ONS
Newsy

Były dyrektor Diora przed sądem

Proces Johna Galliano już w toku!
W Paryżu właśnie rozpoczął się proces słynnego projektanta Domu Mody Dior, Johna Galliano. Ten został pozwany za szereg obraźliwych uwag, jakie skierował do nieznanych mu osób. Paryska prokuratura domaga się ukarania projektanta grzywną w wyskokości nie mniej niż 10 tysięcy euro.

Jak donosi TVP.info na sali sądowej Galliano przeprosił za swoje zachowanie. Jednocześnie potępił antysemityzm i rasizm.

- Nie ma na nie miejsca w naszym społeczeństwie.
-powiedział.

Tłumaczył też, że całe zajście zostało spowodowane jego uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i leków, przepracowaniem oraz żałobą po przyjacielu. Na sali sądowej pokazano też słynne nagranie.

- Nie pamiętam tego. Na nagraniu widzę osobę, która potrzebuje pomocy. Ten mężczyzna to nie John Galliano, to skorupa Johna Galliano. Nigdy nie żywiłem takich poglądów, nigdy tak nie myślałem. - wyznał projektant, po jego obejrzeniu.

Decyzję sądu w budzącej ogromne kontrowersje sprawie poznamy 8 września.

daks

Agnieszka Kaczorowska zmagała się z dużymi problemami: "Byłam bardzo uzależniona od swojej fizyczności"

ONS
Newsy
Wkrótce proces Galliano
Projektant trafi do więzienia?

Francuskie media poinformowały właśnie, że proces słynnego projektanta mody Johna Galliano , rozpocznie się w Paryżu 22 czerwca. Za swoje antysemickie poglądy i agresywne zachowanie, projektant został zwolniony z pracy w historycznym domu mody Dior. Jak poinformował media adwokat Galliano , projektant b ę dzie obecny podczas czerwcowej rozprawy. Za publiczne zniewagi pod adresem trzech osób, grozi mu do 6 miesięcy więzienia oraz grzywna w wysokości 22 tys. euro. Po wszystkim Galliano wydał oświadczenie. Przeprosił w nim za swoje słowa. Zapewnił też, że nie jest rasistą. "Przez ca ł e moje zawodowe ż ycie moj ą inspiracją by ł o łą czenie ludzi wszystkich ras, religii i p ł ci; wyra ż a ł em w swych projektach ich kulturow ą i etniczn ą ró ż norodno ść " - napisał Galliano. Świat mody wstrzymuje oddech. Co będzie dalej z genialnym projektantem? daks

John Galliano otrzymał odszkodowanie
ONS
Newsy
Galliano chciał 13 milionów euro odszkodowania od Diora. Otrzymał śmieszną kwotę
Kwota jest bardzo zaskakująca

Dom Mody Dior to jeden z najbardziej prestiżowych domów mody na świecie. Jednak 3 lata temu wokół francuskiej marki zrobiło się duże zamieszanie ze względu na skandal wywołany przez jej głównego projektanta - Johna Galliano . Po tym jak na jaw wyszły nagrania z jego antysemickimi i obraźliwymi wypowiedziami została wszczęta procedura pozbawienia go stanowiska.  Zobacz: Czy John Galliano ma szansę na powrót do branży? Jak w tamtym okresie doniósł francuski dziennik "Liberation" agresywne zachowanie projektanta spowodowane było depresją i uzależnieniem od alkoholu. Mężczyzna przeprosił za swoje zachowanie, ale to jednak nie pozwoliło, aby powrócił na wcześniej piastowane stanowisko. Galliano nie mógł pogodzić się z tą decyzją, dlatego skierował niedawno sprawę do Sądu Pracy, domagając się odszkodowania w wysokości 13 milionów euro. Swoją decyzję wytłumaczył w sądzie: Znano moje uzależnienie od alkoholu i narkotyków na długo przed nagłośnieniem całej sprawy w 2011 roku. Zwolniono mnie jednak wtedy, gdy z powodu medialnego zamieszania mój stan stał się dla obu firm niewygodny. Wcześniej nikomu to nie przeszkadzało. Nie mogę pozwolić, by 15 lat tam spędzonych okryło się złą sławą z powodu incydentu, który wywołałem pod wpływem alkoholu i leków psychotropowych. Podczas rozprawy zdradził kulisy swojej pracy, opowiadając o trudzie i presji jaką na nim wywierano: W ciągu tych lat jako dyrektor kreatywny nie zdawałem sobie sprawy, że żądania szefów o mnożenie ilości kolekcji do sześciu w roku i ciągłe naciski na wzrost sprzedaży, wpłynęły na mnie tak destrukcyjnie: na moje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zawsze więcej pracy, więcej obowiązków, coraz większe ciśnienie, niebezpieczna i patologiczna spirala. Bez kontroli. Niestety to nie pomogło w uzyskaniu takiego odszkodowania, jakiego by sobie życzył, a...

ONS
Newsy
Piróg krytykuje Galliano
Tancerz jest oburzony zachowaniem słynnego projektanta

Słynny projektant John Galliano ma nie lada kłopoty. Świat mody jest zszokowany jego zachowaniem, a dom mody Dior, gdzie Galliano był czołowym projektantem, zerwał z nim współpracę. A wszystko z powodu ostatniego wyskoku projektanta, który obraził publicznie dwie kobiety semickiego pochodzenia. Nie usprawiedliwia go nawet fakt, że prawdopodobnie był wtedy pijany. Zachowaniem Galliano zszokowany jest również Michał Piróg , który sam ma żydowskie pochodzenie. – Raczej nie założę niczego sygnowanego jego nazwiskiem. Niedopuszczalne jest dyskryminowanie z powodu pochodzenia. Nie tłumaczy go nawet to, że był pod wpływem alkoholu – stwierdził Piróg w rozmowie z „Faktem”. W pełni zgadzamy się z Pirógiem. Zachowanie Galliano było niedopuszczalne, tym bardziej, że jako artysta i projektant powinien być otwarty na różne kultury.

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik