił do Mai Ostaszewskiej.

W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy otrzymuje wybitna aktorka filmowa i teatralna, aktywistka głęboko zaangażowana w obronę praw człowieka i zwierząt, nie bojąca się głośno o tym mówić - wyjątkowa osoba, która bierze udział w wielu akcjach społecznych, kobieta odważna i pełna empatii do świata. Na scenie teatralnej i planie filmowym doceniana za talent, profesjonalizm i nietuzinkowość – mówił Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu.

Mat. prasowe fot. Jurek Bartkowski

Maja Ostaszewska tworzy niezapomniane kreacje w filmach Małgorzaty Szumowskiej i innych wybitnych twórców kina, a jednocześnie związana z Nowym Teatrem współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim. Laureatka najbardziej prestiżowych nagród: w tym dwóch Orłów, trzech Złotych Lwów, a teraz do tego grona dołączył Diamentowy Klaps Filmowy. Statuetkę wręczyli Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas, wiceprezydentka miasta Sopot Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu.

Mat. prasowe AKPA

W poprzednich latach Diamentowym Klapsem Filmowym nagrodzeni zostali: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura, Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz.

Mat. prasowe AKPA

Kino Letnie w Giżycku. Co można obejrzeć?

Kino Letnie w Giżycku gości już od 2015 roku. W tym roku w każdy wakacyjny wtorek w giżyckiej Ekomarinie odbywają się seanse pod hasłem "Świat Cię potrzebuje". Są to filmy, które poruszają ważne tematy społeczne, równościowe i ekologiczne. W tym roku widzowie mogą zobaczyć takie produkcje jak „C’mon C’mon”, „Dziewczynę z portretu” czy „Ducha śniegów”. Patronem tego dnia tematycznego jest Bank BNP Paribas. W festiwalowe środy są wyświetlane polskie produkcje pod hasłem "Made In Poland". W repertuarze m.in.: „Wszystkie nasze strachy”, „7 uczuć”, „Mistrz” oraz „Żeby nie było śladów”. W giżyckiej EkoMarinie filmy można ogladać nie tylko z wygodnych leżaków ale również z zacumowanych jachtów.

Reklama

Filmy w ramach jubileuszowej 15. edycji BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane wyświetlane są w trzech lokalizacjach: w Sopocie na Molo (w lipcu o godz. 22:00; w sierpniu o 21:30), w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości (w lipcu o godz. 21:30; w sierpniu o 21:00) oraz w Giżycku nad jeziorem Niegocin z jedynym w Europie kinem jachtowym (w lipcu o godz. 21:30; w sierpniu o godz. 21:00; częstotliwość radiowa dla jachtów 87,7 MHz.). Filmy wyświetlane są w każdy wtorek i środę wakacji. Seanse są bezpłatne i będą odbywać się aż do końca sierpnia. Pełen repertuar Festiwalu dostępny jest tutaj.

Mat. prasowe fot. Maciej Cioch
Mat. prasowe fot. Tomasz Karolski
Reklama
Reklama
Reklama