Czy w Wigilię można jeść mięso
East News

Czy w wigilię można jeść mięso? Wiemy, czy w wigilię obowiązuje post!

Czy w Wigilię można jeść mięso
East News

 

Od jakiegoś czasu pojawiają się sprzeczne informacje na temat postu w wigilię. Co prawda, post w kościele katolickim został zniesiony w 1983 roku, ale episkopat nadal namawiał do podtrzymania tradycji i zachowania postu w wigilię aż do 2003 roku. Od tego czasu tradycja postu wigilijnego została w wielu regionach Polski, ale powstało ogromne zamieszanie. Pościć w wigilię czy nie? Postanowiliśmy rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące tego, czy można jeść mięso w wigilię!

 

Zobacz: Czy będzie śnieg na święta? Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia!

 

Czy w wigilię można jeść mięso?

 

Okazuje się, że według obowiązujących aktualnie przepisów prawa kościelnego nie ma postu w wigilię. Post jest jedynie zalecany, ale to czy się zdecydujemy wstrzymać od jedzenia mięsa jest zupełnie dobrowolne. Oczywiście księża i biskupi zachęcają do podtrzymywania tradycji postu wigilijnego, ale trzeba przyznać, że osób chętnych jest coraz mniej. Warto pamiętać, że post w okresie, kiedy jeszcze obowiązywał dotyczył wszystkich, którzy ukończyli 14 lat.

 

Jeśli nie byliście pewni, czy w wigilię można jeść mięso, już teraz wiecie, że post w wigilię nie obowiązuje. Zachowanie postu jest dobrowolne! 

 

 

Plasterki upieczonej kaczki podane na talerzu z dodatkami.
@Grafvision/Fotolia.com

Więcej na temat święta Boże Narodzenie
Przeładuj

Oto hitowe wózki dzieci gwiazd! Najdroższy kosztował 20 tysięcy, najtańszy - niecałe 500 zł!

zobacz 01:40