Ewa Chodakowska w filmie Serce nie sługa

Ewa Chodakowska przekazała 50 tysięcy złotych ofiarom przemocy w rodzinie! Dlaczego?

Ewa Chodakowska w filmie Serce nie sługa

 

Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych! Na początku grudnia Ewa Chodakowska przyłączyła się do światowej akcji #OrangeTheWorld zorganizowanej z okazji  Międzynarodowego Dnia na rzecz Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. W swoich mediach społecznościowych zachęcała fanki i osoby obserwujące jej profil, by nie pozostawały bierne, kiedy są świadkami przemocy w rodzinie, tylko reagowały! Co więcej, trenerka zaprosiła do prowadzonego przez siebie w "Pytaniu na śniadanie Extra" cyklu kobietę, która padła ofiarą przemocy w rodzinie, ale przełamała wstyd i opowiedziała o swojej tragedii na antenie, zachęcając inne panie, by też odważyły się powiedzieć "dość" swoim oprawcom.

 

Przeczytaj: Ewa Chodakowska rzeczywiście odchudza Katarzynę Nosowską?

Ale to nie koniec! Ewa, wspólnie z mecenas Anną Łowicką, poprosiły też o zgłaszanie się adwokatów i radców prawnych, którzy pro bono udzielą pomocy prawnej poszkodowanym kobietom! Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania Chodakowskiej, bo na jej apel odpowiedziało 300 osób, a ich adresy i numery telefonów Ewa Chodakowska opublikowała na swoim Facebooku.

Ewa Chodakowska
Ewa Chodakowska Facebook

 

Ewa Chodakowska przekazała dużą sumę na rzecz Centrum Praw Kobiet!

Na uznanie zasługuje też inny gest trenerki! Jaki? Chodakowska i stworzona przez nią marka Mission Swim przeznaczyły 10 złotych ze sprzedaży każdego kostiumu na rzecz pokrzywdzonych kobiet. Łącznie przekazały na rzecz Centrum Praw kobiet już 50 tysięcy złotych i na tym nie poprzestaną!  Pieniądze trafiły do schroniska "Sowa", które jest dla wielu kobiet i ich dzieci ostatnią deską ratunku, a często też szansą na rozpoczęcie nowego, wolnego od przemocy i godnego życia.


Brawo! Miejmy nadzieję, że inne gwiazdy też przyłączą się do podobnych akcji.

Zobacz także: Ewa Chodakowska została aktorką! Ekipa filmowa miała niemały problem z gwiazdą.

Ewa Chodakowska zaangażowała się w pomoc kobietom – ofiarom przemocy.

Ewa Chodakowska na premierze filmu "Serce nie sługa"
ONS.pl

Więcej na temat Ewa Chodakowska
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01