Adę Fijał nagrała swojego pierwszego audiobooka dla Storytel Polska. Znana aktorka (ostatnio zagrała w spektaklu „Tajna misja”) i parodystka, autorka zabawnych filmików z cyklu „Peszyn for Feszyn”, czyta książkę „Pani doktor”, autorstwa Weroniki Wierzchowskiej. To opowieść o Annie Tomaszewicz-Dobrskiej, pierwszej Polce praktykującej w zawodzie lekarza.

Reklama

Historia opisana w „Pani doktor”, opowiada o trudach walki z męskim środowiskiem lekarskim, o zapoczątkowanej tym samym kobiecej rewolucji a także o poświęceniu, którego motorem jest wielka pasja i marzenia, których bohaterka nie chce i nie może porzucić. Dobrska była lekarką chorób kobiecych i pediatrą. Jeśli Wisłockiej, która pracowała w drugiej połowie XX wieku trudno było przedrzeć się przez mur szowinizmu, arogancji i beztroski, to tylko można sobie wyobrazić jak trudno było dr Annie, która pracę w swoim zawodzie zaczęła w 1882 roku…
Co aktorka mówi o swoim udziale w projekcie?

Dla mnie, jako osoby, która kocha czytać, było to ciekawe i wciągające zajęcie, głównie dzięki doskonale napisanej, wielowątkowej powieści. Poza tym, fabuła jest mi niezwykle bliska – niewiele osób wie, że skończyłam, poza PWST, Collegium Medicum UJ (wydział lekarski, oddział stomatologia) – zatem historia doktor Tomaszewicz – Dobrskiej, jej upór i ponadprzeciętne zaangażowanie, jest mi z tego powodu, szczególnie bliskie. Czuję się wyróżniona - mówi Ada.

Zobacz: Kinga Rusin, Hanna Lis, Ada Fijał - czy wiesz jakie wykształcenie mają gwiazdy? Rozwiąż QUIZ

Ada Fijał jako pani doktor Anna.

Zobacz także
Reklama

Ada Fijał nagrała audiobooka.

Reklama
Reklama
Reklama