Barbara Sienkiewicz matka
East News
Co ma wspólnego z Jarosławem Kaczyńskim?
1/8
Barbara Sienkiewicz matka
East News

Barbara Sienkiewicz z mało znanej aktorki stała się ostatnio rozchwytywaną gwiazdą mediów. Gdy okazało się, że została najstarszą matką w Polsce, portale newsowe, magazyny i telewizje śniadaniowe do czerwoności rozgrzewały kolejne informacje na jej temat. Jak urodziła? Naturalnie? Nie, to in vitro. Ile ma lat? Kto jest ojcem? Gdzie grała? Ile zarabia...  Zobacz: „Każda kobieta ma prawo być matką” - lekarz o aktorce, która urodziła bliźniaki w wieku 60 lat

Postanowiliśmy trochę usystematyzować tę wiedzę. I ustaliliśmy kilka zaskakujących faktów... 

Oto 7 rzeczy, których nie wiedziałeś o najstarszej matce w Polsce

2/8
Barbara Sienkiewicz w DDTVN

1.
Barbara Sienkiewicz jest aktorką ale ciężko określić ją gwiazdą - przynajmniej do czasu ujawnienia informacji o dzieciach. Grała wprawdzie w kilku popularnych serialach, ale były to raczej epizodyczne role. Jakie? Uwaga, to wiedza dla znawców - poziom HARD.

W "Klanie" była matką Niny Zatorskiej - dziewczyny zwerbowanej przez Bożenkę Rosiak-Lubicz w dyskotece do szkoły tańca 
W "Ranczu" była mamą chłopca
W "Daleko od noszy" - pacjentką na korytarzu
Pacjentkę zagrała też w "M jak miłość"
W "Pitbullu" - Wiesię.
3/8
Barbara Sienkiewicz matka
East News

2.
Żyje skromnie - według "Faktu" ma 1250 zł świadczenia z ZUS i wsparcie z ośrodka pomocy społecznej. Oprócz bliźniaków ma też na utrzymaniu matkę, która - jak wyznała w "Dzienniku Gazecie Prawnej" wymaga stałej opieki.

Zobacz też - Barbara Sienkiewicz chciała tylko 500 zł dodatku do emerytury
4/8
screen z YouTube/Teatr GONG

3.
Barbara Sienkiewicz przez lata była znana głównie dzieciom, dzięki prowadzonemu przez siebie teatrowi Gong. Od 1996 roku występowała w Warszawie i innych miastach Polski z dziecięcymi klasykami, które sama reżyserowała i w których grała główne role. Były "Muminki", "Królowa Śniegu", "Kije samobije" i wiele, wiele innych.

Jak mówiła Barbara Sienkiewicz dzieci to "czar jej życia"
5/8
screen z YouTube/Teatr GONG


4.
Okazuje się, że coś łączy ją z Jarosławem Kaczyńskim. Podobnie jak on grała jedną z głównych ról w adaptacji dzieła Kornela Makuszyńskiego "O dwóch takich co ukradli księżyc". On w popularnym niegdyś filmie, ona zaś we własnym teatrze.

6/8
Barbara Sienkiewicz w DDTVN

5.
Choć uchodzi za najstarszą matkę w Polsce, jej wiek długo nie był jasny. Choć pierwsze publikacje na jej temat mówiły o 59 latach (rocznik 1955), w formularzu na stronie znanej agencji aktorskiej została odmłodzona i to mocno - wynika z niego bowiem, że urodziła się 10 lat później, w roku 1965.

Sama mówi, że nie utożsamia się z wiekiem
7/8
Barbara Sienkiewicz w DDTVN

6.
Barbara Sienkiewicz ma 165 centymetrów. Dlaczego to istotne? Nie wiemy, ale jest to jedyna informacja jaką można o niej znaleźć na poświęconym postaciom filmu portalu filmweb. Więc chyba musi być ważna... Z innej strony można się dowiedzieć, że jest osobą szczupłą, waży ledwie 51 kilogramów.
8/8
EastNews

7.
Jakie umiejętności ma Barbara Sienkiewicz aktorka? Umie jeździć na łyżwach i nartach, także konno. Pływa, ma też prawo jazdy. To wszystko można wyczytać w publicznym formularzu osobowym na stronie agencji aktorskiej. W rubryce wykształcenie zadeklarowała, że zrobiła egzamin eksternistyczny w ZASP.

Więcej ciekawych informacji na temat pani Barbary i nie tylko znajdziecie codziennie w najlepszym serwisie o gwiazdach - AfterParty.pl