Ada Fijał nagrała audiobook'a

Ada Fijał została panią doktor! Poznajcie szczegóły!

Ada Fijał nagrała audiobook'a

Adę Fijał nagrała swojego pierwszego audiobooka dla Storytel Polska. Znana aktorka (ostatnio zagrała w spektaklu „Tajna misja”) i parodystka, autorka zabawnych filmików z cyklu „Peszyn for Feszyn”, czyta książkę „Pani doktor”, autorstwa Weroniki Wierzchowskiej. To opowieść o Annie Tomaszewicz-Dobrskiej, pierwszej Polce praktykującej w zawodzie lekarza.

Historia opisana w „Pani doktor”, opowiada o trudach walki z męskim środowiskiem lekarskim, o zapoczątkowanej tym samym kobiecej rewolucji a także o poświęceniu, którego motorem jest wielka pasja i marzenia, których bohaterka nie chce i nie może porzucić. Dobrska była lekarką chorób kobiecych i pediatrą. Jeśli Wisłockiej, która pracowała w drugiej połowie XX wieku trudno było przedrzeć się przez mur szowinizmu, arogancji i beztroski, to tylko można sobie wyobrazić jak trudno było dr Annie, która pracę w swoim zawodzie zaczęła w 1882 roku…          
Co aktorka mówi o swoim udziale w projekcie?

Dla mnie, jako osoby, która kocha czytać, było to ciekawe i wciągające zajęcie, głównie dzięki doskonale napisanej, wielowątkowej powieści. Poza tym, fabuła jest mi niezwykle bliska – niewiele osób wie, że skończyłam, poza PWST, Collegium Medicum UJ (wydział lekarski, oddział stomatologia) – zatem historia doktor Tomaszewicz – Dobrskiej, jej upór i ponadprzeciętne zaangażowanie, jest mi z tego powodu, szczególnie bliskie. Czuję się wyróżniona - mówi Ada.

Zobacz: Kinga Rusin, Hanna Lis, Ada Fijał - czy wiesz jakie wykształcenie mają gwiazdy? Rozwiąż QUIZ

Ada Fijał jako pani doktor Anna. 

Ada Fijał nagrała audiobook'a

 

Ada Fijał nagrała audiobooka.

Ada Fijał nagrała audiobook'a

Więcej na temat Ada Fijał
Przeładuj

Te gwiazdy zainwestowały w swoje zęby! Kiedyś nie uśmiechały się tak chętnie: Pazura, Piaseczny, Lewandowska...

zobacz 01:22