ONS

Tak Doda szalała na Paradzie Równości

ONS

W sobotę ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Wśród walczących o prawa do legalizacji związków i adopcji dzieci przez pary homoseksualne znalazło się, tradycyjnie, wielu działaczy społecznych i polityków lewicy. Po raz pierwszy bardzo aktywnie akcję wsparła także jedna z najpopularniejszych polskich gwiazd i idolka wielu gejów i lesbijek, Doda. Była to też wyjątkowo ważna okazja dla jej fanów, bo właśnie wtedy po raz pierwszy mogli oni usłyszeć nagrany z Dżagą singiel "Twa energia".

Doda od wielu lat aktywnie wspiera mniejszości seksualne w Polsce. Chociaż w tego typu akcje włącza się także wiele innych gwiazd i celebrytów, to zazwyczaj kończy się na słownym poparciu w jakimś wywiadzie dla kolorowych magazynów. Doda jako pierwsza od teorii przeszła do praktyki.

Dzięki obecności Dody na sobotnim Marszu Równości sprawą bardziej niż w poprzednich latach zainteresowały się media. Tym samym Rabczewska jako pierwsza polska topowa gwiazda dołączyła do elitarnego grona koleżanek zza granicy - Cher, Kylie Minogue czy Dany International, które w podobny sposób wspierają gejów i lesbijki w walce z nietolerancją.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku śladami Dody pójdą także inne rodzime gwiazdy. A tak Doda walczyła o prawa dla mniejszości seksualnych w Polsce:

Więcej na temat Doda
Przeładuj

Czy Marlena i Seweryn z "Rolnik szuka żony" naprawdę się rozstali? Zobacz ich historię miłości

zobacz 02:12