Kuba Błaszczykowski załamany po meczu Polska-Portugalia
Eastnews
Newsy

UEFA wszczęła postępowanie po meczu Polski z Portugalią na Euro!

O co chodzi?

Komisja dyscyplinarna UEFA po ćwierćfinałowym spotkaniu na Euro 2016 wszczęła postępowania w stosunku do polskiej i portugalskiej federacji! Komisja zajmie się wczorajszym meczem, ponieważ podczas spotkania doszło rzekomo do incydentów z udziałem kibiców obu krajów. Jak podaje Radio Zet, zarzuty wobec federacji polskiej i portugalskiej dotyczą "odpalania przez fanów środków pirotechnicznych". W stosunku do naszych przeciwników pojawił się zarzut "wtargnięcia kibica na boisko", a Polaków - "niewłaściwego zachowania widzów". Nasz związek może też odpowiedzieć za złamanie regulaminu (art. 11. ust. 2) w punkcie mówiącym o "opóźnianiu rozpoczęcia meczu". Decyzja komisji w sprawie obu federacji ma zostać podjęta 21 lipca. 

 

Zamiast sprawą polskich kibiców i kwestią rzekomego "opóźnienia meczu", UEFA powinna się raczej zająć kwestią rzutu karnego Kuby Błaszczykowskiego. Dlaczego? Ćwierćfinałowy mecz wzbudził nie tylko wielkie emocje, ale też wielkie kontrowersje, ponieważ internauci na podstawie zdjęć z meczu stwierdzili, że podczas wykonywania przez Kubę Błaszczykowskiego rzutu karnego, bramkarze reprezentacji Portugalii nie stał na linii bramkowej, co jest złamaniem przepisów. Polscy kibice uważają, że rzut karny powinien być powtórzony! Zgadzacie się?

 

ZOBACZ: Kuba Błaszczykowski w pierwszym wywiadzie po niestrzelonym karnym: "Biorę to na klatę!"

 

Rzut karny Kuby Błaszczykowskiego powinien być powtórzony? Zobaczcie wideo!

 

Kuba Błaszczykowski był załamany po tym, jak nie udało mu się strzelić karnego

Jakub Błaszczykowski o karnym na Euro 2016

Dziś Kuba Błaszczykowski wrócił do Polski

Kuba Błaszczykowski z kwiatami

Kuba Błaszczykowski na lotnisku po powrocie do Polski z Euro

Kuba Błaszczykowski wrócił z Euro

Jakub Błaszczykowski
East News
Newsy
Mnóstwo wpisów fanów na profilu Kuby Błaszczykowskiego po niestrzelonym karnym! Polał się hejt?
Mnóstwo wpisów fanów na profilu Kuby Błaszczykowskiego po niestrzelonym karnym! Polał się hejt?

Kuba Błaszczykowski może liczyć na wsparcie kibiców po niestrzelonym karnym w meczu z Portugalią. Na internetowym profilu piłkarza pojawiło się mnóstwo pozytywnych wpisów ze słowami otuchy. Kibice polskiej reprezentacji nie mają żalu do swojego idola, za to po jego nietrafionej jedenastce w meczu z Portugalią, Polska odpadła z Euro 2016.   Kibice wspierają Kubę Błaszczykowskiego po Euro 2016   Sam Kuba Błaszczykowski nie jest w najlepszym humorze po tym, co zaszło w turnieju, lecz gdy tylko przeczyta komentarze na swoim Facebooku na pewno odzyska pozytywne nastawienie! Choć wiele osób spodziewało się hejtu na piłkarzu, to tym razem internauci stanęli na wysokości zadania i zamiast potępiać Błaszczykowskiego, otoczyli go wsparciem. Oto niektóre z komentarzy z profilu Kuby! Niektóre wręcz chwytają za serce! Często jest tak w źyciu źe gdy się wszystko układa nagle coś nam psuje szyki ale to jest życie są wzloty i upadki, tylko trzeba się podnieść z uniesioną główką i walczyć dalej o swoje. Dziękujemy Kuba. Kuba wzorcem dla każdego Polaka i my to czujemy i dziękujemy, że ten wzorzec może być powszechnie w dzisiejszych czasach zaprezentowany. Dziękujemy Kuba, że jesteś i nie boisz się świecić przykładem. Kuba, mój młodszy syn jest w Twoim wieku. Podziwiam Cię, jesteś wielki. Szacunek!!! Najlepsze dopiero przed Tobą i tego z całego serca Ci życzę - na pewno nie tylko ja. Brawo kibicie! Brawo Kuba!   Zobacz też: Rzut karny Błaszczykowskiego powinien BYĆ POWTÓRZONY? Majdan: "Przepis wyraźnie mówi, że...".   Na profilu Kuby Błaszczykowskiego pojawiło się mnóstwo pozytywnych wpisów! Wielbiciele talentu Kuby stanęli na wysokości zadania! Fani powitali piłkarza w domu jak prawdzią gwiazdę! Brawo! Błaszczykowski na szczęście może też liczyć na...

Ronaldo i polscy piłkarze Polska - Portugalia na Euro 2016
EastNews
Newsy
Euro 2016. Portugalia ukarana za mecz z Polską! Ale to nie koniec, Polska też może dostać karę!
Za co?

Po meczu Polska - Portugalia w końcu zapadł wyrok! UEFA nałożyła kary finansowe na Portugalski Związek Piłki Nożnej. Chodzi o zachowanie portugalskich kibiców podczas meczu ćwierćfinałowego Euro 2016. To właśnie podczas tego meczu fani piłki nożnej złamali przepisy UEFA - portugalscy kibice wtargnęli dwa razy na boisko oraz odpalili racę.   Jaka jest kara za takie wykroczenia podczas meczu? Za odpalenie rac UEFA nałożyła karę grzywny - 2 tys. euro. Za wbiegnięcie kibica na murawę po meczu przyznano tylko ostrzeżenie, natomiast za wtargnięcie na płytę boiska w trakcie regulaminowego czasu gry kara wyniosła już 5 tys. euro! Nie mamy też dobrych wiadomości dla polskich kibiców, ponieważ UEFA rozpatruje również skargi właśnie na nich! Skargi mają zostać rozpatrzone do 21 lipca.   Przypomnijmy, podczas ćwierćfinałowego meczu Polska - Portugalia nasza drużyna przegrała w karnych z Portugalią. Jednak to nie wygłupy portugalskich, ani polskich kibiców, wzbudziły najwięcej emocji, a karny strzelany przez Błaszczykowskiego i nieregulaminowe wykroczenie bramkarza.   Zobacz też: Reprezentacja Polski już w Warszawie! Co dzieje się na lotnisku? RELACJA!   Polska przegrała w meczu z Portugalią. Tym samym odpadliśmy z Euro 2016. Ale i tak kochamy naszą drużynę! Ronaldo, jak widać też :)   Kuba Błaszczykowski , mimo że nie strzelił karnego, stał się bohaterem! To dzięki niemu dotarlismy w Euro tak daleko.

Mecz Polska Portugalia zostanie powtórzony?
East News
Newsy
Mecz Polska - Portugalia może zostać powtórzony?! Jest szansa, że Polacy wrócą na EURO 2016?
To się już zdarzało...

Polacy mają szansę wrócić na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej?! Fani Reprezentacji Polski wciąż nie mogą się pogodzić z pomyłką sędziego, który w trakcie rzutów karnych nie zauważył, że bramkarz reprezentacji Portugalii w momencie strzału Kuby Błaszczykowskiego wyszedł poza linię bramkową. O tym, że Rui Patricio lekko wysunął się do przodu poinformowali internauci, którzy dostrzegli błąd piłkarza. Radosław Majdan w rozmowie z Party.pl potwierdził wówczas, że według przepisów, rzut karny Kuby Błaszczykowskiego powinien zostać powtórzony. Czy Polacy mają więc szansę wrócić na EURO 2016 ? Radio Zet postanowiło sprawdzić, czy jest nadzieja, aby Polacy mogli znów zmierzyć się z Portugalią. Według radiowych doniesień w regulaminie UEFA nie ma wzmianki o możliwości powtórzenia meczu lub samych rzutów karnych.   Okazuje się, że w historii mistrzostw, powtórki meczów zdarzały się niezwykle rzadko. Stało się tak m.in. w 1968 roku, kiedy to w finale zmierzyli się Włosi z reprezentacją Jugosławii. Mecz zakończył się remisem 1:1, a w dogrywce nie doszło do rozstrzygnięcia spotkania. Władze zdecydowały wówczas o zorganizowaniu drugiego meczu, w którym lepsi okazali się Włosi. Drugi przypadek wydarzył się w 2015 roku podczas eliminacji mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Po złożeniu oficjalnego protestu przez reprezentację Anglii, UEFA zdecydowała powtórzyć ostatnie sekundy meczu z Norweżkami.   Radio Zet zauważa, że obecnie odchodzi się od powtórek spotkań  m.in. ze względu na samych piłkarzy, którzy mają zbyt napięty grafik. Reprezentanci biorą przecież udział nie tylko w spotkaniach swoich reprezentacji, ale i w klubowych rozgrywkach.   Myślicie, że gdyby Polacy mogli powtórzyć spotkanie z Portugalią, mielibyśmy szansę na wygraną?   Zobacz także: Błaszczykowski popłakał się po powrocie do rodzinnych...

Nasze akcje
Newsy

Poznaj legendy miejskiego stylu w nowej kolekcji CCC

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner