Macaulay Culkin Macaulay Culkin w czerwonym swetrze Macaulay Culkin Macaulay Culkin w czapce z reniferami Macaulay Culkin w świątecznym swetrze
Macaulay Culkin
East News
1/7
Macaulay Culkin
East News

To już tradycja! Każdego roku na "Polsacie" oglądamy... film "Kevin sam w domu"?. Powiedzmy sobie szczerze, to już symbol świąt, bez którego nie wyobrażamy sobie Wigilii! :) W tym roku Polsat znów nas nie zawiódł - to również ze względu na huczne obchody 25-lecia istnienia Polsatu - widzowie stacji ponownie obejrzą przygody zagubionego Kevina McAllistera - w niedzielę 24 grudnia br. o godz. 20.05. W związku z kolejną emisją chcemy podzielić się z wami... tajemnicami z planu!

 

"Kevin sam w domu" tajemnice z planu!

Coroczne rodzinne oglądanie "Kevina..." w wielu domach jest tradycją nie mniej ważną niż wspólne ubieranie choinki czy przygotowywanie świątecznych potraw. Gdy w 2010 roku stacja Polsat chciała zrezygnować z emisji filmu, pojawiły się protesty telewidzów, którzy stanowczo domagali się podtrzymania tej sympatycznej tradycji. I dyrekcja stacji uległa życzeniu telewidzów. Od czasu tamtego incydentu oczywistym jest, że święta bez Kevina w telewizji po prostu nie są możliwe.

 

Zabawne perypetie chłopca, który przypadkowo został sam w domu na święta Bożego Narodzenia bawią, dostarczając wspaniałej rozrywki wszystkim pokoleniom. To jeden z tych filmów, które co roku są w na liście świątecznych "must see".

 

Dla fanów zebraliśmy najbardziej zaskakujące ciekawostki z planu! Zapraszamy do obejrzenia galerii!

 

Zobacz też: Hit internetu: "Kevin sam w domu" jako thriller [WIDEO]

2/7
Macaulay Culkin w czerwonym swetrze
East News

Pamiętacie tę minę? :) Przerażony chłopiec na plakacie filmu "Kevin sam w domu" to jeden z najbardziej znanych plakatów filmowych. Wiemy, jaka była inspiracja do jego stworzenia! Twórcy filmu chcieli, aby twarz chłopca przywodziła na myśl słynny obraz Edvarda Muncha "Krzyk". Udało się!

3/7
Macaulay Culkin
East News

"Kevin sam w domu" przypadł do gustu nie tylko Polakom i Amerykanom. Film był wyświetlany w wielu krajach. W pierwszy weekend swojej emisji zarobił 17 milionów dolarów! Później było już tylko lepiej! Ostateczne zyski z filmu na całym świecie podsumowano na 477 milionów dolarów! "Kevin sam w domu" trafił także do "Księgi Rekordów Guinessa" jako najbardziej dochodowa komedia wszech czasów!

4/7
Macaulay Culkin w czapce z reniferami
East News

Do castingu do roli Kevina McCallistera stanęła ponad setka chłopców! Lecz podobno od początku wiadomo było, że postać słynnego Kevina została napisana specjalnie dla Macaulay’a Culkina. Producenci jednak i tak przesłuchali pozostałych kandydatów, by upewnić się, że dokonali najlepszego wyboru. Dziś trudno wyobrazić sobie kogoś innego w tytułowej roli! Można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że to kreacja aktorska chłopca jest głównym powodem sukcesu filmu.

5/7
Macaulay Culkin w świątecznym swetrze
East News

Słynny dom, który "gra" w filme "Kevin sam w domu" to nie jedynie sztucznie stworzony plan zdjęciowy, a autentyczny dom, pochodzący z lat 20-tych XX wieku. Nieruchomość, znajdująca się w odległości 30 km od Chicago, ma ponad 400 metrów kwadratowych, na których znajdują się cztery sypialnie, przeszklone patio, prawdziwy kominek opalany drewnem oraz garaż. W 2012 roku dom został wystawiony na sprzedaż. Nabywca kupił go za 1,6 miliona dolarów.

6/7
Macaulay Culkin czyta "Playboya"
East News

Pamiętacie scenę, kiedy główny bohater przegląda "Playboya" swojego brata Buzza? Numer, który zagrał w tej scenie filmu "Kevin sam w domu" to edycja z lipca 1989 roku, a na jego rozkładówce była wówczas aktorka polskiego pochodzenia! Słynna wówczas Erika Eleniak, która zachwycała figurą w "Słonecznym patrolu", jednym najpopularniejszych serialów lat 90.

7/7
Macaulay Culkin w garniturze
East News

I na koniec - pytanie dla spostrzegawczych. Wiecie, dlaczego rodzina Kevina nie zauważyła jego nieobecności na lotnisku? Jeśli dobrze się przyjrzycie scenie, w której ojciec Kevina sprząta ze stołu na początku filmu, dostrzeżecie, że wraz ze serwetkami w koszu na śmieci ląduje bilet lotniczy z napisem "Kevin". Wiedzieliście o tym? :)

Więcej na temat Kevin sam w domu