Dariusz Gnatowski z żoną i córką Julią
EastNews

Dariusz Gnatowski ze "Świata według Kiepskich" nie żyje. Jego żona Anna i córka Julia pomagały mu w walce z chorobą

Dariusz Gnatowski z żoną i córką Julią
EastNews

Dariusz Gnatowski, aktor wcielający się w Boczka ze "Świata według Kiepskich", nie żyje. Gwiazdor zmarł w wieku 59 lat. Aktor nigdy nie był na świeczniku, na ściankach bywał od czasu do czasu i o swojej rodzinie mówił bardzo rzadko. Okazuje się jednak, że jego żona Anna i córka Julia były w jego życiu bardzo ważne - pomagały mu w walce z otyłością i cukrzycą. Te dwie choroby, i walka z nimi, zupełnie zmieniły jego życie.

Zobacz także: Dariusz Gnatowski nie żyje. Przyczyny śmierci serialowego Boczka ze "Świata według Kiepskich"

Dariusz Gnatowski - walka z  cukrzycą i jego rodzina: żona i córka

Dariusz Gnatowski osiem lat temu dowiedział się, że cierpi na cukrzycę typu drugiego. W rozmowie z "Na żywo" mówił, że to jego żona i córka pomogły mu w walce z chorobą. Wtedy musiał zmienić totalnie wszystko - swój styl życia, dietę, podejście do aktywności:

Liczyć mogę na żonę i córkę. Dzięki nim, tak naprawdę, wyszedłem na prostą (...) Moja żona jest weganką. Gotuje dla siebie, a ja czasem z tego korzystam. Jemy wspólnie sałatki i warzywa - powiedział w wywiadzie.

Schudł wtedy 25 kilogramów. Musiał pożegnać się ze słodkościami, które tak bardzo kochał:

Węglowodany, czyli to, co łasuchy lubią najbardziej - ciasta i wszelkie słodkości. Jeśli chce się żyć, to zrezygnowanie ze słodyczy nie jest jakimś arcytrudnym przedsięwzięciem - mówił dla "Na żywo".

Serialowy Boczek dodatkowo stawiał na ruch - uprawiał nordic walking. Postawił również na pływanie i jazdę na rowerze stacjonarnym.

Córka Dariusza Gnatowskiego - kim jest Julia?

Dariusz Gnatowski ma jedną córkę - to Julia, która mieszka w Krakowie. Ukończyła studia historyczno-kulturowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aktor wiedział, że jego córka nie chciała zostać aktorką tak jak on. Dlaczego?

Widziała, jaka to trudna praca. Różnie może być w tym zawodzie. By zaistnieć, trzeba mieć dużo szczęścia - powiedział w "Na żywo".

Zobacz także: Dramat "Boczka" z Kiepskich. Aktor traci wzrok

Dariusz Gnatowski miał 59 lat. Zmarł we wtorek, 20 października.

Dariusz Gnatowski nie żyje

Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03