Taylor Lautner

Taylor Lautner to jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów młodego pokolenia. Wystąpił w filmie "Zmierzch", który przyniósł mu ogromną popularność. Jego muskulaturę i aparycję doceniły magazyny "Glamour", "E!" i "Men's Health". Sprawdź, jakie nagrody otrzymał Taylor Lautner!

Imię: Taylor Daniel

Nazwisko: Lautner

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak informacji

Wzrost: 174 cm

Data urodzenia: 11.02.1992 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: aktor, model

Osoby - związki: - Selena Gomez; - Taylor Swift; - Taylor Dome (narzeczeństwo od 2021 r.).

Rodzice: Deborah Lautner, Daniel Lautner

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Makena Moore

BIO: Taylor Lautner urodził się 11 lutego 1992 roku w Grand Rapids. Ma młodszą siostrę, Makenę Moore. Zaczynał jako sportowiec, a w kolejnych latach życia rozwijał się jako aktor i model. Dał się poznać m.in. jako muskularny wilkołak w "Zmierzchu". Pierwsze sukcesy, choć niekoniecznie aktorskie, zaczął odnosić jako dziecko. Ćwiczył wtedy sztuki walki i zajmował pierwsze miejsca w "American Sports Karate Association". Debiutował w serialu "The Bernie Mac Show" (2003), a następnie pojawił się w "On, ona i dzieciaki" (2004). Dubbingował w filmach, takich jak "Danny Phantom", "Co nowego u Scooby'ego?" czy "Charlie Brown". W 2005 roku zagrał główną rolę w filmie "Rekin i Lava: Przygoda w 3D". Przełom w karierze aktorskiej Taylora Lautnera nastąpił w 2008 roku, kiedy to otrzymał on rolę Jacoba Blacka w "Zmierzchu". Pojawił się również w kolejnych częściach ekranizacji sagi, tj.: "Księżyc w nowiu" (2009), "Zaćmienie" (2009), "Przed świtem, cz. 1." (2011) i "Przed świtem, cz. 2.". W 2010 roku wystąpił w komedii "Walentynki", w której grał u boku piosenkarki Taylor Swift. Pojawił się też w teledysku Cassi Thomson pt. "Caught Up In You". Lautner był brany pod uwagę do wielu ról filmowych. Rozważano go m.in. do roli Hanka McCoya w filmie "X-Men: Pierwsza klasa", Petera w "Niesamowitym Spider-Manie", Petera w "Dziewczynie w czerwonej pelerynie", Jacka w filmie "Burleska", Bill'ego w "Niezniszczalnych 2" czy Columbusa w "Zombielandzie". Jego role aktorskie doceniły nie tylko fanki. Taylor był nominowany do nagród MTV, Kids Choice, Teen Choice, People's Choice, Złotych Malin i Saturnów. Na 20 nominacji zdobył 12 nagród. Zajął też 2. miejsce w rankingu "50 najseksowniejszych mężczyzn" magazynu "Glamour" i 2. miejsce w rankingu "Najgorętsi mężczyźni" według magazynu "E!". Z kolei "Men's Health" uznał, że Taylor zasługuje na 3. miejsce w "10 najlepszych wakacyjnych sylwetkach".

Znany z: roli Jacoba Blacka w filmach "Zmierzch", "Księżyc w nowiu", "Zaćmienie", "Przed świtem, cz. 1." czy "Przed świtem, cz. 2.".

Funkcja w filmie:
 • "Shadow Fury" jako młody Kismet (2001);
 • "Rekin i Lava: Przygoda w 3D" jako Sharkboy (2005);
 • "Fałszywa dwunastka" II jako Elliot Murtaugh (2005);
 • "Zmierzch" jako Jacob Black (2008);
 • "Księżyc w nowiu" jako Jacob Black (2009);
 • "Walentynki" jako Willy (2010);
 • "Zaćmienie" jako Jacob Black (2010);
 • "Porwanie" jako Nathan (2011);
 • "Przed świtem, cz. 1." jako Jacob Black (2011);
 • "Przed świtem, cz. 2." jako Jacob Black (2012);
 • "Jeszcze większe dzieci" jako Andy (2013);
 • "Nieuchwytni" jako Cam (2015).


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:Teen Choice w kategorii "Ulubiona nowa męska twarz kina" za film "Zmierzch" (2009);Sterowiec w kategorii "Ulubiony aktor filmowy" za film "Zmierzch: Księżyc w nowiu" (2010);Teen Choice w kategorii "Ulubiony aktor w filmie fantasy" za film "Zmierzch: Księżyc w nowiu" (2010);Kryształowa Statuetka w kategorii "Ulubiona drużyna ekranowa" za film "Zmierzch" (2010);Kryształowa Statuetka w kategorii "Ulubiona drużyna ekranowa" za film "Zmierzch: Zaćmienie" (2011);Teen Choice w kategorii "Ulubiony aktor filmu akcji" za film "Porwanie" (2012);Złoty Popcorn w kategorii "Najlepszy występ bez koszuli" za film "Zmierzch: Przed świtem, cz. 2" (2013).

  LINK Instagram: @taylorlautner


  Link FB: @TaylorLautner
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index