Party Stories
Mateusz Morawiecki
East News
Newsy

Co z komuniami i weselami w maju? Jest niepokojący komentarz doradcy premiera ds. COVID-19! 

Lockdown potrwa jeszcze kilka tygodni? Kiedy nastąpi odmrażanie gospodarki? Sprawdźcie, co powiedział prof. Andrzej Horban. Jest również komentarz Mateusza Morawieckiego!

Prof. Andrzej Horban na antenie radia RMF FM odpowiedział na pytanie o łagodzenie obostrzeń i możliwość organizowania komunii i ślubów w maju. Czy wkrótce w Polsce będzie można organizować większe rodzinne uroczystości? Co z restauracjami? Jest komentarz doradcy premiera ds. koronawirusa. Sprawdźcie, co powiedział prof. Andrzej Horban!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

W maju będzie luzowanie obostrzeń?

Lockdown w Polsce wciąż trwa. Niestety, przez trzecią falę pandemii koronawirusa w naszym kraju wciąż obowiązuje wiele obostrzeń- zamknięte są szkoły, kina, teatry, restauracje i galerie handlowe. Dziś z pewnością wszyscy rodzice dzieci, które szykują się do pierwszej komunii świętej i młode pary, które planowały ślub w maju zastanawiają się, czy będą mogli zaprosić swoje rodziny na przyjęcie do restauracji. Koniec kwietnia zbliża się wielkimi krokami, ale czy z maju nastąpi luzowanie obostrzeń? Będzie można organizować imprezy z większą liczbą gości? Prof. Andrzej Horban na antenie RMF FM nie dał jednoznacznej odpowiedzi. 

Maj jest dość długi. Wszystko zależy od tego, jak będzie ewoluowała epidemia. Jeżeli będzie nam nadal rześko opadało i warunki pogodowe będą sprzyjały to można zacząć powoli myśleć o rozmrażaniu. Dyskusja, czy robić to teraz, czy za tydzień, czy za dwa tygodnie, jest dyskusją trochę akademicką- mówił doradca premiera ds. COVID-19. (...) jeszcze nie wiemy, co będziemy doradzać, wszystko zależy od pilnej obserwacji trendów- dodał.

Co ciekawe, do sprawy ewentualnego odmrażania gospodarki odniósł się również Mateusz Morawiecki. Premier podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Lublinie zapowiedział, że być może dzięki szczepieniom uda się odmrozić gospodarkę za kilka tygodni. Według premiera zbliżamy się do przełomu, który "może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać".

Czy to oznacza, że lockdown w całej Polsce zakończy się dopiero pod koniec maja lub na początku czerwca?

Zobacz także: Nie tylko brak węchu i smaku. Dorota Gardias zdradziła, jakie teraz odczuwa skutki koronawirusa

Doradca premiera przyznał, że wciąż nie wiadomo, czy w maju będzie można organizować większe uroczystości rodzinne w restauracjach. 

Andrzej Horban na konferencji prasowej
East News

Z kolei Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej stwierdził, że odmrażanie gospodarki może nastąpić na przełomie maja i czerwca.

Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk i Adam Niedzielski
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Andrzej Horban na konferencji prasowej
East News
Newsy
Kiedy zostanie wprowadzony kolejny lockdown? Ile potrwa? Jest komentarz rządowego doradcy ds. walki z Covid-19

Prof. Andrzej Horban w rozmowie z TVP Info zdradził, kiedy władze w Polsce mogą wprowadzić całkowity lockdown! Doradca premiera dr. walki z pandemią koronawirusa  nie ukrywa, że o dalszych obostrzeniach zdecyduje liczba zakażeń w tym tygodniu!  Profesor Andrzej Horban przyznał, że jeżeli wprowadzone do tej pory obostrzenia nie zatrzymają wzrostu zachorowań to musimy się liczyć z wprowadzeniem kolejnego lockdownu. Ile może potrwać? Będzie zakaz przemieszczania się? W związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku tygodni cały kraj znajduje się w strefie czerwonej, w której obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, czy ograniczenia w branży gastronomicznej. Teraz chyba wszyscy zastanawiają się, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown? Kiedy władze mogą wprowadzić kolejne obostrzenia? Prof. Andrzej Horban odpowiedział na to pytanie i zdradził, ile czasu może potrwać kolejny lockdown!   Ten tydzień znowu będzie decydował. Jeżeli się okaże, że te środki zaradcze w tej chwili podjęte, nie zdały egzaminu, nie zdały ze względu na sytuację, to jesteśmy już pół kroczku od zupełnego lockdownu i ten lockdown, to zamknięcie naszej aktywności potrwać musi w tym momencie około miesiąca  - doradca premiera ds. COVID-19 powiedział w rozmowie z z TVP Info. - Jeżeli ta liczba rzeczywiście zacznie znowu rosnąć i dojdzie do bardzo niebezpiecznej granicy 30 tysięcy, to niewiele nam możliwości zostanie, trzeba będzie wprowadzać coś, co się nazywa pełen lockdown - dodał. Myślicie, że jeszcze w tym tygodniu premier ogłosi lockdown? Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin w rozmowie z portalem money.pl zapewnia, że władze nie planują znaczących obostrzeń gospodarczych. Jeżeli pojawią się jakieś dodatkowe rozwiązania,...

Boże Narodzenie: czy przed świętami zostaną poluzowane obostrzenia?
East News
Newsy
Będzie poluzowanie obostrzeń przed Bożym Narodzeniem? Jest komentarz rządowego doradcy

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia stoją pod znakiem zapytania. Miliony ludzi zastanawia się czy będzie mogło spędzić ten wyjątkowy czas w większym rodzinnym gronie. Czy jest szansa na poluzowanie obostrzeń przed świętami również w dziedzinie handlu? Co z przedświątecznymi zakupami? Wielu Polaków obawia się, że nadchodzące święta mogą być powtórką z Wielkanocy, podczas której wiele osób musiało spędzić ten czas z dala od swoich rodzin. Walczymy teraz o to, aby Święta Bożego Narodzenia można było spędzić normalnie, tak jak w ostatnich latach -powiedział w rozmowie z RMF FM prof. Andrzej Horban, szef grupy rządowych doradców epidemiologicznych. Jaki więc jest plan? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Lockdown w Polsce. Nie zrobimy zakupów na Boże Narodzenie w galeriach?! Jest komentarz Jarosława Gowina Boże Narodzenie 2020: Będzie poluzowanie obostrzeń przed świętami?  Prof. Andrzej Horban w rozmowie z RMF FM przyznał, że jest szansa na to, aby nastąpiło poluzowanie obostrzeń tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Ekspert zaznaczył, że jeżeli uda się utrzymać spadek nowych zakażeń koronawirusem to część z obowiązujących aktualnie restrykcji może zostać poluźnionych mniej więcej w połowie grudnia.  Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 24 tysiącach nowych przypadków zachorowań na koronawirusa oraz o 419 przypadkach śmiertelnych. We wczorajszym wystąpieniu Mateusz Morawiecki poinformował, że jeżeli tendencja zachorowań w najbliższych dniach utrzyma się lub będzie spadkowa będzie to oznaczać, że wygraliśmy pierwszą bitwę z wirusem.  Dane z tego tygodnia sprawiają, że w najbliższych dniach  nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny . Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma...

koronawirus
East News
Newsy
Całkowity lockdown coraz bliżej?! "Polska powinna być zamknięta przez miesiąc"

Czy narodowa kwarantanna jest nieunikniona? Doradca premiera do spraw COVID-19, prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że koronawirus niestety w dalszym ciągu paraliżuje służbę zdrowia i doprowadza do jej niewydolności. Kiedy możemy spodziewać się lockdownu i jak mógłby on wyglądać? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa: "Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek". Będą obowiązkowe? Zakupy spożywcze zrobisz online z dostawą pod Twoje drzwi. Pobierz kody rabatowe Frisco i zapłać mniej. Całkowity lockdown coraz bliżej? "Polska powinna być zamknięta przez miesiąc" Od kilku tygodni sytuacja pandemiczna w Polsce jest naprawdę trudna. W ubiegłym tygodniu rząd wprowadził kolejne restrykcje - zamknięte zostały między innymi galerie handlowe i placówki kultury. W dalszym ciągu nie pracuje również branża fitness oraz gastronomia stacjonarna. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że jest to już ostatni krok przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny.  Niestety zagrożenie lockdownem jest coraz większe.  Jeżeli nastąpi przekroczenie liczby 70-75 osób zakażonych na 100 tys. mieszkańców przez siedem dni – wtedy będziemy musieli się liczyć z narodową kwarantanną – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk. Doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział, że jeżeli sytuacja w dalszym ciągu nie będzie się poprawiać, to powinniśmy niemalże całkowicie zamknąć Polskę na co najmniej miesiąc. Jeżeli liczba nowo zdiagnozowanych chorych zacznie przekraczać 30 tysięcy , zdecydowanie powinniśmy zamknąć Polskę.  Musimy zakazać ludziom wychodzenia z domu bez powodu, jedynie do pracy w...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner