Anja Rubik odmówiła spotkania z Anną Zalewską
/East News

Anja Rubik odmówiła spotkania z minister Anną Zalewską! Modelka komentuje: "Jałowe pogadanki w cztery oczy"

Anja Rubik odmówiła spotkania z Anną Zalewską
/East News

Anja Rubik odmówiła spotkania z minister Anną Zalewską! Znana na całym świecie polska modelka jest autorką akcji #sexed.pl, do której przyłączyła się plejada polskich gwiazd. Anja Rubik w kampanii podjęła ważny temat edukacji seksualnej. Modelka z pomocą specjalistów stworzyła listę tematów, których według niej zabrakło w programie, jaki przekazywany jest młodzieży w polskich szkołach. Teraz okazuje się, że minister Anna Zalewska zaprosiła Anję na spotkanie, żeby wspólnie omówić podstawy programowe przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. Minister edukcaji narodowej zaznaczyła jednak, że chce spotkać się z modelką w cztery oczy. Rubik jednak odmówiła! Dlaczego?

Anja Rubik komentuje zaproszenie od Anny Zalewskiej

Modelka zamieściła w sieci długi wpis, w którym tłumaczy dlaczego nie przyjęła zaproszenia od minister. Modelka nie ukrywa, że chciałaby spotkać się z Anną Zalewską, jednak nie w cztery oczy, ale z udziałem ekspertów. 

(...)Sprawa ta wymaga poważnej debaty z udziałem ekspertów. Ja swoją rolę widzę w niej głównie jako osoby, która mobilizuje opinię publiczną wokół tematu ważnego dla nas wszystkich. Nie ma powodu, abym trwoniła czas Pani Minister na jałowe pogadanki w cztery oczy. Nic z tego nie wyniknie. Znamy swoje stanowisko. Obowiązkiem rządzących w demokratycznym państwie jest jednak słuchanie głosu obywateli, zwłaszcza tych, którzy prezentują poglądy różniące się od ideologii obozu władzy. Ryzyko zdrowotne związane z brakiem edukacji seksualnej dotyka nas bowiem w równym stopniu, niezależnie od wyznawanego światopoglądu. Dlatego, biorąc pod uwagę masowy odzew na naszą akcję, ponownie wzywam Panią Minister do otwartej dyskusji, w której oprócz nas wezmą udział niezależni specjaliści. 
Z wyrazami szacunku,
Anja Rubik.

Anja Rubik zamieściła przy okazji treść zaproszenia, jakie otrzymała od Anny Zalewskiej.

Szanowny Pani 
w nawiązaniu do zaproszenia Minister Edukacji Narodowej zapraszam serdecznie Panią Anję Rubik na spotkanie z Minister Anną Zalewską ‪w piątek, 12 stycznia‬ br. ‪o godzinie 13:30‬ w gmachu MEN (‪Al. Szucha 25‬).Formuła spotkania zakłada indywidualną rozmowę obu Pań na temat podstawy programowej przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, bez udziału mediów i osób trzecich- czytamy na profilu modelki.

Jesteście zaskoczeni decyzją Anji Rubik? Myślicie, że minister Anna Zalewska zgodzi się na spotkanie z modelką w obecności ekspertów?

Zobaczcie cały wpis Anji Rubik!

Zobacz także: TYLKO U NAS! Anja Rubik z ukochanym na romantycznej randce. To musi być miłość!

Anja Rubik komentuje zaproszenie od Anny Zalewskiej.

 

 

Szanowna Pani, Dziękuję uprzejmie za zaproszenie od Pani Minister Anny Zalewskiej. Traktuję je jako potwierdzenie, że mamy do czynienia z sytuacją kryzysową, wymagającą pilnych działań. Szanując cenny czas Pani Minister, jestem jednak zmuszona odmówić przyjęcia zaproszenia w zaproponowanej formule. Jak już wcześniej wspomniałam, doskonale znam podstawy programowe przedmiotu “Wychowanie do życia w rodzinie”. Zainicjowana przeze mnie akcja pod hasłem “#sexedpl” stanowiła odpowiedź na stwierdzone przez niezależnych ekspertów dramatyczne luki w tym programie oraz jego skrajną ideologizację. Moje obawy potwierdziły setki listów, jakie otrzymałam w reakcji na opublikowane filmy. Zarówno młodzi ludzie, jak ich rodzice i nauczyciele apelują w nich o dostęp do naukowej wiedzy. Podają ekstremalne przykłady ignorancji oraz prób indoktrynacji w wykonaniu nauczycieli tego przedmiotu. Obraz ten jest przerażający, a odpowiedzialność za naprawę stanu obecnego spada na Panią Minister. Sprawa ta wymaga poważnej debaty z udziałem ekspertów. Ja swoją rolę widzę w niej głównie jako osoby, która mobilizuje opinię publiczną wokół tematu ważnego dla nas wszystkich. Nie ma powodu, abym trwoniła czas Pani Minister na jałowe pogadanki w cztery oczy. Nic z tego nie wyniknie. Znamy swoje stanowisko. Obowiązkiem rządzących w demokratycznym państwie jest jednak słuchanie głosu obywateli, zwłaszcza tych, którzy prezentują poglądy różniące się od ideologii obozu władzy. Ryzyko zdrowotne związane z brakiem edukacji seksualnej dotyka nas bowiem w równym stopniu, niezależnie od wyznawanego światopoglądu. Dlatego, biorąc pod uwagę masowy odzew na naszą akcję, ponownie wzywam Panią Minister do otwartej dyskusji, w której oprócz nas wezmą udział niezależni specjaliści. Z wyrazami szacunku, Anja Rubik Szanowny Pani w nawiązaniu do zaproszenia Minister Edukacji Narodowej zapraszam serdecznie Panią Anję Rubik na spotkanie z Minister Anną Zalewską ‪w piątek, 12 stycznia‬ br. ‪o godzinie 13:30‬ w gmachu MEN (‪Al. Szucha 25‬).Formuła spotkania zakłada indywidualną rozmowę obu Pań na temat podstawy programowej przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, bez udziału mediów i osób trzecich.

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Modelka nie zgodziła się na spotkanie z Anną Zalewską.

Anja Rubik w skórzanych spodniach
 

Więcej na temat Anja Rubik
Przeładuj

Co zrobić, by przebić się na Youtubie? Radzi Danny Ferreri!

zobacz 01:05