W Ameryce zagrzmiało kiedy na rynku ukazał się nowy numer magazynu "Elle". Powód? Gazeta została oskarżona o rasizm ze względu na niewłaściwe potraktowanie jedynej ciemnoskórej gwiazdy. Ściślej mówiąc, chodzi o zdjęcie Mindy Kaling, serialową aktorkę indyjskiego pochodzenia ("Świat według Mindy"). 35-latka ma ciemną skórę i puszyste ciało, co wyróżnia ją na tle pozostałych bohaterek - białych i szczupłych - Zooey Deschanel ("Jess i chłopaki"), Amy Poehler ("Parks and Recreation") oraz Allison Williams ("Dziewczyny")

Reklama

Zobacz: Upiorna okładka "Vogue'a". Czytelniczy są zniesmaczeni

Wspomniana trójka pokazuje swoje ciała na kolorowych zdjęciach, a okładka z Kaling jako jedyna jest czarno-biała i ze zbliżeniem na samą twarz. Taką różnicę od razu wychwycili czytelnicy i amerykańscy blogerzy. W sieci zaroiło się od negatywnych komentarzy na Facebooku miesięcznika:

- Ta okładka jest po prostu rasistowska i równouprawnienie kobiet całkowicie sprowadza do parteru. To fat-ist - nowy rodzaj rasizmu. Z powodu koloru skóry i wagi.Jeśli nie jesteś biała i chuda, nie pokażą twojego ciała, ale tylko uśmiech.

Redakcja szybko zareagowała i wystosowała oświadczenie do oburzonej części czytelników:

- Mindy wygląda sexy, pięknie i elegancko. Uważamy, że to wyrafinowana okładka i jesteśmy zachwyceni tym, że mogliśmy docenić aktorkę wraz z innymi kobietami telewizji.

Co ciekawe, słowa "Elle" poparła sama Mindy Kaling:

Zobacz także

- Kocham moją okładkę "Elle". Czuję się na niej glamour i cool. A jeśli ktoś chce zobaczyć więcej mojego ciała, zapraszam do mojego serialu. Chris Messina i ja jesteśmy nago w nowym odcinku dziś wieczorem - napisała na Twitterze.

Dodajmy, że to nie pierwszy raz, gdy magazyn "Elle" wywołał burzę z powodu tendencyjnego pokazywania kobiet. W 2010 roku pismo zostało oskarżone o rozjaśnienie skóry Murzynki Gabourey Sidibe. Podobnie jak w obecnym przypadku, czytelnicy krytykowali okładkę za to, że prezentowała wyłącznie jej twarz, gdy pozostałe gwiazdy pokazały całe sylwetki - Lauren Conrad, Amandą Seyfried i Megan Fox.

Zobacz: Ups... Graficy wycięli brzuch Adamowi Levine!

Czy wy też uważacie, że w tym przypadku mamy do czynienia z rasizmem?

Pozostałe okładki:

Reklama

Patricia Kazadi na Cyprze:

Reklama
Reklama
Reklama