Sebastian Riedel & Cree - uczestnik konkursu Trendy podczas festiwalu Top Trendy 2013
Facebook

Syn Riedela z Dżemu zwycięzcą Top Trendy 2013

Sebastian Riedel & Cree - uczestnik konkursu Trendy podczas festiwalu Top Trendy 2013
Facebook

Właśnie zakończył się koncert "TRENDY" w ramach Festiwalu Top Trendy 2013. Na scenie Opery Leśniej w Sopocie zaprezentowało się 10 wykonawców, którzy być może niedługo swoją twórczością podbiją listy przebojów.

O głosy widzów, uznanie dziennikarzy i internautów walczyli: Andrzej Bachleda, Dr Misio, FairyTaleShow, Holly Blue, Kreuzberg, Natalia Przybysz, Pączki w Tłuszczu, Red Lips, Cree oraz Uniqplan.

Widzowie zdecydowali, że artystą Trendy 2013 został zespół Cree, którego liderem jest Sebastiana Riedel, syn legendarnego wokalisty Dżemu. Grupa debiutowała w 1997 r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Kolejnym wydarzeniem w historii zespołu był koncert na „Famie” w Świnoujściu, który zarejestrowała TVP. Do końca lat 90-tych zespół koncertował we Francji na Przystanku Woodstock w Żarach i Rawie Blues w Katowicach. W maju 2012 ukazał się najnowszy album zespołu Cree zatytułowany „Diabli Nadali”.

Dziennikarze nagrodzili zespół Dr Misio, Radio RMF wyróżniło grupę Cree, natomiast internauci za najlepszego artystę "Trendy" wybrali FairyTaleShow. Nagrodę jury otrzymała Natalia Przybysz.

Zgadzacie się z werdyktem

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53