ALLONS_1030379_Angelina Jolie 12.jpg
ONS
Newsy

Angelina Jolie

Prawdziwe imię i nazwisko: Angelina Jolie Voight

Data urodzenia: 4 czerwca 1975
Znak zodiaku: Bliźniaki
Zawód: aktorka

Angelina Jolie j
est córką aktorskiej pary, Johna Voighta i Marcheline Bertrand. Obecnie uchodzi za jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie.

Jolie zadebiutowała na ekranie 1982 roku u boku ojca w filmie "Szukając wyjścia". Mając 14 lat postanowiła zostać modelką. Potem wystąpiła jeszcze w kilku teledyskach, m. in. Meat Loafa i Lenny'ego Kravitza, by powrócić do aktorstwa. Prawdziwa kariera Angeliny rozpoczęła się dopiero w 1992 roku. Największą sławę przyniósł jej film o przygodach pięknej Lary Croft ("Lara Croft: Tomb Raider").

Angelina ma na swoim koncie Oscara dla najlepsze aktorki drugoplanowej za film "Przerwana lekcja muzyki" i 3 Złote Globy( za filmy: "Zwycięzca", "George Wallace" i "Przerwana lekcja muzyki"). Aktorka ma koncie także wiele innych nagród.

W 1996 roku Jolie poślubiła aktora Jonny'ego Lee Millera. Małżeństwo przetrwało 3 lata.
W 2000 roku Angelina ponownie wyszła za mąż za aktora Billy'ego Boba Thorntona i ponownie to małżeństwo przetrwało 3 lata.

W 2005 roku Angelina Jolie stała się główną autorką skandalu. Plotkarska prasa oskarżyła ją o romans z Bradem Pittem i rozbicie jego małżeństwa z Jennifer Aniston. Od tamtej pory para Jolie-Pitt została przez media okrzyknięta mianem Bangeliny.

Angelina Jolie i Brad Pitt mają troje biologicznych dzieci oraz troje adoptowanych:
- Maddox Chivan Jolie-Pitt (ur. 5 sierpnia 2001 r. w Kambodży; adopt. 10 marca 2002 r.)
- Pax Thien Jolie-Pitt (ur. 29 listopada 2003 r. w Wietnamie; adopt. 15 marca 2007 r.)
- Zahara Marley Jolie-Pitt (ur. 8 stycznia 2005 r. w Etiopii; adopt. 6 lipca 2005 r.)
- Shiloh Nouvel Jolie-Pitt (ur. 27 maja 2006 r. w Swakopmund, Namibia)
- Knox Léon Jolie-Pitt (ur. 12 lipca 2008 r. w Nicei, Francja)
- Vivienne Marcheline Jolie-Pitt (ur. 12 lipca 2008 r. w Nicei, Francja)

Za zdjęcia bliźniaków Jolie i Pitt zgarneli 14 milionów dolarów od magazynów Hello! i People, które przekazali na cele charytatywne.

Od 2001 roku Jolie jest bardzo aktywnie zaangażowana w pomoc humanitarną, zwłaszcza w ramach akcji ONZ i pracuje jako Ambasador Dobrej Woli.
ONS
Newsy
Brad Pitt

Prawdziwe imię i nazwisko: William Bradley Pitt Data urodzenia: 18 grudnia 1963 r. Znak zodiaku: Strzelec Zawód: aktor, producent filmowy Brad Pitt porzucił studia dziennikarskie i wyjechał do Hollywood, gdzie uczył się aktorstwa. Początkowo występował w operach mydlanych i serialach. Przełomem w jego karierze był film z 1991 roku „Thelma i Louise”, w którym zagrał autostopowicza. Zasłynął rolą wampira Louisa w kultowym już filmie Neila Jordana "Wywiad z wampirem", za którą dostał dwie nagrody MTV Movie Awards. Za kolejny film, "12 małp", otrzymał Złoty Glob i nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. Rola dektektywa w thrillerze "Siedem" przyniosła mu kolejną nagrodę MTV Movie Award. Brad Pitt założył własną firmę "Plan B Entertainment". Był producentem m.in. takich filmów, jak "Troja", "Charlie i fabryka czekolady" czy "Infiltracja" (za ten film był nominowany do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej jako producent właśnie). Pitt spotykał się z wieloma aktorkami, w tym Juliette Lewis i Gwyneth Paltrow. W 2000 roku poślubił Jennifer Aniston. Ich małżeństwo przetrwało 5 lat, a rzekomym powodem jego rozpadu była Angelina Jolie, którą Brad poznał na planie filmu "Pan i pani Smith". Od tego czasu para Jolie-Pitt jest określana przez media mianem Bangeliny. Angelina Jolie i Brad Pitt mają troje biologicznych dzieci oraz troje adoptowanych: - Maddox Chivan Jolie-Pitt (ur. 5 sierpnia 2001 r. w Kambodży; adopt. 10 marca 2002 r.) - Pax Thien Jolie-Pitt (ur. 29 listopada 2003 r. w Wietnamie; adopt. 15 marca 2007 r.) - Zahara Marley Jolie-Pitt (ur. 8 stycznia 2005 r. w Etiopii; adopt. 6 lipca 2005 r.) - Shiloh Nouvel Jolie-Pitt (ur. 27 maja 2006 r. w Swakopmund, Namibia) - Knox Léon Jolie-Pitt (ur. 12 lipca 2008 r. w...

Brad Pitt Angelina Jolie Miesiąc miodowy
ONS.pl
Newsy
Brad Pitt i Angelina Jolie. Gdzie wybrali się na miesiąc miodowy?
Podróż poślubna? Tylko na planie swojego nowego filmu!

Angelina i Brad pokochali się w 2005 roku na planie filmu „Pan i pani Smith” . Teraz na Malcie kręcą swój drugi wspólny film „By the Sea”. Już jako małżeństwo. Ale w wolnych chwilach odpoczywają z dziećmi. Brad Pitt i Angelina Jolie na Malcie Zaskoczyli wszystkich tajnym ślubem we Francji. Na uroczystość zaprosili tylko 20 osób. Ich miesiąc miodowy też jest nietypowy. Na Malcie kręcą film „By the Sea”, który reżyseruje Angelina . Ona jest też autorką scenariusza. Wymyśliła historię małżeństwa, które wyjeżdża na małą wyspę, by uporać się z kryzysem związku. To ich drugi wspólny film. Pierwszym był „Pan i pani Smith”, gdzie wybuchł ich romans. Na Maltę aktorska para, jak zwykle, na plan filmowy zabrała swoje dzieci . Gdy nie grają, mają czas na wakacyjne życie. Kąpią się w morzu, spędzają wspólnie czas. W prezencie ślubnym małżeństwo sprawiło sobie jacht za 250 milionów dolarów. W przyszłym roku popłyną nim całą rodziną na wakacje. W prezencie ślubnym państwo Pitt sprawili sobie jacht. na podstawie tekstu z działu "Światowe Życie" w Viva! 20/2014   Angelina Jolie i Brad Pitt  

Brad Pitt, Angelina Jolie
EastNews
Newsy
Chora ambicja Jolie zniszczyła jej małżeństwo z Pittem? "Narażała dzieci na niebezpieczeństwo"
Brad nie wytrzymał tego...

Kolejne fakty na temat poważnego kryzysu małżeństwa Angeliny Jolie i Brada Pitta! Na początku tygodnia Jolie złożyła pozew rozwodowy. Dlaczego ich małżeństwo się rozpada? Plotki mówią, że Brad miał zdradzać Angelinę z koleżanką z planu filmowego, Marion Cotillard . Inne źródła podają, że Brad zachowywał się agresywnie w stosunku do ich dzieci, a także miał problem z alkoholem , czego nie mogła znieść Jolie.  Teraz pojawiła się nowa informacja. Według doniesień "TMZ", winna rozpadowi małżeństwa, jest Angelina.   Według "TMZ", Jolie miała naprawdę duże ambicje i chciała zostać... sekretarzem generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych! Z ONZ Jolie była związana od 2001 roku. Wtedy wyruszyła w swoją pierwszą misję humanitarną - odwiedziła Sierra Leone i Tanzanię, a następnie Pakistan i ponownie Kambodżę. To był dopiero jej początek jej działalności. Angelina Jolie miała obsesję na punkcie objęcia tego stanowiska. To spowodowało jej problemy w małżeństwie z Bradem Pittem. Jak podaje osoba bliska parze, Brad był zaniepokojony jej ambicjami. (...) Chodziło również o to, że Angelina zabierała dzieci do krajów ogarniętych wojną (np. Liban czy Irak), co Brad uważał za bardzo niebezpieczne. Angelina bradzo dbała o bezpieczeństwo, nie ruszała się nigdzie bez ochrony, ale dla Brada to było za mało - czytamy w "TMZ". Zobacz też:  Brad Pitt oskarżony o znęcanie się nad dziećmi?! Jest odpowiedź policji z Los Angeles   Brad podobno nie wytrzymał, kiedy Angelina zdecydowała, że weźmie dzieci do Syrii, by odbudować kraj ogarnięty wojną. Brad zawsze bardzo wspierał Angelinę w jej działalności humanitarnej, ale niebezpieczne podróże z dziećmi uznał za chory wymysł Jolie i nie mógł tego znieść.   Zobacz też:  Brad Pitt został alkoholikiem przez Angelinę Jolie?   Polityczne ambicje...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner