Party Stories
Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News
Newsy

Co z próbną maturą i egzaminem ósmoklasisty 2020? Decyzja MEN

Próbne matury i egzamin ósmoklasisty 2020 odbędą się przez internet. Zobacz szczegóły tej decyzji MEN

Epidemia koronawirusa wprowadziła sporo zamieszania do naszego życia codziennego. Zamknięte zostały restauracje, kina, szkoły. We wtorek Minister Zdrowia oraz premier ogłosili, że taka sytuacja potrwa przynajmniej do świąt wielkanocnych. 

Wiele rodziców zastanawia się, jak będą wyglądały egzaminy uczniów, którzy w tym roku mają przystąpić do matury lub testu dla ósmoklasistów. MEN ogłosił właśnie swoją decyzję dotyczącą próbnych terminów. W jaki sposób zostaną przeprowadzone te egzaminy i kiedy się odbędą? 

Ewydanie Party

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

W jaki sposób odbędą się próbne matury i egzamin ósmoklasisty 2020? 

Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję w sprawie próbnych matur oraz egzaminu ósmoklasisty. Okazuje się, że uczniowie przystąpią do nich przez internet. W dniu egzaminów odpowiednie arkusze zostaną udostępnione na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Jednocześnie MEN uspokaja, że testy mają jedynie charakter próbny i zostaną przeprowadzone, aby każdy uczeń mógł poćwiczyć i sprawdzić swoją wiedzę przed właściwym egzaminem. 

Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji, mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Też chcemy zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania - mówi w rozmowie z RMF FM rzeczniczka resortu Anna Ostrowska.

Próbny egzamin ósmoklasistów odbędzie się w dniach 30 marca i 1 kwietnia. Natomiast próbna matura od 2 do 8 kwietnia.

Kiedy odbędą się matury i egzamin ósmoklasisty 2020?

Sporo osób zadaje sobie pytanie, jak będą wyglądały właściwie testy. Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty 2020 został zaplanowany na termin od 21 do 23 kwietnia, zaś matura 2020 ma wystartować 4 maja. Na razie MEN nie ogłosił żadnych zmian. Wszystko jednak zależy od tego, jak będzie się rozwijała epidemia koronawirusa w Polsce.

Sądzicie, że egzaminy próbne przez internet to dobry pomysł? Zagłosujcie w naszej sondzie i dajcie nam znać!

Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - kiedy się odbędą?
East News
Newsy
Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty nie odbędą się w terminie! Jest decyzja rządu
Rząd ogłosił oficjalne stanowisko dot. matur i egzaminów ósmoklasisty 2020. Czy odbędą się w terminie? Jak będzie wyglądała matura 2020?

Decyzją rządu zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 kwietnia 2020 roku. To wszystko z powodu pandemii i szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa . Co dalej? Jaka zapadła decyzja odnośnie matur 2020 oraz egzaminów ósmoklasisty? Czy zaplanowane egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2019/2020? Ósmoklasiści według planu powinni napisać swoje egzaminy już w środę 15 kwietnia. Premier Mateusz Morawiecki przekazał oficjalną decyzję w sprawie matur i egzaminów ósmoklasistów. Nie odbędą się w terminie.   Zobacz także:  Matura i egzaminy gimnazjalne 2020 odbędą się w terminie!? Jest zapowiedź premiera Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - co z egzaminami? Czy odbędą się w terminie?  To ostatni moment na ogłoszenie decyzji w sprawie egzaminów ósmoklasisty oraz matur 2020. Dziś uczniowie szkół rozpoczynają przerwę świąteczną. Według planu egzamin ósmoklasisty powinien rozpocząć się już w środę 15 kwietnia. Niecałe trzy tygodnie później miały rozpocząć się matury.  Premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje o przedłużeniu zamknięcia szkół do 26 kwietnia. Zapadła też decyzja o przesunięciu egzaminów - matur i ósmoklasisty: Przesuwamy egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Na pewno zakomunikujemy na 3 tygodnie wcześniej przez ustalonym terminem. Nie odbędą się jednak wcześniej niż w drugiej połowie czerwca - powiedział premier  Na najbliższe dwa tygodnie będą zamknięte szkoły, przedszkola i będzie również przedłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy będą musieli zostać w domu ze swoimi dziećmi.  Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej zwrócił się do maturzystów i do...

Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy
Szef MEN o maturze i egzaminie ósmoklasisty! Kiedy się odbędą? Nie będzie egzaminów ustnych? 

Kiedy odbędą się matura i egzamin ósmoklasisty? Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej i premier odpowiedzieli na pytania o plany związane ze szkolnictwem. Czy uczniowie wkrótce wrócą do szkół i czy przed wakacjami odbędą wszystkie egzaminy? A co z egzaminami ustnymi? Sprawdźcie, co powiedzieli przedstawiciele władzy! Co z maturą i egzaminem ósmoklasisty? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Zamknięto szkoły, kina, teatry, ograniczono działalność sklepów i galerii handlowych. Ostatnio władze zapowiedziały jednak stopniowe wychodzenie z ograniczeń. W poniedziałek 20 kwietnia m.in. zostały otwarte lasy i parki. Teraz wszyscy czekają na kolejne etapy "odmrażania" gospodarki. W trzecim etapie zapowiedziano powrót najmłodszych dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków. A co z egzaminami maturalnymi, które - gdyby nie epidemia - miały się odbyć na początku maja? Egzaminy ósmoklasisty, zawodowe i dojrzałości prawdopodobnie odbędą się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Dokładne daty zostaną podane na 3-4 tygodnie wcześniej - zapowiedział Mateusz Morawiecki podczas relacji na Facebooku.  Sprawę egzaminów skomentował również szef MEN. Chcemy doprowadzić do tego, aby egzaminy się odbyły. Zarówno 8-klasisty, maturzystów jak i egzamin zawodowy. Nie mamy w tej chwili bardziej obiektywnego sposobu sprawdzenia wiedzy ucznia. Konkurs świadect jest jednak mocno subiektywny. Uczelnie deklarują, że się dostosują z rekrutacją. Tak samo przesunie się rekrutacja do szkół średnich - powiedział Dariusz Piontkowski w "Sygnałach Dnia".  Minister edukacji narodowej przyznał również, że władze zastanawiają się na rezygnacją z egzaminów...

Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy
Jest decyzja w sprawie szkół oraz matur i egzaminów ósmoklasisty. Oficjalne informacje!
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało oficjalne informacje dotyczące terminów egzaminów i przedłużenia zamknięcia placówek oświatowych.

W piątek 24 kwietnia odbyła się konferencja z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Dariusz Piontkowski przekazał istotne informacje dotyczące terminów egzaminów ósmoklasisty oraz matur. Wiemy też, do kiedy zostało przedłużone zamknięcie placówek oświatowych. Poznaliśmy konkretne daty. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Koronawirus. Są nowe rozporządzenia: nowe godziny dla seniorów i brak obowiązku noszenia maseczki w lasach! Szkoły zamknięte przez kolejne tygodnie, matury w czerwcu Na te informacje z niecierpliwością czekali rodzice, ale przede wszystkim uczniowie, którzy mają przed sobą matury i egzaminy ósmoklasisty. Podczas konferencji w piątek 24 kwietnia, Minister Edukacji Narodowej podał dokładne daty przełożonych egzaminów. Wiadomo też, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja, a nauka w dalszym ciągu będzie odbywała się zdalnie.  Oto najważniejsze informacje, które zostały podane podczas konferencji:  - Egzaminy maturalne odbędą się od   8 do 29 czerwca. Nie będzie części ustnej, będą tylko matury pisemne. Będą też terminy dodatkowe dla osób, które np.: z powodów zdrowotnych nie będą mogły napisać egzaminów w czerwcu. Dodatkowy termin matur to początek lipca.   Na początku sierpnia będą wyniki egzaminów maturalnych, we wrześniu zaś odbędą się egzaminy poprawkowe. - Ósmoklasiści przystąpią do egzaminów w terminie od   16 do 18 czerwca. - Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe odbędą się od  22 czerwca do 9 lipca - Placówki oświatowe w dalszym ciągu pozostają zamknięte co najmniej  do 24 maja. Egzaminy zostaną przeprowadzone w szczególnym reżimie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner