Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski
ONS

Tak Antek Królikowski z mamą Małgorzatą Ostrowską-Królikowską uczczą pamięć Pawła Królikowskiego. Aktor byłby z nich dumny!

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski
ONS

Choć od śmierci Pawła Królikowskiego minęły trzy miesiące, to wspomnienie tamtych trudnych chwil  wciąż jest silne – tak, jak pamięć o aktorze. Jak donosi "Flesz", jego bliscy: synowie Antoni Królikowski, Jan Królikowski oraz żona Małgorzta Ostrowska-Królikowska postanowili oddać mu hołd. Cała trójka zaangażowała się w organizację polsko-czeskiego festowalu w Kudowie-Zdroju, którego pomysłodawcą i organizatorem był właśnie Paweł Królikowski.

Chcemy kontynuować tradycję festiwalu, który był dla taty bardzo ważny. Zalezy nam, aby w ramach tej impresy zaprezentować coś, co będzie dotyczyło Pawła Królikowskiego i upamiętniało jego imię. Dopinamy program, prowadzimy rozmowy z artystami. Szykujemy coś naprawdę fajnego – zdradził "Fleszowi" Antoni Królikowski.

Ci, którzy znali Pawła Królikowskiego wiedzieli, jak ważnym miastem była dla niego Kudowa. Aktor i jego żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska wybudowali tam nawet dom. Gwiazdor "Rancza" kochał krajobraz Gór Stołowych i Czechy, które były jego ulubionym kierunkiem podróży. Królikowski uwielbiał czeską literaturę, język, muzykę – stąd wziął się pomysł zorganizowania Festivalu CZPL w Kudowie-Zdroju. Pawłowi udało się zorganizować cztery edycje festiwalu. W tym roku organizacją koncertu galowego zajmują się Antoni, Jan i Małgorzata.

Jak rodzina uczci pamięć Pawła Królikowskiego?

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w ostatni weekend lipca i będzie w całośći poświęcona pamięci Pawła Królikowskiego. Od tego roku Festival CZPL będzie też nosił jego imię. Co z tej okazji zaplanowała rodzina aktora?

Tata kochał samochody, zwłaszcza maluchy, dlatego nie zabraknie akcentu motoryzacyjnego. W zeszłym roku odbył się przejazd zabytkowych aut. Tym razem chcemy zorganizować kino samochodowe i na wielkim ekranie wyświetlać filmy oraz materiały nakręcone z artystami – zdradza Antek.

Młodszy brat antka, Jan, czuwa nad oprawą muzyczną festiwalu, a mama Małgorzata pomaga m.in. w zorganizowaniu innych atrakcji dla uczestników i noclegów dla artystów.

Tata zawsze robił wszystko na najwyższym poziomie, więc poprzeczka jest zawieszona wysoko – dodaje Antek.

Królikowscy planują jeszcze jedną wzruszającą niespodziankę. Jaką? Przeczytasz w nowym "Fleszu".

Basia Kurdej Szatan i Julia Wieniawa na okładce Flesza

Antek Królikowski chce uhonorować swojego zmarłego tatę Pawła Królikowskiego.

Antek Królikowski żegna ojca

 

Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36