Ewa Chodakowska o nowotworze
Newsy

Ewa Chodakowska przeszła operację usunięcia nowotworu! Dlaczego to ukrywała?

Ewa Chodakowska usunęła dermoid jajnika, zwany popularnie potworniakiem. Czy po operacji zmieniła życiowe plany? "Znów zaczyna mi brakować doby"

Przez dekadę działalności sportowej podniosła z kanap miliony Polek i zbudowała imperium biznesowe warte 185 mln złotych. Ewa Chodakowska zapewnia jednak, że pieniądze nigdy nie były jej głównym celem. Zawsze priorytetowo traktowała zdrowie, z którym sama kilka tygodni temu miała kłopoty. W rozmowie z "Party" gwiazda po raz pierwszy przyznała, że jej niedawna niedyspozycja była związana z usunięciem nowotworu. Jak się dziś czuje? Czy choroba zmieniła jej podejście do życia?

Ewa Chodakowska chce, by mąż badał jej piersi: "kontrowersja jest potrzebna"! Chodzi o ważny cel

Ewa Chodakowska o wygranej walce z potworniakiem

Kilka tygodni temu opublikowała na Instagramie zdjęcie ze szpitala. Pod nim Ewa Chodakowska lakonicznie napisała: „Już po krzyku”. Wówczas przyznała się internautkom, że przeszła zabieg operacyjny, który wymaga kilkutygodniowej rekonwalescencji, ale nie sprecyzowała jaki. Jak wiadomo, Chodakowska od trzech lat jest ambasadorką kampanii #ThinkPink, zachęcającej do badań profilaktycznych piersi i dotyku, który ratuje życie. A teraz na własnej skórze przekonała się o tym, jak ważna jest profilaktyka. Okazuje się, że gwiazda jest po operacji usunięcia nowotworu.

(...) w połowie września przeszłam operację usunięcia dermoidu jajnika, zwanego popularnie potworniakiem. To zmiana nowotworowa, ale łagodna, która zazwyczaj nie daje żadnych objawów. No może poza łagodnym bólem podbrzusza, który łatwo można zignorować albo pomylić ze złym samopoczuciem przed okresem - wyznała w rozmowie z "Party" Ewa.

Ewa nie zignorowała jednak żadnych objawów. Okazuje się, że w ogóle żadnych nie odczuwała. Nieprawidłowości wykrył dopiero obraz USG. Gwiazda zdradziła też, żę pierwszą taką operację przeszła 17 lat temu. Wówczas zmiana została wycięta, ale... nie w stu procentach. Część komórek, które zostały, namnożyła się.

Przez ten czas torbiel dermoidalna urosła do rozmiaru 2,5 centymetra, ale to nie ona przekonała mnie do zabiegu, tylko cysta prosta, która powstała z niepękniętego pęcherzyka Graafa. Ta już była dużo większa. To dość zaskakujące, bo moje cykle są prawidłowe, regularne, a taka sytuacja przytrafiła mi się po raz pierwszy i może przytrafić się każdemu. Z cystą prostą musiałam się spieszyć. Postanowiłam jednocześnie usunąć obie zmiany, przy czym podczas zabiegu okazało się, że cysta się wchłonęła, co jest dość powszechne – mówi Ewa.

Jak się teraz miewa? Po okresie rekonwalescencji gwiazda fitnessu czuje się jak nowonarodzona! Nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, a jej życie i codzienne aktywności wróciły do normy. Na tyle, że Ewa znów rzuciła się w wir pracy!

Wróciłam do treningów i… znów zaczyna mi brakować doby na realizację wszystkich pomysłów.

Zobacz także: Ewa Chodakowska chce, by mąż badał jej piersi. "Kontrowersja jest potrzebna..."  

Cały wywiad z Ewą Chodakowską przeczytasz w nowym "Party".

Doda na okładce Party
 

Ewa Chodakowska od lat namawia Polki, by dbały o swoje zdrowie. Dlatego razem z mężem Lefterisem Kavoukisem zaangażowała się w akcję "Dotyk, który ratuje życie", zachęcającą kobiety do samobadania piersi i wykonywania profilaktycznych badań.

Ewa Chodakowska odważnie o profilaktyce raka piersi
Instagram / chodakowskaewa
Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis
Facebook
Newsy
Ewa Chodakowska w szpitalu! "Jesteśmy tylko ludźmi...". Co się stało?
Ewa Chodakowska w szpitalu! "Jesteśmy tylko ludźmi...". Co się stało?

Ewa Chodakowska była w szpitalu! Fanów popularnej trenerki jednak natychmiast uspokajamy, Ewie nic nie grozi. Gwiazda fitness jest zdrowa i czuje się dobrze. Chodakowska spędziła w szpitalu jedynie pół dnia, a wszystko w trosce o własne zdrowie. Trenerka poddała się serii badań profilaktycznych. Tym doświadczeniem podzieliła się ze swoimi fankami na Facebooku. W jej wpisie oczywiście nie zabrakło pozytywnej energii, odrobiny motywacji i... dystansu do samej siebie. We wpisie Ewa Chodakowska po raz kolejny zażartowała z hejterów, który porównują ją do konia. ;) Pół dnia w szpitalu... 1000 badań... uff!! Moje zdrowie jak przystało na przysłowiowego konia ma się świetnie. Ihaaaaaaa. Babeczki często pytacie mnie jak to jest u mnie z tymi zasobami energii... Przyglądacie się temu, jak żyję i często zachodzicie w głowę, skąd to "końskie zdrowie" - napisała na swoim profilu trenerka wszystkich Polek. W poście Chodakowskiej pojawiło się również odniesienie do modnych ostatnio wśród celebrytów fotek ze szpitala. Takie zdjęcie jakiś czas temu pojawiło się m.in. na profilu Michała Żebrowskiego, wzbudzając gorącą dyskusję w mediach na temat przekraczania granic prywatności. Niedawno fotkę spod kroplówki zamieściła w sieci również Maja Sablewska. Co o selfie ze szpitalnego łóżka promotorka zdrowego stylu życia Ewa Chodakowska? Ostatnio panuje "moda" wśród osób znanych - mniej lub bardziej lubianych - na fotografowanie się w szpitalu pod kroplówką ze smutną miną... Widać wyczerpanie, stres, nadmiar pracy - w efekcie organizm się buntuje... Jesteśmy tylko ludźmi... Tutaj nie da się wymienić baterii... Ewie Chodakowskiej w szpitalu towarzyszył ukochany mąż Lefteris Kavoukis, który wspiera swoją żoną na każdym kroku.  Wyniki badań profilaktycznych Ewy wyszły bardzo dobrze. A Ty kiedy ostatnio sprawdzałaś stan swojego...

Ewa Chodakowska
Newsy
Ewa Chodakowska we wzruszającym wpisie o stanie zdrowia siostrzenicy. Jest lepiej? Zobaczcie tylko to zdjęcie z Vanessą!
Ewa Chodakowska we wzruszającym wpisie o stanie zdrowia siostrzenicy. Jest lepiej? Zobaczcie tylko to zdjęcie z Vanessą!

Ewa Chodakowska poinformowała fanów o stanie zdrowia swojej siostrzenicy, Vanessy. W ostatnich dniach trenerka pisała, że jej rodzina przechodzi trudne chwile. U córki jej siostry zdiagnozowano guza mózgu, który musiał zostać usunięty. Dziewczynka jest już po operacji, a jej stan zdrowia poprawia się. Jak poinformowała Ewa Chodakowska, zmiana okazała się niezłośliwa. Vanessę czeka teraz długa rekonwalescencja, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Trenerka podziękowała za wsparcie swoim fankom, które w tych trudnych chwilach bardzo wspierały swoją idolkę, zamieszczając na jej profilach na Facebooku i Instagramie mnóstwo ciepłych wpisów.   Zobacz też: Ewa Chodakowska przeżywa trudny czas: "Czwarta doba po operacji wycięcia guza mózgu". W końcu zdradziła, co się stało! Jestescie nieocenione!! Wasze wsparcie ma mega moc!! Tyle ciepła, wrażliwości, miłości dawno nie dostałam.. Dziękujemy za modlitwę za dojrzałość!! Za zrozumienie.. Wszystko idzie w dobrą stronę.. Zmiana w pierwszych wynikach badań - jak juz pisałam - okazała sie niezłośliwa, dzięki temu nadawała sie do operacji.. Tylko dostęp do niej był niełatwy - dlatego okres rekonwalescencji jest znacznie wydłużony.. Jednak Vaneska regeneruje sie jak prawdziwy sportowiec Wstaje już z łóżka, spaceruje, nabiera sił, jest cierpliwa i bardzo optymistyczna  cała Vani Przed nami mnóstwo wspaniałych projektów.. dlatego nie moge sie doczekac kiedy bede mogła ją ze soba porwać. Mam wrażenie, ze to ja w całej tej sytuacji jestem niecierpliwa, ale juz z uśmiechem na ustach  (pisownia oryginalna - przypis red.) - napisała Ewa Chodakowska na swoim profilu. Vanessie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!   Polecamy: Grasiczak: nowotwór, który rzadko daje objawy   Ewa Chodakowska pokazała zdjęcie z siostrzenicą Vanessą, która przeszła operację...

Dorota Gardias
WOJCIECH STROZYK
Newsy
Dorota Gardias już po operacji: "Pojawiły się małe komplikacje". Potem spadł na nią kolejny cios!
To nie jest dla niej łatwy czas. Dorota Gardias jest już po operacji usunięcia nowotworu piersi, a wkrótce zacznie rehabilitację. Jednak zamiast cieszyć się tak potrzebnym teraz spokojem, pogodynka musi mierzyć się z podejrzeniami o posługiwanie się fałszywymi fakturami. Co teraz zamierza? Jak stres odbija się na jej samopoczuciu?

Wydawało się, że najgorsze ma już za sobą. Na początku wakacji, przy okazji kontrolnego badania piersi, u Doroty Gardias wykryto guza. Diagnoza była szokująca: nowotwór piersi. Gwiazda TVN szybko trafiła pod opiekę onkologa, który zaordynował operację. Jak ustaliło "Party" zabieg usunięcia guza pogodynka ma już za sobą. Choć przed operacją pojawiły się drobne komplikacje, wszystko przebiegło po myśli lekarzy. Okres rekonwalescencji Dorota Gardias spędzała w Tyrolu, gdzie aktywnie odpoczywała. Tuż po powrocie do Polski, spadł na nią kolejny cios – usłyszała zarzuty posługiwania się fałszywymi fakturami. Według doniesień TVP Info, prezenterka w 2018 roku miała nabyć kilka faktur dotyczących obsługi imprez o łącznej kwocie w wysokości 35 tys. złotych (w tym ponad 8 tys. zł podatku VAT).   Z informacji, które trafiły do mediów wynika, że eventy faktycznie się odbyły, jednak po stronie Gardias nie było kosztów z faktur. Dorota zapowiada, że się nie podda i będzie walczyć o swoje dobre imię. Nic złego nie zrobiłam. Nie jestem oskarżona, ani skazana. Nie mam nic do ukrycia, dlatego zgadzam się na publikację mojego wizerunku i pełnych personaliów – mówi w rozmowie z Party.pl Dorota Gardias. Jak się teraz czuje i co dalej zamierza? Dorota Gardias walczy z oskarżeniami o fałszowanie faktur Dorota Gardias nie ukrywa, że jest zszokowana całą sytuacją. Jak zaznacza, jest niewinna, dlatego natychmiast podjęła współpracę prokuraturą, bo jej zdaniem zarzuty o posługiwanie się fałszywymi fakturami są bezzasadne. Podkreśla, że padła ofiarą osób, które wykorzystały jej zaufanie. W tej sprawie gwiazda wydała na swoim Instagramie oświadczenie, w którym podkreśla, że "nie brała udziału w żadnym oszustwie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik