koronawirus
East News
Newsy

Całkowity lockdown coraz bliżej?! "Polska powinna być zamknięta przez miesiąc"

Całkowity lockdown coraz bliżej?! "Polska powinna być zamknięta przez miesiąc"

Czy narodowa kwarantanna jest nieunikniona? Doradca premiera do spraw COVID-19, prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że koronawirus niestety w dalszym ciągu paraliżuje służbę zdrowia i doprowadza do jej niewydolności. Kiedy możemy spodziewać się lockdownu i jak mógłby on wyglądać? Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa: "Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek". Będą obowiązkowe?

Zakupy spożywcze zrobisz online z dostawą pod Twoje drzwi. Pobierz kody rabatowe Frisco i zapłać mniej.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Całkowity lockdown coraz bliżej? "Polska powinna być zamknięta przez miesiąc"

Od kilku tygodni sytuacja pandemiczna w Polsce jest naprawdę trudna. W ubiegłym tygodniu rząd wprowadził kolejne restrykcje - zamknięte zostały między innymi galerie handlowe i placówki kultury. W dalszym ciągu nie pracuje również branża fitness oraz gastronomia stacjonarna. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że jest to już ostatni krok przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. 

Niestety zagrożenie lockdownem jest coraz większe. 

Jeżeli nastąpi przekroczenie liczby 70-75 osób zakażonych na 100 tys. mieszkańców przez siedem dni – wtedy będziemy musieli się liczyć z narodową kwarantanną – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk.

Doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział, że jeżeli sytuacja w dalszym ciągu nie będzie się poprawiać, to powinniśmy niemalże całkowicie zamknąć Polskę na co najmniej miesiąc.

Jeżeli liczba nowo zdiagnozowanych chorych zacznie przekraczać 30 tysięcy, zdecydowanie powinniśmy zamknąć Polskę. Musimy zakazać ludziom wychodzenia z domu bez powodu, jedynie do pracy w zawodach, które są niezbędne do funkcjonowania kraju. Wszystko inne należy zamknąć na miesiąc - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą", prof. Andrzej Horban. 

Profesor wytłumaczył również, dlaczego w tej chwili zdecydowano się na zamknięcie galerii handlowych, a kościoły w dalszym ciągu pozostają otwarte. 

Bo są one dużo bardziej oblegane niż kościoły. Ale w tej chwili powinno się zamknąć także kościoły

Doradca premiera ds. COVID-19 powiedział jednak również coś pocieszającego. 

Przy takiej liczbie zakażeń osiągniemy odporność stadną w ciągu trzech–czterech miesięcy. Dlaczego? Jeśli mamy 30 tys. zakażeń dziennie i przyjmując, że pięć razy tyle jest chorych bezobjawowych, to w ciągu miesiąca przechoruje prawie 6 mln osób - dodał prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Rzeczpospolitą" 

Prof. Andrzej Horban stwierdził, że jeżeli liczba nowo zdiagnozowanych chorych zacznie przekraczać 30 tys. przypadków na dobę, to trzeba będzie zamknąć Polskę. 

Andrzej Horban na konferencji prasowej
East News

Jego zdaniem lockdown powinien objąć również kościoły.

koronawirus
East News

Zobacz także
Dorota Gardias

Dorota Gardias szczerze o koronawirusie: "Mnie do dziś ludzie omijają szerokim łukiem"! Jak przebiegała u niej choroba?

Olga Kalicka na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego

Przyjaciel Olgi Kalickiej zmarł na koronawirusa. Miał zaledwie 40 lat

 

Andrzej Horban na konferencji prasowej
East News
Newsy
Kolejna Wielkanoc w lockdownie? Doradca premiera: "Nie będą to normalne święta"
Kolejna Wielkanoc w lockdownie? Doradca premiera: "Nie będą to normalne święta"

Wielkanoc 2021 dokładnie za miesiąc, a my zmagamy się z trzecią falą pandemii koronawirusa . Doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban, w wywiadzie dla radiowej "Trójki" przyznał, że w tym tygodniu najprawdopodobniej będzie ok 16-20 tys. zakażeń dziennie. Według prognoz, szczyt trzeciej fali, ma dopiero nadejść na przełomie marca i kwietnia - czy zatem grozi nam pełny lockdown na święta? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Starsi uczniowie wrócą do szkoły dopiero w czerwcu?! Zaskakujący komentarz rzecznika rządu Co z Wielkanocą 2021? To już rok, odkąd zmagamy się z pandemią koronawirusa i niestety, na razie nie widać szans na pełny powrót do normalności. Trzecia fala rozpędza się, a według prognoz, szczyt zachorowań ma nastąpić właśnie w okresie Wielkanocy. Już ponad tydzień temu, minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że jeżeli liczba zakażeń będzie stale wzrastać, to niestety możemy kolejne święta spędzić tylko z domownikami...  Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to  będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu  - przyznał przed tygodniam Adam Niedzielski dla RMF FM.  Teraz prof. Andrzej Horban w wywiadzie dla radiowej "Trójki" przyznał, że niestety najnowsze dane pokazują, że "dobrze nie jest". Na pytanie o ewentualne dalsze obostrzenia, doradca premiera ds. COVID-19 przyznał, że wprowadzenie pełnego lockdownu, już się jednak nie uda. Nie można zamknąć wszystkich granic, trudno zamknąć gospodarkę, bo ledwo "zipie", a także trudno zamknąć znowu wszystkich ludzi w domach, bo wszyscy mają tego serdecznie dosyć. To, co można zrobić, to uprawianie polityki zmniejszenia szkód - powiedział prof. Andrzej Horban dla radiowej...

Plansza Pilne
Mat. prasowe
Newsy
Całkowity lockdown już od niedzieli?! "Nie będzie zabawy, walczymy o ludzkie życie" doradca premiera zdradził, co nas czeka!
Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może wydarzyć się w Polsce już za kilka dni. Doradca premiera ds. COVID-19 odpowiedział na pytanie, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown podczas którego zostaną zamknięte m.in. salony fryzjerskie.

Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może wydarzyć się w Polsce już za kilka dni. Doradca premiera ds. COVID-19 odpowiedział na pytanie, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown podczas którego zostaną zamknięte m.in. salony fryzjerskie. Prof. Horban nie ukrywa, że władze zastanawiają się nad kolejnymi obostrzeniami, które mogą zostać wprowadzone jeszcze w tym tygodniu! Tuż przed Wielkanocą kościoły również zostaną zamknięte?  Całkowity lockdown już za kilka dni? Pandemia koronawirusa niestety nie zwalnia tempa. Do Polski dotarła już trzecia fala pandemii, a liczba zakażeń wciąż wzrasta. Władze już od kilku tygodni wprowadzają wiele obostrzeń, żeby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, jednak niewykluczone, że czekają nas kolejne restrykcje! Prof. Andrzej Horban, doradca premiera dr. COVID-19 na antenie Polsat News przyznał, że dosłownie za kilka dni w Polsce może zostać wprowadzony całkowity lockdown! Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy (zakażeń dziennie przyp. red.), to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać- mówił w programie "Gość Wydarzeń".   Doradca premiera nie ukrywa, że władze bardzo poważnie zastanawiają się nad radykalnymi obostrzeniami. Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski- mówił Andrzej Horban. Andrzej Horban dodał również, że jeżeli władze wprowadzą całkowity lockdown to "kościoły też będą zamknięte". Dorota Gawryluk zapytała, czy jest możliwe, żeby wszystko zostało zamknięte już w najbliższą niedzielę. To możliwe, jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń". -...

Andrzej Horban i Adam Niedzielski na konferencji prasowej
East News
Newsy
Lockdown już za kilka tygodni?! Prof. Andrzej Horban zdradza, kiedy poznamy decyzję władz! 
Doradca premiera w rozmowie z mediami opowiedział o planach władz na walkę z kolejną falą koronawirusa. Lockdown zostanie ogłoszony tylko w miastach w których jest mały odsetek osób zaszczepionych?

Główny doradca premiera ds. COVID-19 w najnowszym wywiadzie zdradził, kiedy władze podejmą decyzję w sprawie kolejnego lockdownu! Czy czeka nas powrót wszystkich obostrzeń w całym kraju? Jest szczery komentarz prof. Andrzeja Horbana. Niestety, kolejny ekspert ostrzega przed czwartą falą koronawirusa, która już wkrótce może dotrzeć do Polski.  Kiedy decyzja w sprawie lockdownu w Polsce? Będzie czwarta fala koronawirusa w Polsce? Czy wkrótce czeka nas kolejny lockdown i powrót do obostrzeń? Takie pytania zadają sobie chyba wszyscy. Niestety, chociaż wydawało się, że najgorsze mamy już za sobą, a dzięki szczepieniom nie będzie już nagłych wzrostów zachorowań, to od kilku tygodni słychać coraz więcej ekspertów, którzy ostrzegają przed kolejną falą koronawirusa. Ostatnio pojawiły się obawy, że czwarta fala koronawirusa dotrze do nas jeszcze w te wakacje. Minister edukacji i nauki z kolei w rozmowie z mediami nie wykluczał, że uczniowie wrócą do nauczania zdalnego. Teraz głos w sprawie kolejnej fali koronawirusa i ewentualnego lockdownu zabrał prof. Andrzej Horban!  Główny doradca premiera ds. COVID-19 w programie Newsroom WP zdradził, jak może wyglądać kolejny lockdown. Jeżeli dojdzie do zwiększenia liczby zakażeń, na przykład tak jak w Portugalii, gdzie jest 240 osób zakażonych na 100 tys. mieszkańców, to oczywiście tak. Wtedy będziemy starać się wybierać powiaty, gdzie ten odsetek osób zaszczepionych jest niewielki - prof. Andrzej Horban wyznał w "Newsroom WP". A kiedy możemy się spodziewać decyzji władz w sprawie kolejnego lockdownu? Padła konkretna data! Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami przyznał, że pierwsze decyzje w sprawie lokalnego lockdownu mogą zostać ogłoszone nawet na przełomie...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik