Weronika Humaj

Weronika Humaj jest młodą aktorką, która podbiła serca widzów udziałem w serialowej epopei narodowej "Stulecie Winnych". Nie jest to jednak jej jedyna rola. Artystka wystąpiła też w wielu innych znanych serialach, a także pojawiła się w rolach epizodycznych w kilku filmach. Ponadto zajmuje się dubbingiem. Co warto wiedzieć o karierze Weroniki Humaj?

Imię: Weronika

Nazwisko: Humaj

Nazwisko panieńskie: Humaj

Pseudonim: brak

Wzrost: 160 cm

Data urodzenia: 05.02.1995 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: aktorka znana z seriali, filmów i podkładania głosu w dubbingach

Osoby - związki:Weronika Humaj stara się chronić swoją prywatność, dlatego nie zdradza zbyt wielu informacji dotyczących swojego życia osobistego i uczuciowego. Również media plotkarskie nie podejmują tego tematu. Nie wiadomo więc, czy młoda artystka jest z kimś w romantycznej relacji.

Rodzice: Bogusław Humaj i Barbara Humaj

Dzieci: brak

Rodzeństwo:Aktorka Wiktoria Humaj pochodzi z licznej rodziny. Ma piątkę rodzeństwa: starszą siostrę Karolinę oraz czterech młodszych braci: Mikołaja, Macieja oraz bliźniaków Marcina i Karola.

BIO: Wiktoria Humaj urodziła się w Krakowie. Ukończyła tam II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego oraz Państwową Szkołę Muzyczną (stopień I oraz II). Widać w tym drugie, poza aktorstwem, zainteresowanie młodej artystki. Wiktoria Humaj lubi muzykę i wykazuje talenty również na tym polu. Jeszcze podczas nauki w szkole grała w kwintecie smyczkowym, wraz z którym wystąpiła na konkursie "Wiosna młodych kameralistów". Grupa zajęła wówczas trzecie miejsce.To jednak aktorstwo stało się tym, w czym postanowiła najbardziej rozwijać się Weronika. Jej talent został dostrzeżony już w młodym wieku. W wieku 18-19 lat artystka zagrała w serialu "Julia". Jako że podeszła poważnie do zawodu aktora, zdecydowała się na ukończenie stosownej szkoły, która pozwoliła jej szlifować umiejętności w tym zakresie pod okiem profesjonalistów. Rozpoczęła więc studia na Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Aktorstwa. Opiekunką jej roku była Anna Seniuk. W 2017 roku Humaj została absolwentką uczelni.W międzyczasie zagrała wiele mniejszych ról w popularnych serialach. Zarówno wcześniej, jak i później podkładała też głos w wielu znanych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Najważniejszym jak dotąd momentem w jej karierze było otrzymanie sporej roli w serialu Telewizji Polskiej "Stulecie Winnych".Nie ma zbyt wielu informacji o życiu prywatnym Weroniki. Wiadomo, że pochodzi ona z licznej rodziny i jest z nią związana. Chętnie odwiedza także swoje rodzinne strony - zwłaszcza miejscowość Wiśniowa.

Znana z: udziału w serialu obyczajowym "Stulecie Winnych" emitowanego przez stację TVP 1. Produkcja została przygotowana na podstawie trylogii pióra Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule i opowiada o historii wielopokoleniowej rodziny, której tłem są ważne wydarzenia rozgrywające się w XX wieku. Weronika Humaj w "Stuleciu Winnych" odgrywała dwie role: w pierwszych dwóch sezonach Ani Winnej, natomiast w trzecim - Kasi Bartosiewicz.Aktorka wystąpiła także w wielu innych znanych serialach. To "Stulecie Winnych" przyniosło jej jednak największą rozpoznawalność. Jako że została doceniona przez widzów, istnieje szansa, że niebawem zobaczymy ją w kolejnych popularnych produkcjach.

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - aktorka w serialu paradokumentalnym "W11 - Wydział Śledczy" (2010); - aktorka dubbingująca w filmie "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" (2011); - aktorka w serialu "Julia" (2011-2012); - aktorka w serialu "Czas honoru" (2014); - aktorka w serialu "Baron24" (2014); - aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2015); - aktorka w serialu "Powiedz tak!" (2015); - aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2015, następnie 2018-2019); - aktorka dubbingująca w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" (2015); - aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2016); - aktorka w serialu "Druga szansa" (2016); - aktorka dubbingująca w serialu "Elena z Avaloru" (2016-2020); - aktorka w serialu "Wataha" (2017); - aktorka w filmie "Porady na zdrady" (2017); - aktorka dubbingująca w filmie "Spider-Man: Homecoming" (2017); - aktorka dubbingująca w serialu "Wiedźmin" (2019); - aktorka w serialu "Stulecie Winnych" (2019-2021); - aktorka w filmie krótkometrażowym "Monika W." (2021); - aktorka w filmie "Sonata" (2021).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:Do tej pory największym wyróżnieniem dla Humaj była nominacja do Telekamery w kategorii "Najlepsza aktorka" w 2021 roku. Ostatecznie nie zdobyła jednak nagrody.

Link Instagram: @weronikahumaj_


Link FB: brak
Advertisement MPU index