FORUM, EAST NEWS
1/21
FORUM, EAST NEWS

Trudno w to uwierzyć, ale Ewa Wachowicz skończyła dzisiaj (19 października) 45 lat!  Musimy przyznać, że jest jedną z tych gwiazd, która z roku na rok wygląda coraz lepiej!

A czy pamiętacie, jak zaczynała jurorka programu Top Chef?

 

W 1992 roku Ewa Wachowicz została Miss Polonią! A w grudniu tego samego roku została III wicemiss na konkursie Miss Świata. Skończyła Akademię Rolniczą w Krakowie, ale praca w mediach pociągała ją bardziej. Została prezenterką w telewizji Polsat i wtedy zadzwonił ówczesny premier Polski, Waldemar Pawlak, z propozycją, aby została rzecznikiem rządu. Te czasy Ewa Wachowicz nazywa prawdziwym uniwersytetem życia.

 

Ewa Wachowicz skończyła 45 lat

Teraz Ewa Wachowicz to prawdziwa kobieta-instytucja. Ma firmę producencką, która produkowała m.in. program podróżniczo-kulinarny Roberta Makłowicza. Każdy chyba pamięta program o gadżetach w Polsat Cafe, a od 2007 roku Ewa Wachowicz prowadzi swój program kulinarny "Ewa gotuje" w Polsacie. Od dwóch lat profesjonalni kucharze czekają z drżeniem serca na jej oceny potraw w show Top Chef.

Ewa jest mamą nastolatki i fanką wspinania się. Jak się zmieniła Ewa Wachowicz przez ostatnie lata? Zobacz to w naszej GALERII, a również poznaj kilka ciekawostek z życia Ewy Wachowicz!

2/21
EAST NEWS

Dlaczego Ewa Wachowicz wzięła udział w wyborach Miss Polonia? Po latach powiedziała, że dla zabawy.

Dla psikusa, dobrej zabawy, bo koledzy w akademiku mnie namówili. Usłyszałam: tylko wstydu nam nie zrób! - wspomina Ewa Wachowicz.
Rodzicom przyznała się przez telefon tuż przed wyborami na Miss Małopolski. Potem wydarzenia potoczyły się błyskawicznie.

 

3/21
EAST NEWS
Jak zmieniło się życie Ewy Wachowicz, odkąd została Miss Polonią? Stała się VIP-em! :)
 
Kierowniczka akademika przydzieliła mi małą jedynkę na parterze. Stałam się studenckim VIP-em - opowiadała  Wachowicz po latach.
4/21
EAST NEWS
W 1993 roku Ewa Wachowicz została rzecznikiem rządu - miała wtedy zaledwie 23 lata! Jak do tego doszło? Premier Polski Waldemar Pawlak zadzwonił, a Ewa Wachowicz... Odłożyła słuchawkę.
Myślałam, że koledzy robią sobie ze mnie żarty. Drugi raz zadzwoniła sekretarka i poprosiła: pani Ewo, proszę nie odkładać słuchawki, kiedy premier do pani dzwoni. (...) Nie wiedziałam kompletnie, w co się pakuję. To był najlepszy uniwersytet życia. Z rozpieszczonej przez media i ludzi miss, stałam się osobą, która jest narażona na różne ataki, weszłam w nieznany mi wcześniej świat polityki - nie zawsze czystej. To był szok. Nie zmieniłam się przecież z dnia na dzień - wspomina tamten czas Wachowicz
5/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz była rzecznikiem rządu do 1995 roku, a potem ukończyła studia magisterskie z zarządzania jakością na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

6/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz dalej robiła karierę w telewizji.

7/21
EAST NEWS
Ewa Wachowicz deklaruje, ze jest... antyfeministką!
Uwielbiam być adorowana, zdobywana. Chcę, by mężczyzna otwierał mi drzwi, podawał mi płaszcz i przepuszczał w drzwiach. W świecie obojnackim, który dziś mamy, ja odważnie deklaruję, że chcę być kobietą i chcę przebywać w towarzystwie prawdziwych dżentelmenów.
8/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz wyszła za mąż za dziennikarza Przemysława Osuchowskiego. Związek zakończył się rozwodem, ale na całe życie łączy ich córka Aleksandra, która ma teraz 16 lat.

Ewa Wachowicz często powtarza, że córka jest dla niej najważniejsza.

9/21
ONS

Ewa Wachowicz i Agnieszka Dygant na planie serialu Niania Frania w 2007 roku.

10/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz brała udział w 5. edycji Tańca z Gwiazdami w parze z Markiem Fiksą w 2007 roku. Zajęła siódme miejsce.

11/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz to zapalona kibicka. Na zdjęciu Ewa w Austrii w Klagenfurt podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2008, Mecz Polska - Niemcy.

12/21
EAST NEWS

W 2009 roku Ewa Wachowicz w Szczyrku brała udział w akcji "Polskie gwiazdy w polskich górach".

13/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz z Jackiem Wójcickim wspólnie wystąpili w trzecim odcinku programu "Tylko nas dwoje" w 2010 roku.

14/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz jest autorką wielu książek kucharskich. Ma swój program kulinarny "Ewa Gotuje", który jest nagrywany w jej prywatnej kuchni. Skąd pojawiła się u niej miłość do gotowania?

Kuchnia to moja pasja! Już w dzieciństwie pomagałam mamie gotować i piec ciasta. Gdy miałam 11 lat, zaczęłam wycinać z gazet, w tym również z „Przyjaciółki”, przepisy i wklejać je do zeszytu – mam go do dziś. Chodziłam na spotkania Koła Gospodyń Wiejskich i wymieniałam się przepisami z sąsiadkami. Później, przez lata pracy zawodowej związanej ze sztuką kulinarną, rozwijałam te zainteresowania. Uczestniczyłam w wielu kursach gotowania, m.in. w Nowym Jorku i Tajlandii. Poznawałam nowe smaki i uczyłam się je komponować - powiedziała w wywiadzie dla gotujmy.pl

 

15/21
EAST NEWS

Nagranie autorskiego programu kulinarnego Ewy Wachowicz "Ewa gotuje" z 2011 roku

16/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz udziela się też społecznie. W 2012 roku w Krakowie wzięła udział w V Marszu Nadziei i Życia. Po odczytaniu listów z marzeniami chorych, uczestnicy Marszu na Rynku Głównym wypuścili w niebo balony z listami.

17/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz od 2013 roku jest jurorem w programie Top Chef. Z pięknym uśmiechem potrafi pochwalić, ale też skrytykować danie :).

18/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz popiera polskie produkty. Tutaj na degustacji młodego wina świętomarcińskiego wyprodukowanego w winnicach Srebrna Góra na krakowskich Bielanach.

19/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz uwielbia wspinaczki górskie. Urlop zawsze spędza zdobywając kolejne szczyty. Nic dziwnego, sama pochodzi z gór!

Urodziłam się i wychowałam w małej wiosce Klęczany w Beskidzie Niskim. W liceum w Gorlicach miałam wspaniałych nauczycieli, którzy niemal co weekend zabierali naszą klasę na wędrówki po Tatrach. Zawsze marzyłam, żeby wrócić do tej pasji.

20/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz podczas jesiennej ramówki Polsatu w 2015 roku.

21/21
EAST NEWS

Ewa Wachowicz ostatnio w kuchni często przygotowuje potrawy na bazie dyni. Dlatego? Bo promuje sezonowość w gotowaniu. Zdjęcie z nagrania programu "Ewa gotuje" z 2015 roku.