Pies Bary
Newsy

Szczęśliwy finał dramatycznej historii psa zakopanego żywcem!

Ależ się cieszymy!

Historia Barego zszokowała wszystkich. Pies został skatowany przez swojego właściciela - Sebastian O. bił go obuchem siekiery po głowie, a potem konającego psa zakopał w lesie. Mężczyzna tłumaczył później, że Bary zagryzł króliki sąsiada i chciał go ukarać.  Na szczęście policja dostała zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Ekipa (wśród nich policjant Łukasz Górka) zawiozła Sebastiana O. do lasu i kazała mu wskazać miejsce, gdzie zakopał psa. Mężczyzna próbował oszukać funkcjonariuszy, ale dostrzegli oni ruszający się kopczyk świeżej ziemi. Sierżant Górka odkopał psa, który w ciężkim stanie trafił do lecznicy weterynaryjnej.

- To było coś takiego, co nas zmroziło. Pierwszym odruchem tego psa było machanie ogonem na widok swojego właściciela - powiedział policjant w rozmowie z Faktami.

Bary po opatrzeniu ran trafił do schroniska dla zwierząt w Tomarynach. Okazuje się jednak, że sierżant Łukasz Górka nie zapomniał o psie i chciał go przygarnąć.

- Chcę zaadoptować Barego. To duży pies. Odpowiedzialność też będzie duża - mówił.


Sprawa adopcji nie była jednak taka prosta. W świetle prawa Bary wciąż miał swojego właściciela - mimo że grozi mu więzienie za znęcanie się nad zwierzęciem. I dopiero sąd może mu odebrać Barego. Na szczęście wczoraj portal dobryglina.pl doniósł, że pies trafił już do sierżanta Łukasza Górki. Na razie ma "tymczasowy meldunek", ale wszyscy są pewni, że pozostanie już tam na zawsze.
Jesteśmy pewni, że Bary będzie najszczęśliwszym psem na świecie. I że jego nowy pan będzie miał najwierniejszego towarzysza! Czy to nie idealna wiadomość na koniec dnia?Pies Bary


pies Bary 

pies z gumową piłką leżący na trawie
©Robert Przybysz/Fotolia.com
Styl życia
Szkolenie psów metodą pozytywnych wzmocnień: kliker, komendy słowne i nagrody w formie przysmaku lub zabawki
Pozytywne szkolenie psów opiera się na założeniu, że pies będzie powtarzać zachowania, za które jest nagradzany i unikać tych, za które nic nie dostaje. Nagrodą za słuchanie właściciela jest przysmak albo ulubiona zabawka. W stosowaniu pozytywnych metod w czasie tresury istotne jest, by nie karcić za to, co zwierzę zrobiło źle, ale wzmacniać prawidłowe zachowania.

Pozytywne szkolenie psów opiera się na założeniu, że pies będzie powtarzać zachowania, za które jest nagradzany i unikać tych, za które nic nie dostaje. Nagrodą za słuchanie właściciela jest  przysmak albo ulubiona zabawka. W stosowaniu pozytywnych metod w czasie tresury istotne jest, by nie karcić za to, co zwierzę zrobiło źle, ale wzmacniać prawidłowe zachowania.   W pracy z psem ważna jest konsekwencja. Jeżeli właściciel będzie odstępował od przyjętych zasad treningu, zdezorientowany pies nie będzie wiedział co zrobił dobrze, a co źle. Czworonoga warto szkolić nie tylko w domu, ale i na spacerze. Czas trwania sesji treningowych dla psa Zaczynając pracę z psem , warto pamiętać o tym, by sesje treningowe nie były za długie. Kilkanaście minut dziennie na początek w zupełności wystarczy. Istotne, by podczas treningu pies czuł się swobodnie. U czworonoga łatwo rozpoznać rozkojarzenie – ciężko będzie usiedzieć mu w miejscu, a z takim psem źle się pracuje. Metody pozytywnego szkolenia , to oprócz nauki, dobra zabawa dla psa. Dzięki temu pupil chętnie i szybko uczy się nowych rzeczy. Timing w szkoleniu klikerowym Metoda klikerowa opiera się na założeniu, że jeśli pies słyszy zawsze ten sam dźwięk w czasie wykonywania określonej czynności, po jakimś czasie zacznie kojarzyć ten sygnał z konkretnym zachowaniem. Ćwiczenie polega na kliknięciu i włączeniu sygnału dźwiękowego wysyłanego przez małe urządzenie w momencie wykonywania żądanej od psa czynności. Ta precyzja nazywana jest timingiem. Po dźwięku pies zawsze dostaje nagrodę. Regularne ćwiczenia spowodują, że pies już w momencie wykonywania komendy będzie wiedział, że zaraz otrzyma swój ulubiony przysmak. Pozytywne tresowanie psa a zacieśnianie więzi z właścicielem Z czasem będzie można zrezygnować z klikera. Pies już na tyle...

Pies podaje łapę właścicielce.
©highwaystarz/Fotolia.com
Styl życia
Podstawowe komendy dla psa, czyli „siad”, „podaj łapę”, „do mnie” ułatwiają życie z czworonogiem pod jednym dachem
Komendy dla psa, jak: „siad”, „podaj łapę”, „do mnie” pomagają w porozumiewaniu się właściciela z pupilem. Łatwiej zapanować nad psem, który nauczy się wykonywać podstawowe polecenia. Pies będzie posłuszny, kiedy naukę połączy się z zabawą. To wyzwoli w zwierzęciu entuzjazm do treningu.

Komendy dla psa, jak: „siad”, „podaj łapę”, „do mnie” pomagają w porozumiewaniu się właściciela z pupilem. Łatwiej zapanować nad psem, który nauczy się wykonywać podstawowe polecenia. Pies będzie posłuszny, kiedy naukę połączy się z zabawą. To wyzwoli w zwierzęciu entuzjazm do treningu.   Do nauki komend najlepiej wybrać ciche i spokojne miejsce , aby nic nie rozpraszało czworonoga. Przyjazny ton właściciela wzbudzi zaufanie psa, a nagradzanie pupila smakołykami zmobilizuje go do entuzjastycznego wykonywania poleceń. Nauka komendy „siad” Nauka komendy „siad” jest bardzo przydatna, bo pozwala zapanować nad psem. Ułatwia np. wychodzenie z pupilem na dwór. Pies spokojnie siedzi w czasie zakładania mu smyczy lub cierpliwie czeka, gdy pali się czerwone światło na przejściu. Nauczenie szczeniaka komendy „siad ” może stanowić problem, bo młode psy nie lubią siedzieć w bezruchu.. Jednak przy odrobinie cierpliwości ze strony właściciela, pies z pewnością opanuje jedną z podstawowych komend . Z czasem, pies może przyzwyczaić się do polecenia i np., gdy tylko właściciel weźmie smycz do ręki, pies sam usiądzie. Psia sztuczka „podaj łapę” „Podaj łapę” to sztuczka, której nauka zazwyczaj nie jest w ogóle problematyczna . Komenda może być przydatna np. przy przywitaniu. Pies zamiast skakać na właściciela poda mu łapę, co pomoże okiełznać zbyt wybuchowy temperament pupila. Warto mobilizować zwierzę do nauki, podając mu psie smakołyki za każde wykonane polecenie. Reagowanie na komendę „do mnie” Komendy „do mnie” najłatwiej będzie nauczyć szczeniaka. Młody pies często boi się zostać sam, dlatego wciąż szuka kontaktu ze swoim właścicielem. Komenda przywołująca psa jest przydatna w czasie...

Przygotowania do przygarnięcia psa
© Bedi/Adobe Stock
Styl życia
Zanim przygarniesz psa – o czym powinien pamiętać świadomy właściciel?
Decyzja o przygarnięciu psa musi być dobrze przemyślana. W dodatku powinni wyrazić na nią zgodę wszyscy domownicy. Sprawdź, z czym wiąże się wychowanie czworonożnego przyjaciela i podejmij świadomą decyzję.

Decyzja o przygarnięciu psa musi być dobrze przemyślana. W dodatku powinni wyrazić na nią zgodę wszyscy domownicy. Sprawdź, z czym wiąże się wychowanie czworonożnego przyjaciela i podejmij świadomą decyzję.   Psie czworonogi to zwierzęta uczuciowe, które potrzebują uwagi, czułości, zabaw i opieki. Należy zapewnić im nie tylko pełną miskę, ale także zabawę, naukę, uczucie i opiekę. Szczeniak w domu Jeśli planujesz przyjąć pod swój dach szczeniaka, musisz przygotować się na to, że pochłonie on sporo Twojego czasu. Twój malutki, czworonożny przyjaciel znajdzie się przecież w zupełnie nowym otoczeniu – w nieznanym domu, bez rodzeństwa i mamy. Może więc piszczeć, przychodzić w nocy pod Twoje łóżko, szukając towarzystwa i chodzić przy Twojej nodze. Poza tym pamiętaj, że kilkumiesięczne psy nie wiedzą jeszcze, czego im nie wolno – w związku z tym możesz spodziewać się, że Twoje kapcie, buty czy meble staną się atrakcją dla malucha.   Musisz przygotować się także finansowo na przybycie małego psa do Twojego domu. Konieczne będzie wykonanie serii szczepień czy zakup akcesoriów, takich jak: miska na wodę i karmę, posłanie (np. kolec, materac, poducha czy koce), zabawki, transporter – jeśli będziesz podróżować ze swoim psem, szampon, szczotkę i inne środki czystości, takie jak płyn do uszu czy oczu. Regularne i niespodziewane wizyty u weterynarza Musisz przygotować się na to, że konieczne będą regularne wizyty u lekarza, np. w związku z wykonywaniem szczepień przeciwko wściekliźnie czy w celu odrobaczenia czworonoga. Jeśli zwierzę będzie cierpiało na jakąś dolegliwość, konieczne będą też regularne wizyty kontrolne i zakup leków. Poza tym może zdarzyć się tak, że trzeba będzie zabrać psa do weterynarza, gdy np. skręci...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner