Party Stories
Izabela Janachowska
EastNews
Newsy

Czy należy odwołać ślub w czasie epidemii koronawirusa? Radzi Izabela Janachowska

Izabela Janachowska poradziła przyszłym młodym parom, co zrobić ze ślubem w czasie epidemii koronawirusa. Czy należy go odwołać?

Koronawirus w Polsce sparaliżował pracę placówek oświatowych i kulturalnych, ale także miedzy innymi barów, restauracji i galerii handlowych. Jak wiadomo od 14 marca nie można także organizować zgromadzeń powyżej 50 osób. Czy w takim razie należy odwołać przyjęcie weselne, na które młodzi niejednokrotnie czekali nawet kilka lat? W tej sprawie zabrała głos Izabela Janachowska, która o branży ślubnej wie wszystko! 

ewydanie

Drugie dziecko?! Izabela Janachowska zdradza, czy Chris będzie miał rodzeństwo!

Izabela Janachowska radzi, co zrobić ze ślubami w okresie epidemii koronawirusa!

Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa w Polsce rząd zawiesił działalność między innymi lokali gastronomicznych. Dania przygotowane przez restauratorów możemy zamówić jedynie na wynos. Zakazane jest spożywanie jedzenia na miejscu. Ponadto nie można organizować zgromadzeń powyżej 50 osób.

Przyszli małżonkowie, których termin wesela zbliża się wielkimi krokami, drżą o swoje przyjęcie weselne. Czy przez panującą epidemię koronawirusa narzeczeni będą musieli odwołać wszystkie plany? W tej sprawie zabrała głos Izabela Janachowska, która nagrała dla zainteresowanych film z odpowiedziami na najbardziej nurtujące pytania. 

Izabela Janachowska uważa, że niestety w tym przypadku jedynym i słusznym rozwiązaniem jest przełożenie terminu wesela. Zgodnie z  rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku nie  można dopuszczać do zgromadzeń powyżej 50 osób. Co więcej domy weselne, które także zaliczane są do lokali gastronomicznych, nie mogą wydawać jedzenia na miejscu, przez co organizacja przyjęcia w tym momencie mija się z celem. 

W tej chwili nie ma żadnego przepisu, który zobowiązywałby was do odwołania własnego wesela, ale legalnie nie może się ono odbyć w żadnym lokalu usługowym świadczącym usługi gastronomiczne, czyli nie może to być w restauracji, domu weselnym, remizie, barze - nigdzie. Jeśli nadal upieracie się przy swoim terminie ślubu oraz wesela, to wasze wesele musi odbyć się w waszym domu - powiedziała Izabela Janachowska.

Dla przyszłych małżonków obecna sytuacja jest niezwykle trudna. Niejednokrotnie narzeczeni czekali na swój wymarzony dzień kilka lat. Przełożenie terminu wesela wiążę się z kolejnymi, wieloma miesiącami oczekiwań i przygotowań. Jednak w zaistniałej sytuacji jest to chyba jedyne możliwe wyjście. 

Zgadzacie się z nami?

Izabela Janachowska w garniturze z Mohito
Instagram

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Izabela Janachowska na spacerze z rodziną
Materiały prasowe
Newsy
Izabela Janachowska na spacerze z mężem i synkiem! Wózek Christophera to prawdziwa limuzyna
Izabela Janachowska wybrała się na rodzinny spacer z mężem i synkiem. Tylko spójrzcie, jak wspaniale wyglądają!

Izabela Janachowska w 2019 roku po raz pierwszy została mamą! W maju na świecie pojawił się syn  gwiazdy, Christopher, który jest prawdziwym oczkiem w głowie swojej mamy! Prezenterka po porodzie szybko wróciła do swoich obowiązków zawodowych i doskonale potrafi je połączyć z macierzyństwem. We wszystkim pomaga jej także ukochany partner, Krzysztof Jabłoński. Ostatnio para wybrała się na rodzinny spacer. Szczęśliwi rodzice spacerowali po ulicach Warszawy. Zobaczcie, jak pięknie wyglądała Izabela, a także sprawdźcie gdzie można dostać wózeczek małego Christophera! Zobacz także:  Izabela Janachowska z mężem w romantycznej Wenecji. Wybrali luksusowy hotel, który kochają gwiazdy Hollywood!

PILNE
Newsy
Nieoficjalnie: zakaz wesel i zamknięcie sklepów monopolowych po 19! To możliwe nowe obostrzenia

Jak ustalił Polsat News, rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia w związku z nasilającą się pandemią koronawirusa . Portal poznał założenia i pomysły, jakie padały na rozmowach pomiędzy przedstawicielami rządu, wojewodami i samorządowcami. Wygląda na to, że rozważanych jest kilka koncepcji, które mogą wzbudzić kontrowersje.  Zobacz także:  Koronawirus: Polska przegrała walkę z pandemią? Dramatyczna wizja specjalisty: "Musimy nie doprowadzić do upadku opieki zdrowotnej" Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy gwałtowny przyrost zakażeń, a w środę 14. października padł kolejny rekord - aż 6525 nowych przypadków zachorowań i 116 zgonów w ciągu zaledwie jednej doby. Rząd oczywiście chce podjąć kolejne kroki w walce z koronawirusem i planuje kolejne obostrzenia.  Według informacji uzyskanych przez portal Polsat News, padło kilka propozycji możliwych dodatkowych obostrzeń, nad którymi zastanawiają się rządzący.  Zakaz wesel Jedną z propozycji jest całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych jak wesela, nawet przy ograniczonej liczbie gości. Według informacji uzyskanych przez portal Polsat News na posiedzeniu zastanawiano się, czy takim zakazem objąć cały kraj, czy tylko tzw. czerwone strefy . Zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 19 Kolejna rozważana zmiana to zakaz funkcjonowania sklepów monopolowych po godzinie 19 oraz stref z alkoholem na stacjach benzynowych po tej godzinie. Z danych i analiz podobno wynika, że taki ruch ograniczyłby spotkania towarzyskie, a to przyczyniłoby się do spadku rozprzestrzeniania się koronawirusa. Inne propozycje obostrzeń: - Nauczanie zdalne dla uczniów powyżej 12. roku życia - Rozgrywki meczowe bez udziału publiczności...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Są nowe obostrzenia: galerie, sklepy, szkoły i inne! "Następny krok to NARODOWA KWARANTANNA"

Na konferencji prasowej premiera Mateusz Morawiecki ogosił w środę kolejne decyzje rządu. Dziś ministerstwo zdrowia poinforowało o 24 692 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa, w związku z Covid-19 zmarły 373 osoby!  - Druga fala pandemii uderzyła z niebywałą siłą - mówił premier na konferencji. - Niestety, mamy rekordową liczbę zgonów. Ta druga fala możebyć znacznie groźniejsza i dłuższa, niż spodziewaliśmy się wcześniej. Listopad będzie jednym z najtrudniejszych momentów. Przed nami arcytrudny czas. Dlatego restrykcje są niezbędne. W związku z dramatycznie pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Czego dotyczą nowe ograniczenia związane z koronawirusem ? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Black Friday 2020 tylko online?! Galerie handlowe zostaną wkrótce zamknięte? Rząd wprowadza nowe obostrzenia Rząd od kilku tygodni stopniowo zamyka niektóre sektory gospodarki - większość uczniów przeszła na nauczanie zdalne, nie pracuje m.in. branża fitness i gastronomia stacjonarna. To jednak, według rządu, nie wystarcza, bo powstrzymać pandemię. Morawiecki podkreślił, że wpływ na rozwój epidemii mają trwające protesty. Stąd kolejne obostrzenia.  Oto szczegóły nowych decyzji rządu: Edukacja, kultura, sport: - Klasy 1-3 w szkołach podstawowych - nauka zdalna od 9 listopada. - Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 29 listopada. - Szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnym. - Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności. - Zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni. - Dodatkowy bon dla nauczycieli na zakup akcesoriów do pracy zdalnej. Życie społeczne -...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner