Party Stories
Badania na koronawirusa
East News
Newsy

Cztery osoby z jednej rodziny zmarły po zarażeniu koronawirusem!

To prawdziwy dramat, którego przyczyną jest śmiertelny koronawirus. Aż czworo członków jednej rodziny zmarło w wyniku zarażenia. Troje kolejnych jest w szpitalu, a 20 poddano kwarantannie i czekają na wyniki badań, które mają pokazać, czy również uległy zakażeniu - informuje serwis BBC.

A wszystko przez rodzinną imprezę...

Do tej tragedii doszło w amerykańskim stanie New Jersey. 73-letnia Grace Fusco i sześcioro jej dorosłych dzieci zaraziło się podczas wielkiego spotkania rodzinnego. 

Zobacz także: Zmarła 27-latka, która niedawno urodziła dziecko. Od kogo zaraziła się koronawirusem?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czworo członków rodziny zmarło na Covid-19

Najpierw, w piątek tydzień temu, na Covic-19 zmarła Rita Fusco-Jackson, 55-letnia nauczycielka ze szkoły katolickiej. Judith Persichilli, szef stanowego wydziału zdrowia podała, że zmarła nie miała żadnych innych problemów ze zdrowiem.

Ale to był dopiero początek dramatu... W ostatnią środę zmarła jej siostra Carmine Fusco, a kilka godzin później matka, Grace Fusco. Jak podaje "The New York Times", starsza pani odeszła nie wiedząc, że w tym samym szpitalu walczy również w szpitalu jej syn. W czwartek Vincent Fusco zmarł.

BBC powołując się na krewną, Paradiso Foderę - podaje, że 19 członków rodziny, którzy uczestniczyli w tej samej rodzinnej kolacji, jest na kwarantannie domowej. Już od tygodnia czekają na wyniki badań, które miały potwierdzić bądź wykluczyć, czy również się zarazili. 

Dlaczego członkowie rodziny, którzy nie trafili do szpitala wciąż nie mają wyników badań? To jest kryzys publicznej służby zdrowia - mówi w CNN Fodera. - Dlaczego znani sportowcy i celebryci bez żadnych symptomów choroby poddawani są badaniom w pierwszej kolejności, przed rodziną zdziesiątkowaną przez wirusa? - dodaje.

Jak więc widać, problem z badaniami, nie jest jedynie polską domeną.

Badania na koronawirusa
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus objawy
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nowe nietypowe objawy u nastolatka z Polski!
U 17-latka z Ostrowa Wielkopolskiego w miniony poniedziałek potwierdzono zarażenie koronawirusem, jednak nie miał ani gorączki ani kaszlu. Nastolatek wrócił z Austrii i od razu poddał się kwarantannie. Pojawiły się u niego kłopoty z węchem oraz smakiem.

U 17-latka z Ostrowa Wielkopolskiego w miniony poniedziałek potwierdzono zarażenie koronawirusem, jednak nie miał ani gorączki ani kaszlu. Nastolatek wrócił z Austrii i od razu poddał się kwarantannie. Pojawiły się u niego kłopoty z węchem oraz smakiem. Okazuje się, że one również są objawami zakażenia rozprzestrzeniającym się wirusem. Zobacz także:  Tylko pięć osób na pogrzebie Emila Karewicza? Rodzina wielkiego aktora opublikowała poruszajacy nekrolog Nastolatek z Ostrowa Wielkopolskiego z nietypowymi objawami koronawirusa. Jakimi? 17-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, u którego pojawiły się nietypowe objawy koronawirusa czuje się dobrze i jest leczony w domu. Wiadomo, że przebywał w Austrii. Po powrocie dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej, chociaż nie było to jeszcze konieczne. Wrócił z Austrii do kraju jeszcze przed zamknięciem granic i dlatego nie kwalifikował się do obowiązkowej kwarantanny - wyjaśnił szef Sanepidu w Ostrowie Wielkopolskim, Andrzej Biliński. Zarażenie koronawirusem objawiło się w postaci problemów z węchem oraz smakiem. Pięciu członków jego rodziny zostało objętych kwarantanną, a pozostałe osoby, z którymi miał kontakt, są pod nadzorem epidemiologicznym. Informacje zostały przekazane przez rzecznika prasowego Wojewody Wielkopolskiego Tomasza Stube, podczas wideokonferencji zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim. Podobne objawy jak u nastolatka z Polski miała również minister zdrowia Wielkiej Brytanii, co nakierowało inspektorów Sanitariatu:  Są to skąpe objawy, zupełnie niezwiązane z kaszlem czy wysoką gorączką czy z kaszlem i dusznościami. Są to objawy związane z niewydolnością zmysłu smaku i zmysłu węchu. I tu mieliśmy taki przykład. - powiedział szef Sanepidu w Ostrowie Wielkopolskim,...

Koronawirus
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nie żyje 37-letnia kobieta z Poznania! 

Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo smutne informacje. W szpitalu w Poznaniu zmarła 27-letnia kobieta zakażona koronawirusem. Według informacji opublikowanych na Twitterze zmarła pacjentka do szpitala trafiła w ciężkim stanie i miała choroby współistniejące.   Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejacymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci. — Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) March 22, 2020   Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w Polsce jest już 547 przypadków zakażeń koronawirusem-niestety, pięć osób zmarło. Przypominamy, że kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o śmierci 27-letniej kobiety z woj. podkarpackiego- pacjentka była zakażona koronawirusem jednak przyczyną jej śmierci była sepsa.   Z przykrością informujemy, że dziś rano w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza - portal epoznan.pl cytuje Tomasza Stube z urzędu wojewódzkiego. Badania potwierdziły, że kobieta była zakażona koronawirusem. - Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci - dodał Stube. Szpital w Wolicy,  z którego w piątek przetransportowano kobietę, został zamknięty- nikt nie może go opuścić, ani do niego wejść.  Zobacz także:   Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem! Piękny gest pary Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie.   

Koronawirus
East News
Newsy
Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce? Sprzeczne doniesienia
Koronawirus dotarł do Polski?

Koronawirus dotarł do Polski - informuje Dziennik Łódzki i Radio Łódz. Według tych mediów, w naszym kraju jest pierwszy potwierdzony przypadek wirusa, który w ekspresowym tempie rozprzestrzenia się po całym świecie.  Według doniesień Dziennika Łódzkiego testy potwierdziły, że 25-letnia kobieta z Łodzi, która wróciła z podróży do Tajlandii, jest zarażona koronawirusem.  Kobieta przebywa w szpitalu. Miała już wykonany kolejny test. Teraz lekarze czekają na wynik badania diagnostycznego. Kobieta jest w stanie ogólnym dobrym. Inspekcja sanitarna bada, z iloma osobami miała kontakt - czytamy na stronie Dzienika Łódzkiego.  Informacji tych na razie nie potwierdza ministerstwo.  - W tej chwili w Polsce z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 47 osób - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak dodał kwarantanną objęto do tej pory 55 osób, czynnym nadzorem epidemiologicznym zaś objętych jest 1570 osób. - Są to osoby, które w tej chwili zgłaszane są do stacji sanitarnych. Stacje sanitarne na bieżąco monitorują ich stan zdrowia - wyjaśnił wicminister. W Polsce nie mamy potwierdzonego przypadku koronawirusa. Wszystkie badania, które zostały wykonane, a było ich ponad 350, wykazały wynik ujemny - mówił dzić wiceminister. Łódzkie media powołują się jednak na wyniki badań ze szpitala.  Przypominamy, że koronawirus pojawił się w ponad 40 krajach. Do tej pory zmarło ponad 2800 osób u których wykryto koronawirusa. Zobacz także:   Przyczyny i grupy ryzyka zakażenia ptasią grypą  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner