Donald Trump królowa Elżbieta II
East News

Donald Trump jest z kilkudniową wizytą w Wielkiej Brytanii wraz ze swoją żoną Melanią i córką, Ivanką. Oprócz oficjalnych spotkań z królową i politykami, prezydent Stanów Zjednoczonych wziął udział w uroczystym bankiecie w pałacu Buckingham. 

Przez większą część wieczoru Trump trzymał się protokołu i wszystko szło zgodnie z planem, aż do toastu. To wtedy prezydent pozwolił sobie na niedopuszczalny gest wobec królowej. Zobaczcie, co zrobił!

Zobacz takżeMeghan nie spotka się z prezydentem USA! Trump zszokowany: "Nie wiedziałem, że jest taka nieprzyjemna"

1/4
Donald Trump królowa Elżbieta II
East News

Amerykański prezydent przed uroczystą kolacją wygłosił wzruszające przemówienie, w którym wielokrotnie chwalił 93-letnią królową. Stwierdził, że uważa ją za „wspaniałą kobietę”. Dodał też kilka słów o tradycji, którą tak ceni Elżbieta II:

Od drugiej wojny światowej do dzisiaj Jej Wysokość stała się stałym symbolem tych bezcennych tradycji – powiedział Donald Trump w przemówieniu.

2/4
Donald Trump królowa Elżbieta II
East News

Na koniec przemowy Donald Trump zaproponował toast:

W imieniu wszystkich Amerykanów proponuję toast za wieczną przyjaźń naszego narodu, żywotność naszych narodów oraz długie, cenione i naprawdę niezwykłe panowanie Jej Królewskiej Mości Królowej - powiedział prezydent USA.

Potem prezydent wstał, aby wznieść kieliszek i wydarzyło się coś niespodziewanego...

3/4

Donald Trump z kieliszkiem wina, wyciągnął lewą rękę i położył ją plecach królowej, jakby chciał ją poklepać. Ten gest jest przez prezydenta wykonywany dosyć często, ale w stosunku do królowej jest zdecydowanie nie na miejscu. Protokół królewski mówi dosyć jasno, że takie gesty są niedozwolone. Nawet podanie ręki może nastąpić dopiero wtedy, kiedy to Elżbieta II jako pierwsza wyciągnie dłoń.

Królowa zachowała twarz i nie zareagowała, ale ten gest na tak oficjalnym spotkaniu z pewnością został źle odebrany!

4/4
Księżna Kate i William nie siedzieli obok siebie
East News

Dalsza część bankietu obyła się bez większych wpadek. Na uwagę zasługują również Kate i William, którzy cały wieczór spędzili w towarzystwie innych osób, nawet nie siedzieli obok siebie!