Agnieszka Woźniak-Starak w białej koszuli
Newsy

Dlaczego nie ma Dzień Dobry TVN? Agnieszka Woźniak-Starak przyszła do pracy, ale szybko wyszła ze studia

Dziś nie będzie emisji "Dzień dobry TVN"! Agnieszka Woźniak-Starak podczas relacji na InstaStories zdradziła, dlaczego śniadaniowe show i inne programy zniknęły dziś z anteny.

Dziś nie będzie emisji "Dzień dobry TVN", podobnie jak wielu innych programów najważniejszych stacji telewizyjnych. Agnieszka Woźniak-Starak, podczas relacji na InstaStories zdradziła, dlaczego śniadaniowe show i inne programy zniknęły dziś z anteny. Prowadząca "DDTVN" przyszła do pracy, ale szybko wyszła ze studia. Co się stało?

Ewa Drzyzga szczerze o współpracy z Agnieszką Woźniak-Starak w "Dzień Dobry TVN"

Dlaczego nie działa dziś telewizja?

Widzowie wielu stacji telewizyjnych, słuchacze wielu stacji radiowych, czytelnicy gazet i innych mediów zamiast zwykłej porcji informacji dostali dziś komunikat o proteście. Z czym jest związany? Zaledwie kilka dni temu Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy, który przewiduje wprowadzenie podatku od przychodów z reklam. Podatek od reklam ma wejść w życie na początku lipca - szacuje się, że w 2022 roku ma przynieść ok. 800 mln zł.

Projekt przewiduje pozyskanie dodatkowych środków, które posłużą zapobieganiu długofalowym zdrowotnym, gospodarczym i społecznym skutkom pandemii COVID-19. Ich źródłem będą składki od reklamy w internecie oraz mediów tradycyjnych. Składki wzmocnią finanse NFZ, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz nowego funduszu celowego, służącego dofinansowaniu projektów związanych z przemianami w przestrzeni cyfrowej, kulturą i dziedzictwem narodowym - informuje Ministerstwo Finansów. 

Plany władz wywołały jednak zdecydowaną reakcję. Prywatne media wystosowały list otwarty, w którym komentują pomysł na wprowadzenie podatku od przychodów z reklam.

Wprowadzenie go będzie oznaczać:

- osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści,
- ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie,
- pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł,
- faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako „globalni cyfrowi giganci” zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 - 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media.

Dziś media przyłączyły się do akcji "Media bez wyboru". Stacja TVN zdecydowała, że nie będzie nadawać swoich programów, dlatego widzowie nie zobaczą dziś m.in. "Dzień dobry TVN".  Agnieszka Woźniak-Starak  podczas relacji na InstaStories zdradziła, że przyszła do pracy, ale nie wystąpi przed kamerą i wraca do domu.

TVN protestuje razem z innymi nadawacami prywatnymi przeciwko podatkowi od reklam który chce wprowadzić rząd. Jest to haracz wprowadzony pod preteksem walki z Covidem, haracz który może zniszczyć prywatne media- mówiła Agnieszka Woźniak-Starak. My się przyłączamy dzisiaj Dzień Dobry TVN nie będzie, przyszliśmy do studia i w tej chwili idziemy do domu - dodała.

Zobacz także: Agnieszka Woźniak-Starak nie wytrzymała. Popłakała się publicznie. Co się stało? 

Agnieszka Woźniak-Starak poinformowała, że dziś nie będzie "Dzień Dobry TVN".

Dziennikarka poinformowała na swoich mediach społecznościowych o akcji "Media bez wyboru".

Agnieszka Woźniak-starak w puchowej kurtce
Instagram

 

Agnieszka Woźniak - Starak
Newsy
Agnieszka Woźniak-Starak była "na randce"?! Wiemy, kim jest jej bliski przyjaciel! 
Agnieszka Woźniak-Starak wybrała się "na randkę"? Kim jest tajemniczy mężczyzna z którym spotkała się ostatnio prowadząca "Dzień Dobry TVN"?

Agnieszka Woźniak-Starak wybrała się "na randkę"? Kim jest tajemniczy mężczyzna z którym spotkała się ostatnio prowadząca "Dzień Dobry TVN"? Według doniesień medialnych przyjaciel gwiazdy od wielu lat jest związany z polskim show-biznesem. Po tym, jak media zaczęły rozpisywać się na temat ich relacji, mężczyzna opublikował w sieci wpis, w którym odniósł się do wszystkich plotek!  Przyjaciel Agnieszki Woźniak-Starak komentuje medialne plotki Agnieszka Woźniak-Starak w sierpniu ubiegłego roku przeżyła prawdziwy dramat. Na jeziorze Kisajno doszło do tragicznego wypadku w którym zginął ukochany mąż dziennikarki. Gwiazda TVN na kilka miesięcy zniknęła z życia publicznego i dopiero jakiś czas temu przyjęła propozycję pracy w "Dzień Dobry TVN". Ostatnio o Agnieszce Woźniak-Starak zrobiło się naprawdę głośno- wszystko przez zdjęcia na których widać, jak spaceruje ze swoim przyjacielem. Część mediów zastanawiała się wówczas, czy gwiazda TVN wybrała się na randkę... Według doniesień "Super Expressu" przyjaciel Agnieszki Woźniak-Starak jest byłym producentem "Dzień Dobry TVN", a teraz pracuje przy nowościach TVN7. Po tym, jak w mediach pojawiły się plotki o jego relacji z Agnieszką Woźniak-Starak, mężczyzna odniósł się do sprawy na swoim profilu na Facebooku. Przyjaciel gwiazdy TVN wyśmiał wszystkie plotki i żartował z medialnych doniesień na swój temat.   Zobacz także:   Agnieszka Woźniak-Starak zastała małą demolkę w mieszkaniu. Winni złapani na gorącym uczynku! Agnieszka Woźniak-Starak wybrała się ostatnio na spacer z przyjacielem. Niektórzy zaczęli podejrzewać, że gwiazda TVN wybrała się na randkę. Dziś przyjaciel Agnieszki Woźniak-Starak wyśmiał wszystkie plotki....

Fundusz Wsparcia Kultury
East News
Newsy
A jednak! Ruszyły wypłaty odszkodowań dla artystów. "81 podmiotów otrzymało taką samą kwotę – 664 500 zł"
A jednak! Ruszyły wypłaty odszkodowań dla artystów. "81 podmiotów otrzymało taką samą kwotę – 664 500 zł"

Wszystko wskazuje na to, że pierwsi beneficjenci otrzymali już dofinansowania z Funduszu Wsparcia Kultury. Według medialnych doniesień nie są one jednak aż tak duże, jak pierwotnie zakładano. Przypomnijmy, że początkowo przyznano odszkodowania na łączną kwotę aż 400 mln złotych. A jak wygląda to teraz? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Bracia Golec - 1,8 mln, Bayer Full - 550 tys.! Tyle gwiazdy miały dostać od rządu: "To festiwal chciwości!" Pierwsi beneficjenci otrzymali wsparcie finansowe z FWK  W połowie listopada media obiegła informacja, która wywołała mnóstwo kontrowersji. Mowa o gigantycznych odszkodowaniach dla gwiazd, przyznanych ze względu na pandemię  koronawirusa . Wtedy też pojawił się komunikat, że Fundusz Wsparcia Kultury przeznacza 400 milionów złotych na wsparcie podmiotów z branży kulturalnej. Wśród beneficjentów znaleźli się wówczas między innymi Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full oraz jego żona (w sumie 550 tys. złotych), spółka Golec Fabryka zarządzana przez Pawła Golca (1,89 mln złotych), Beata Kozidrak i jej firma Beata Art Beata Pietras (750 tys), firma Bajm Andrzej Pietras (613 tys.), czy Kamil Bednarek (500 tys. złotych). Po ogromnej krytyce podjęto decyzję o zmniejszeniu dopłat dla artystów. Jak poinformował portal Pudelek.pl, dotacje zostały obniżone o ok. 10 proc., a pierwsi beneficjenci kilka dni temu otrzymali dopłaty. Z kolei na stronie gov.pl możemy przeczytać nowy komunikat w tej sprawie. Tym razem jednak nie zdecydowano się ujawnić beneficjentów i dokładnych kwot, jakie zostały im przyznane.  „Znani i bogaci”, to głównie gwiazdy dużego formatu, czyli tak naprawdę przedsiębiorstwa, mające na utrzymaniu wiele...

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Szulim razem na wakacjach
Instagram
Newsy
Agnieszka Woźniak-Starak przejęła firmę męża? Jest oficjalne oświadczenie
Agnieszka Woźniak-Starak przejęła firmę męża? Jest oficjalne oświadczenie

Podczas konferencji prasowej na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Krzysztof Terej wygłosił oświadczenie, w którym zdradził, jakie będą dalsze losy firmy producenckiej Watchout Studio. Przyjaciel zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka powiedział również, kto został nowym szefem studia. Czy to Agnieszka Woźniak-Starak przejmie obowiązki po ukochanym mężu? Media od jakiegoś czasu plotkują, że gwiazda TVN chce kontynuować dzieło Piotra Woźniaka-Staraka, ale czy została szefem jego firmy? Zobaczcie, co powiedział Krzysztof Terej! Kto został nowym szefem firmy Piotra Woźniaka-Staraka? Podczas festiwalu filmowego w Gdyni twórcy i gwiazdy ostatniego filmu wyprodukowanego przez Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta gra" wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której Krzysztof Terej wygłosił oświadczenie dotyczące dalszej działalności firmy. Okazuje się, że nowym szefem Watchout Studio nie zostanie Agnieszka Woźniak-Starak. Został nim sam Krzysztof Terej! W związku z licznymi zapytaniami mediów o działalność Watchout Studio chciałbym wyjaśnić kilka spraw. Spółka niezmiennie kontynuuje działalność w zakresie produkcji filmowych. Obejmę funkcję szefa studia. Strategia jest już wyznaczona. Kolejny film złożony jest już w PISF. W przygotowaniu jest też serial i film biograficzny. Jedna osoba z obecnego studia wejdzie do zarządu. Więcej zmiany osobowych nie przewidujemy. Dalsze informacje przedstawimy przed premierą kinową filmu, czyli w listopadzie. Proszę, żebyśmy mogli mówić dziś o tym filmie i wspaniałych aktorach- powiedział Krzysztof Terej.  Kim jest Krzysztof Terej? Krzysztof był przyjacielem i najbliższym współpracownikiem Piotra Woźniaka-Staraka. Terej współprodukował film "Bogowie" i był producentem "Sztuki Kochania. Historia Michaliny...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner