Tomasz Torres

Tomasz Torres to znany polski muzyk. Jest znany przede wszystkim z zespołu Afromental, założonego w 2004 roku. Obecnie spełnia się w karierze solowej, grając na instrumencie zwanym "hang" lub "handpan". Prywatnie szczęśliwy mąż Pauliny Łaby-Torres, z którą nagrał płytę "Sonic Energy".

Imię: Tomasz

Nazwisko: Torres

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Torresiak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 14.05.1984 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: muzyk

Osoby - związki:Paulina Łaba-Torres (małżeństwo od 2019 r.)

Rodzice: José Torres i Izabela Torres

Dzieci: brak

Rodzeństwo: basista Filip Torres

BIO: Tomek Torres: muzyk, członek zespołu Afromental, syn popularnego muzyka José Torresa. Prywatnie szczęśliwy mąż Pauliny Łaby-Torres. Ma brata Filipa, który również zajmuje się muzyką. Tomek kształcił się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu. Był też studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Zdobył tam tytuł magistra na wydziale jazzu. Wraz z zespołem Afromental brał udział w koncercie "Piosenka dla Europy 2008". Gatunki, w których odnajduje się najlepiej, to funk, hip-hop, R&B, jazz i soul. Na początku 2022 roku przedstawił całkiem nowy pomysł muzyczny, a mianowicie muzykę relaksacyjną i medytacyjną. Tomek gra na instrumencie zwanym "hang" lub "handpan", czego najlepszym dowodem jest utwór "Nowa Ty", zapowiadający płytę "Sonic Energy". Tomek Torres znany jest nie tylko z członkostwa w zespole Afromental. Mężczyzna ma na swoim koncie kilka tras koncertowych z polskim zespołem jazzowym Triology. Dzielił scenę z Williamem Gallisonem, Tonym Malabym, Billem McHenrym, Buddym DeFranco, Adamem Makowiczem, Aaronem Goldbergiem czy Jameyem Aabersoldem. Grał też z Kasią Kowalską, Nataszą Urbańską, Kubą Badachem czy Urszulą Dudziak. Współpracował z Tedem, VNM, Robertem Kubiszynem, Reinaldem Ceballem czy Grzechem Piotrowskim. Z zespołem José Torres y Salsa Tropical uczestniczył w nagraniach programu "Wieczór z Jagielskim". Magazyn "Perkusista" uznał go za jednego ze "101 najlepszych polskich perkusistów wszechczasów".

Znany z: wielu współprac muzycznych oraz licznych programów telewizyjnych, jak: "Spanie z gwiazdami" (2013), "Niemożliwe PL" (2016), "Power Couple" (2021). Tomek Torres ma na swoim koncie współpracę z zespołami: Afromental, Torres, José Torres i Havana Dreams, VNM, Tede, Krzysztof Urbański Quartet czy Quinteto Cubano.

Funkcja w filmie: brak informacji

Płyty: - "Presence" (2000) z zespołem Torres; - "The Breakthru" (2007) z zespołem Afromental; - "Jeszcze raz" (2008) - ścieżka dźwiękowa do filmu; - "Kochaj i tańcz" (2009) - ścieżka dźwiękowa do filmu; - "Playing with Pop" (2009) z zespołem Afromental; - "Jazz Hoeilaart 2008" (2009) z zespołem Mid West Quartet; - "Krzysztof Urbański Quartet" (2010) z Krzysztofem Urbańskim Quartet; - "Optimystic" (2010) z zespołem Optimystic; - "Torres Salsa Carnaval" (2010) z zespołem José Torres y Salsa Tropical; - "The B.O.M.B." (2011) z zespołem Afromental; - "Mental House" (2014) z zespołem Afromental; - "5" (2019) z zespołem Afromental.Tomek Torres pracuje nad solową płytą "Sonic Energy", która powstaje we współpracy z jego żoną, Pauliną Łabą-Torres. Będzie to album relaksacyjno-medytacyjny. W utworze "Nowa Ty", stanowiącym zapowiedź debiutanckiego albumu, perkusista przedstawia nam nowe umiejętności, czyli grę na instrumencie zwanym "hang" lub "handpan".

Książki: brak informacji

Nagrody: Zespół Afromental, w którym Tomasz Torres jest perkusistą, zdobył liczne nominacje i nagrody:
 • Superjedynki w kategorii "Zespół roku" (2009);
 • VIVA Comet Awards w kategorii "Zespół roku" (2010);
 • Eska Music Awards w kategorii "Zespół roku" (2010);
 • Orange Warsaw Festival w kategorii "Wow! Music Awards!" (2010);
 • MTV EMA 2010 w kategorii "Najlepszy polski wykonawca" (2010);
 • VIVA Comet Awards w kategorii "Zespół roku" (2010);
 • Eska Music Awards 2011 w kategorii "Wideoklip roku" za "Rock&Rollin'Love" (2011).


 • LINK Instagram: @tomektorres


  Link FB: @tomasztorres
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index