Donald Tusk komentuje aferę podsłuchową
ONS
Newsy

Afera podsłuchowa - zaskakujące słowa Donalda Tuska w Sejmie: Przepraszam!

Premier tłumaczy się z afery podsłuchowej

Od ponad tygodnia Polska żyje tzw. aferą podsłuchową. Tygodnik "Wprost" regularnie publikuje fragmenty nagrań nielegalnie podsłuchiwanych posłów i ministrów, którzy w swoich rozmowach w dość lekki i momentami wulgarny sposób dyskutują o sprawach ważnych dla kraju. Pod największym obstrzałem jest oczywiście Donald Tusk. Przypomnijmy: Afera podsłuchowa nabiera rozpędu. Olejnik zmiażdżyła Tuska na konferencji

Dziś o godzinie 15 przed Sejmem swoje wystąpienie rozpoczął właśnie premier. Wszystko za sprawą wniosku o informację od rządu w sprawie afery podsłuchowej, którą złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tusk rozpoczął je od przeprosin za treść ujawnionych rozmów. Złożył też wniosek o wotum zaufania dla rządu.
 

Przepraszam za bulwersujące, momentami skandaliczne zachowanie osób, jakie zostały nagrane w czasie nielegalnego podsłuchiwania urzędników państwowych, w tym ministrów. Zaznaczam, że dotyczy to języka, którym się posługiwano. Mam nadzieję, że się wstydzą swoich słów. Mają obowiązek wytłumaczenia się z tego przed opinią publiczną - rozpoczął zdecydowanie.


Swoje wystąpienie Tusk zakończył wnioskiem o jak najszybsze wotum zaufania dla rządu. Pośpiech tłumaczył wyjazdem do Brukseli, gdzie chce mieć pewność, że jego rząd wciąż ma większość.
 

Są tylko dwa sposoby, aby zmienić władzę w demokratycznym państwie: to są wybory, a pomiędzy wyborami to jest większość parlamentarna pochodząca z wyborów. Ja od jutra w Brukseli muszę mieć pewność, że mam mandat do rządzenia i koalicję większościową. Dlatego kończę to wystąpienie wnioskiem o wotum zaufania dla rządu z prośbą o jak najszybsze przegłosowanie tego wniosku - wyjaśniał.


Wniosek ten nie spotkał się z przychylnymi reakcjami ze strony opozycji. Śledzicie ostatnie wydarzenia w polskiej polityce?

Zobacz: Kasia Tusk została okradziona! Sprawę bada prokurator

Przygotowania rodziny Tusków do ślubu Kasi:

Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Donald Tusk PREZYDENTEM Unii Europejskiej!
Wielki sukces polskiego premiera

Dobre wieści prosto z Brukseli. Przywódcy wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej wybrali nowego przewodniczącego Rady Europejskiej. Został nim Donald Tusk ! Szef polskiego rządu był najpoważniejszym kandydatem na to stanowisko. Miał poparcie największych europejskich państw, a ta decyzja, według unijnych dyplomatów, była tylko formalnością. Zobacz:  Donald Tusk "prezydentem" Unii Europejskiej? Jest najpoważniejszym kandydatem Co to oznacza dla Polski? Donald Tusk jako świeżo upieczony szef Rady Europejskiej będzie musiał złożyć dymisję z urzędu premiera wedle przepisów konstytucji. Kiedy to zrobi, prezydent będzie miał 14 dni na powołanie nowego prezesa ministrów i pozostałych członków rady ministrów. Sejm musi poprzeć jej skład. Jak to się nie uda, premier i rząd będą wybierani przez Sejm. Jeżeli to również się nie powiedzie - czekają nas przyspieszone wybory. Donald Tusk do Brukseli wyjdzie 1 grudnia. Oficjalną informację podał na Twitterze Herman Van Rompuy, dotychczasowy szef Rady Europejskiej.  Dobra wiadomość? Zobacz:  "Afera podsłuchowa" nabiera rozpędu. Olejnik zmiażdżyła Tuska na konferencji Gwiazdy o aferze podsłuchowej:

Pan z wnioskiem
©Peter Atkins/Fotolia
Styl życia
Zasady składania wniosku o ubezwłasnowolnienie
Wniosek o ubezwłasnowolnienie powinien mieć na celu jedynie dobro osoby, która ma zostać pozbawiona zdolności do czynności prawnych. Wniosek o ubezwłasnowolnienie może złożyć małżonek, krewny w linii prostej, rodzeństwo, przedstawiciel ustawowy lub prokurator.

Wniosek o ubezwłasnowolnienie powinien mieć na celu jedynie dobro osoby, która ma zostać pozbawiona zdolności do czynności prawnych. Wniosek o ubezwłasnowolnienie może złożyć małżonek, krewny w linii prostej, rodzeństwo, przedstawiciel ustawowy lub prokurator.   Ubezwłasnowolnienie ma służyć osobom niemogącym samodzielnie zatroszczyć się o własne sprawy i zadbać o swoje dobro . Ubezwłasnowolnienie szczególnie dotyczy osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz osób z zaburzeniami psychicznymi. Ogólne warunki ubezwłasnowolnienia Podstawą do ubezwłasnowolnienia jest przede wszystkim dobro osoby, która ma zostać ubezwłasnowolniona . Zdolność do czynności prawnych polega na możliwości nabywania praw i obowiązków w zakresie prawa cywilnego we własnym imieniu i przez własne działanie. Osoba posiadająca taką zdolność może przez własne działania tracić lub nabywać prawa a także nabywać zobowiązania. Osoba fizyczna może korzystać z nieograniczonej zdolności do czynności prawnych, może mieć ograniczoną zdolność do czynności prawnych lub być zupełnie pozbawiona tych zdolności. Ubezwłasnowolnienie częściowe i całościowe Ubezwłasnowolnienie częściowe i całościowe wiąże się z ograniczeniem zdolności do czynności prawnych . Powodem częściowego ubezwłasnowolnienia osoby pełnoletniej jest choroba psychiczna, niedorozwój umysłowy oraz inne zaburzenia psychiczne, a także pijaństwo i narkomania, w skutek których osoba nie jest zdolna samodzielnie prowadzić swoich spraw. Kto może złożyć wniosek o ubezwłasnowolnienie? Wniosek o ubezwłasnowolnienie może złożyć jedynie małżonek osoby, która ma zostać ubezwłasnowolniona, krewni w linii prostej (matka, ojciec, dzieci), rodzeństwo, przedstawiciel ustawowy lub prokurator.   Pierwsze obowiązkowe wysłuchanie...

Katarzyna Tusk, Donald Tusk
ONS/East News
Newsy
Jak mieszka Donald Tusk w Brukseli? Kasia Tusk pokazała, jak wygląda jego dom!
Relację z wizyty u taty zamieściła na blogu! ZDJĘCIA

Kasia Tusk pokazała, jak mieszka Donald Tusk w Brukseli. Popularna blogerka wybrała się z wizytą do swojego ojca. A relację z wyjazdu do stolicy Unii Europejskiej zamieściła na swoim blogu i Instagramie. Przy okazji uchyliła rąbka tajemnicy z prywatności Donalda Tuska. Na blogu Kasi pojawiły się fotki z najnowszą stylizacją Tuskówny, które powstały na tarasie mieszkania jej ojca. Trzeba przyznać, że ogromy taras z widokiem na miasto robi na nas nie mniejsze wrażenie niż styl Kasi Tusk. Bruksela to miejsce do którego zawsze chętnie przyjeżdżam. Zaczęłam mieć już nawet swoje miejsca i rytuały związane z tym miastem.  Zwykle odwiedzamy z rana któryś z targów (moja mama jest już prawdziwą specjalistką w tej dziedzinie i myślę, że z powodzeniem mogłaby pełnić rolę przewodnika po brukselskich atrakcjach), przyglądamy się mieszkańcom, idziemy na długi spacer odwiedzając po kolei nasze ulubione parki (w tym mój ukochany przy placu Sablon), a w drodze powrotnej bierzemy jedzenie na wynos z ulubionej libańskiej restauracji. Dzień kończymy świętując nasze spotkanie – tym razem w większym gronie niż zwykle - napisała na swoim blogu makelifeeasier.pl. Zobaczcie zdjęcia!   Zobacz też: Kasia Tusk radzi na swoim blogu: "Lepiej nie popadać w styl Kim Kardashian". Już wiemy, na kim się NIE wzoruje ;)   Kasia Tusk wybrała się do Brukseli. Na blogu pokazała zdjęcia z mieszkania swojego ojca. Jak Wam się podoba piękny taras z widokiem na miasto? My jesteśmy pod wrażeniem! Kasia Tusk prowadzi popularnego bloga o modzie i urodzie. Kasia zawsze może liczyć na wsparcie swoich rodziców.

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner