Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Dlaczego o 12 w środę biją dzwony?
East News
Newsy

Dlaczego o 12 w kościołach biją dzwony? 

W środę 25 marca o 12 zabiły dzwony w kościołach w całej Polsce. Dlaczego?

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa, który rozprzestrzenia się z prędkością światła. Kościół również postanowił włączyć się w tę batalię. Papież Franciszek zaapelował do wiernych z całego świata, aby połączyli swoje siły i wsparli walkę z koronawirusem. W jaki sposób? Zobaczcie poniżej!

Ewydanie Party

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Dlaczego w środę o 12 biją dzwony w kościele?

Włochy to państwo, które najbardziej odczuwa skutki epidemii koronawirusa. W ich kraju sytuacja jest dramatyczna. Papież Franciszek postanowił zaapelować do Włochów, ale i do wiernych na całym świecie, aby nie tracili nadziei. W tym celu poprosił ich, aby w środę 25 marca odmówili modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa. 

Polski Episkopat odpowiedział na jego prośbę. Arcybiskup Gądecki chce, aby tego dnia w całym naszym kraju zabiły dzwony w kościołach i katedrach.

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych– czytamy w komunikacie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Arcybiskup Gądecki poprosił również, aby wszyscy odmówili specjalną modlitwę. Oto jej treść:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

Przyłączycie się do apelu polskiego Episkopatu? 

Abp Stanisław Gądecki
East News

 

Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra. Symbol pandemii koronawirusa w Europie
Newsy
Symbol pandemii koronawirusa: Papież Franciszek pobłogosławił pusty plac Św. Piotra 
To zdjęcie to symbol pandemii koronawirusa. Papież Franciszek pobłogosławił zupełnie pusty Plac Św. Piotra, który na co dzień wypełniony był setkami tysięcy turystów.

To zdjęcie trzeba zobaczyć. Papież Franciszek pobłogosławił zupełnie pusty Plac Św. Piotra, który na co dzień wypełniony był setkami tysięcy turystów. Dziś z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech został zamknięty. To niezwykle smutne ujęcie może stać się jednym z symboli panującej w Europie pandemii koronawirusa.  Zobacz także:  Siostra Michała Szpaka utknęła we Włoszech! "Nie mogę wrócić do Polski. Odbywam kwarantannę" Papież Franciszek błogosławi pusty Plac Św. Piotra Z powodu pandemii wywołanej koronawirusem, we Włoszech zmarło już ponad 1400 osób. Sytuacja jest dramatyczna. Liczba śmiertelnych ofiar przekracza 100 dziennie. Liczba zarażonych przekroczyła już 21 tysięcy.  Papież Franciszek odprawiał dziś modlitwę w bibliotece Pałacu Apostolskiego. Po jej zakończeniu przeszedł do okna, z którego zazwyczaj pozdrawia i błogosławi pielgrzymów na Placu św. Piotra. Niestety dziś teren ten był kompletnie pusty. Widok papieża błogosławiącego zupełnie pusty Plac św. Piotra może stać się jednym z symboli pandemii koronawirusa, który rozprzestrzenia się nie tylko we Włoszech ale w całej Europie.  Zobacz także:  Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów" Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra, który został kompletnie zamknięty z powodu epidemii koronawirusa.  After praying the Angelus from his library in the Vatican’s apostolic palace, #PopeFrancis blessed an empty St. Peter’s square and the city of Rome from his window. The faithful cannot gather in Rome due to measures put in place to contain the #coronavirus . 📷Vatican Media pic.twitter.com/6XyGW7wWto — National Catholic Register (@NCRegister) March 15, 2020...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner