Newsy

Geniusze na start: rusza druga edycja kampanii „Być jak Ignacy” i wielki konkurs!

Geniusze na start: rusza druga edycja kampanii „Być jak Ignacy” i wielki konkurs!

Ogólnopolski program edukacyjny „Być jak Ignacy” wraca z drugą edycją! Jeszcze więcej wiedzy, jeszcze więcej ciekawostek naukowych, jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody! 

Zapraszamy do rejestracji i szerzenia wiedzy o największych polskich naukowcach.

 

„Być jak Ignacy” to program edukacyjny dla szkół i nauczycieli z pasją, prowadzony już po raz drugi przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Kierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VII, a realizowany w ramach Kół Naukowych.

Ten program to nie tylko narzędzie do przekazywania wiedzy, ale także sposób na rozpalanie w dzieciach pasji do nauki. Potwierdza to tegoroczne hasło przewodnie projektu, czyli: „Rozpalamy płomień wiedzy”. 

 

Ponownie przewodnikiem po świecie nauki będzie sam Ignacy Łukasiewicz, wynalazca lampy naftowej, który pomoże bliżej poznać i polubić najbardziej znanych polskich naukowców – Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską - Curie, Kazimierza Prószyńskiego i Stefana Drzewieckiego. 

 

Zarejestrowanym szkołom zostaną udostępnione scenariusze zajęć edukacyjnych, które można realizować w ramach Kół Naukowych.

 

W drugiej edycji programu „Być Jak Ignacy” zostanie również zorganizowany konkurs. Wystarczy raportować przeprowadzane bloki zajęć i przygotować wspólnie ciekawy wynalazek lub model, by walczyć o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego i atrakcyjne nagrody finansowe.

 

Spośród zgłoszonych placówek, zostanie wybranych 16 szkół, po jednej z każdego województwa, które otrzymają po 8 tys. zł, a zwycięska placówka otrzyma aż 12 tys. zł. Dodatkowe nagrody czekają dla nauczycieli prowadzących Koła – nawet do 5 tys. zł.

 

Ponadto w ramach programu przygotowane zostały dodatkowe materiały: filmy edukacyjne z przykładami eksperymentów, komiksy i gra przygodowa dla dzieci oraz platforma internetowa przeznaczona zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Patronat honorowy nad programem „Być jak Ignacy” objęła Minister Edukacji Narodowej.

 

Zapraszamy wszystkie szkoły i nauczycieli do udziału w programie „Być jak Ignacy”. 

 

Rejestracja prowadzona jest tylko do 05.01.2018 r.

 

Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszenia znajdą Państwo na stronie www.bycjakignacy.pl Zachęcamy też do śledzenia naszego profilu na Facebooku.

Ignacy zaprasza na przygodę z nauką!

Rok szkolny koronawirus
East News
Newsy
Kolejne szkoły zamknięte przez koronawirusa! Co w takiej sytuacji czeka uczniów i rodziców?
Powrót do szkół. Kolejne placówki zamknięte!

Już na samym początku roku szkolnego 2020/2021 pojawiły się informacje o zamkniętych szkołach z powodu wykrytych zakażeń koronawirusem . Zaledwie po pierwszym dniu powrotu do nauki stacjonarnej kolejne placówki zostały z tego powodu zamknięte, są to cztery szkoły na Podkarpaciu, gdzie wykryto zakażenia w gronie pracowników. Informacje o zawieszeniu funkcjonowania placówek, dyrektorzy zamieszczają m.in. na swoich stronach internetowych. Co w takiej sytuacji czeka uczniów? Sprawdźcie.  Zobacz także:  Powrót do szkół! Przerażające relacje rodziców! Chaos, gigantyczne kolejki i brak adaptacji dla przedszkolaków... Kolejne szkoły zamknięte przez koronawirusa! Co w takiej sytuacji czeka uczniów i rodziców? Tego niestety można się było spodziewać. To dopiero drugi dzień roku szkolnego, a kolejne szkoły zostały zamknięte z powodu wykrycia zakażeń wśród pracowników placówek. Tym razem są to aż cztery szkoły z województwa podkarpackiego. Z tego też względu dyrektorzy placówek podjęli decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania szkół. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach oraz Szkoły Podstawowej w Bieździedzy. Na razie zawieszenie zajęć ma potrwać do końca tego tygodnia.  Zajęcia stacjonarne zostały odwołane również w Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie. Zakażony koronawirusem jest jeden z nauczycieli, który pracuje w obydwu szkołach. Z tego też względu podjęto decyzję o przejściu na naukę zdalną.  W związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u jednego z nauczycieli Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, który jednocześnie uczy w Szkole...

kobieta uśmiecha się
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Czym jest talent? Jak dowiedzieć się, do czego mam talent?
Każdy z nas ma jakiś talent. To nie tylko coś, czym zajmujemy się w ramach hobby (np. rysunek, gra na instrumencie). Utalentowany może być również sprzedawca, który potrafi zjednać sobie każdego klienta, a także nauczycielka, która wytłumaczy najtrudniejszy materiał. Jak odkryć swój talent?

Każdy z nas ma jakiś talent. To nie tylko coś, czym zajmujemy się w ramach hobby (np. rysunek, gra na instrumencie). Utalentowany może być również sprzedawca, który potrafi zjednać sobie każdego klienta, a także nauczycielka, która wytłumaczy najtrudniejszy materiał. Jak odkryć swój talent? Co to jest talent? Henri Amiel powiedział, że talent to robienie z łatwością tego, co jest dla innych trudne. Czasami od dzieciństwa środowisko rodzinne sprzyja temu, żeby szukać i rozwijać szczególne uzdolnienia. Rodzice wysyłają dzieci do szkół muzycznych, kół zainteresowań i innych ognisk artystycznych, by pomóc im odnaleźć to, co będzie je fascynowało. Czasem jednak sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie i dzieci muszą walczyć z rodzicami o swoje pasje . Co robić, aby odkryć swój talent? Żeby odkryć swój talent, przede wszystkim należy dać mu szansę na to, by się ujawnił. Próbuj różnych rzeczy. Czy wiesz, że wielu studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku właśnie tam odkrywa na nowo swoje pasje? Na to, by odkryć swój talent nigdy nie jest za późno. Zapisz się na dodatkowy kurs, idź na warsztat rękodzieła, wybierz się na kurs tańca brzucha. Sprawdź, do czego jesteś zdolny.   Czasami talent może pojawić się przypadkiem w okolicznościach, których w ogóle nie było w planie. Na przykład przychodzisz do koleżanki, która ma małe dziecko i bez problemu odnajdujesz wspólny język z maleństwem . Być może właśnie to jest twój talent? Mihály Csíkszentmihályi, znany węgierski psycholog, jako młody chłopak nie miał zbyt wiele pieniędzy. Trafił przypadkiem na bezpłatny wykład psychologiczny Carla Gustava Junga i dzięki temu zainteresował się tą dziedziną nauki. Szczęśliwy traf czasami bardzo pomaga. Pozwól talentowi się rozwijać Co jest ważniejsze – ciężka praca czy talent? A gdyby zapytać inaczej – ważniejsze w rowerze...

PILNE
Newsy
Nowe obostrzenia: Nauka zdalna dla klas 1-3 szkół podstawowych, wprowadzenie bonu dla nauczycieli
Nowe obostrzenia: Nauka zdalna dla klas 1-3 szkół podstawowych, wprowadzenie bonu dla nauczycieli

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach, które zostają wprowadzone w Polsce ze względu na rekordową liczbę nie tylko zachorowań na koronawirusa, ale i zgonów. W ostatnim czasie rekordową liczbę notujemy w Polsce, we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Ta druga fala może być groźniejsza i dłuższa niż pierwsza. Dzisiaj zdaje się, że listopad będzie najtrudniejszym miesiącem pandemii. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chce zaapelować o to, aby zostać w domu. Oprócz zamknięcia sklepów w galeriach handlowych i wszystkich instytucji kulturalnych, klasy 1-3 przechodzą na naukę zdalną. Przedszkola działają na dotychczasowych zasadach! Rozszerzamy nasze zasady bezpieczeństwa. Pierwszy z nich to rozszerzenie nauczania zdalnego na klasy od 1 do 3 i przedłużamy okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada To nie wszystko! Premier zapowiedział też dodatkowe bony finansowe dla nauczycieli, aby mogli zakupić niezbędne do pracy zdalnej  akcesoria: Na wsparcie pracy zdalnej dla nauczycieli przeznaczamy dodatkowy bon dla nauczyciela w wysokości 500 zł na zakup akcesoriów do pracy zdalnej - dodał. Czy w związku z nauką zdalną w klasach 1-3 rodzice otrzymają zasiłki? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rodzice dzieci, które będą uczyły się zdalnie mogą liczyć na zasiłki na takich samych zasadach, jak wiosną. Każdy rodzic może otrzymać taki zasiłek bez względu na to czy pracuje stacjonarnie czy zdalnie. Zasiłki będą przyznane na takich samych zasadach, jak wiosną. Te zasady są znane. Jeśli chodzi o przedszkola opieka tam pozostaje na takich zasadach, jak do tej pory. - odpowiedział premier Mateusz Morawiecki. Na jakich zasadach zostanie przyznany bon dla nauczycieli? Okazuje się, że rząd chce je...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik