To już dziś - drugi mecz o wszystko, czyli spotkanie Polska-Szwecja. Na stadionie w Petersburgu reprezentacja Polski walczyć będzie o wyjście z grupy na Euro 2020 (2021). Wystarczy wygrać ze Szwedami i pozostajemy w rozgrywkach. Brzmi łatwo, ale reprezentacja Szwecji to mocna drużyna - udowodniła to wygraną ze Słowacją (Polska swój mecz ze Słowacją przegrała), a z Hiszpanią wywalczyła - podobnie jak nasi piłkarze - remis. Zanim dowiemy się jak pójdzie naszym na murawie w Rosji sprawdziliśmy kto będzie kibicował naszym dzisiejszym przeciwnikom.

Reklama

Zobacz także: Polska Miss EURO 2020 (2021)! Marta Barczok podbiła serca kibiców na stadionie w Hiszpanii

Kim są szwedzkie WAGs?

Niektóre polskie WAGs znamy już świetnie, inne dopiero poznajemy. A co z żonami i dziewczynami Szwedów? Zobaczcie sami! Zaczynamy od kapitana szwedzkiej kadry, Andreasa Granqvista. Podobnie jak nasz kapitan, Robert Lewandowski, Andreas również zna swoją małżonkę od wielu lat. Ślub pary odbył się w 2015 roku.

O żonie Andreasa, Sofii stało się szczególnie głośno w prasie na świecie w 2018 roku, podczas mistrzostw świata w Rosji. Wtedy to, dosłownie kilka godzin przed ćwierćfinałowym spotkaniem Szwecja - Anglia urodziła się druga córeczka Granqvistów, okrzyknięta przez media "World Cup baby". Obecnie para, podobnie jak Lewandowscy, wychowuje dwie córeczki - Novę i Mikę.

Zobacz także
Instagram/sofiegranqvist/

Prawdziwą gwiazdą Instagrama jest żona innego zawodnika reprezentacji Szwecji, Victora Lindeloefa - Maja Nilsson Lindelöf. Sama przedstawia się jako szwedzka influencerka mieszkająca w Manchesterze - tam, w Manchesterze United na pozycji środkowego obrońcy gra jej małżonek.

Piękna Maja ma na Instagramie 220 tys. obserwatorów, z którymi dzieli się głównie scenkami z życia codziennego i uroczymi fotkami rodziny. Sama siebie nazywa ponoć "Ice Queen", czyli "Lodowa Królowa".

Instagram/majanilssonlindelof/

Ze zdjęć na Instagramie wynika, że Maja mocno kibicuje mężowi i całej reprezentacji Szwecji. Z Victorem znali się od wielu lat. W końcu, w 2018 roku zdecydowali się na ślub, a rok później przyszło na świat ich pierwsze dziecko - synek Ted Louie.

Dla Marcusa Berga, szwedzkiego napastnika, otwarcie tych mistrzostw nie należało do łatwych. Po tym jak nie wykorzystał okazji w zremisowanym meczu z Hiszpanią stał się celem hejterskiego ataku, podobnie zresztą jak część naszych zawodników. Na szczeście ma oparcie w swojej żonie, Josephine Ringblom Berg. Nie tak dawno obchodzili 7. rocznicę swojego ślubu.

Jak podkreślają media, Josephine słynie z wyczucia stylu i często możemy zobaczyć ją w bardzo markowych stylizacjach. Obecnie jednak preferuje zdecydowanie szwedzkie barwy narodowe. Kibicuje razem z dziećmi pary - synkiem Leonelem i córeczką Jolie.

Instagram/josieswall/

Emil Peter Forsberg to jeden ze szwedzkich przystojniaków. Z ligi niemieckiej (gra w RB Lipsk) świetnie zna Roberta Lewandowskiego. Po mistrzostwah świata w Rosji został okrzyknięty w Szwecji pomocnikiem roku, ale nic dziwnego - tradycje rodzinne zobowiązują, w reprezentacji olimpijskiej grał niegdyś jego tata, Leif Forsberg.

Co ciekawe szwedzki gwiazdor, swą wybrankę znalazł „po fachu”. Shanga Hussain, dziś żona Forsberga, również gra w piłkę nożną i też... w RB Lipsk, zresztą jest chyba równie świetnie oceniana, co jej mąż! Dzielą więc również boisko.

Instagram/shangaforsberg/

Huczne wesele piłkarskiej pary odbyło się 16 lipca 2016 roku. Dwa lata później Shanga i Emil powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, Florence. Teraz mama i córeczka razem kibicują tacie.

Kolejnym reprezentantem Szwecji, którego najprawdopodobniej dziś zobaczymy na boisku jest Mikael Lustig. 34-latek ze swoimi 190 centymetrami wzrostu to skuteczna zapora w obronie. Czy uda się ją pokonać Robertowi i reszcie drużyny, okaże się już niebawem. By tak się nie stało z pewnością mocno trzyma kciuki żona Mikaela, Josefin i jego dwie córki - Lucia i Lexie.

Reklama

Myślicie, że kto będzie miał dziś większe powody do radości - one, a może Laura i Klara z mamą Anną.

Reklama
Reklama
Reklama