Anne Sofie Madsen

Anne Sofie Madsen gościem specjalnym 5. edycji Fashion Designer Awards

Anne Sofie Madsen

Anne Sofie Madsen na zaproszenie pomysłodawczyni Fashion Designer Awards - Joanny Sokołowskiej - Pronobis zasiądzie jako przewodnicząca jury w 5. edycji konkursu.

Duńska projektantka zadebiutowała w 2010 roku na London Fashion Week, gdzie została ogłoszona przez Vauxhall Fashion Scout jako nowy talent. Kolejnym znakomitym pokazem na Fashion Weeku w Kopenhadze wzbudziła zainteresowanie  samego Hamisha Bowlesa z amerykańskiego Vogue. Na łamach magazynu napisał  "( ...) Imponujący debiut projektantki, która za zdobyte doświadczenie u Galliano i McQueena, powinna im  płacić procent od swojego zysku."

Jej kolekcje wielokrotnie były pokazywane i nagradzane na całym świecie w Rosji , Mediolanie, Ukrainie, Londynie czy też w rodzimym  kraju Danii . Została wybrana Ambasadorką Danii przez komisję Euro Fashion a w Nowym Jorku swoją kolekcję SS 2013 pokazała na Mercedes  Benz Fashion Week. Kolekcje projektantki zmieniają się ale wizja zostaje ta sama , czyli pokazanie dobrze znanego przez nieznane.  Anne Sofie Madsen używa często futurystycznych materiałów, dba o ręcznie wykończenie detali i nie boi się skomplikowanych cięć.  W jej kolekcjach możemy zauważyć  często pojawiające się zabudowane kołnierze z niekonwencjonalnymi wzorami czy też ręcznie rysowane ilustracje drukowane cyfrowo na jedwabiu lub tkaninach wełnianych.

Przed stażem w Danii zwycięzca FDA pojedzie z Cisowianką Perlage na targi tkanin TISSU PREMIER do Francji.
 

Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59