Sergiusz Lach

Sergiusz Lach zyskał popularność dzięki roli Filipa Dulaka w serialu młodzieżowym "Stawiam na Tolka Banana". Szybko uzyskał status jednej z największych gwiazd PRL. Niestety niedane mu było rozwijać kariery aktorskiej. Sprawdź, dlaczego musiał z niej zrezygnować i zobacz, jak potoczyły się jego dalsze losy.

Imię: Sergiusz

Nazwisko: Lach

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 6 lutego 1961 roku

Data śmierci : 8 listopada 2015 roku (przyczyna zgonu nieznana)

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: aktor dziecięcy, fotoreporter i fotograf

Osoby - związki: Sergiusz Lach wyjechał za granicę w młodym wieku. Od tego czasu do mediów nie przedostały się żadne informacje na temat jego życia prywatnego. Wiadomo jedynie, że zamieszkał w Sztokholmie i założył tam rodzinę. Miał żonę i dwoje dzieci.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: dwoje (brak informacji na temat ich wieku i płci)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Sergiusz Lach przyszedł na świat w Warszawie. Szybko dostrzeżono jego talent aktorski. Po raz pierwszy stanął przed kamerą w wieku 11 lat. Zadebiutował w filmie wyreżyserowanym przez Huberta Drapelli zatytułowanym "Zniszczyć pirata". Wystąpił u boku wielu znanych osobistości, takich jak: Edward Linde-Lubaszenko, Tadeusz Borowski, Wacław Kowalski czy Jerzy Turek. Potem otrzymał angaż w serialu młodzieżowym "Stawiam na Tolka Banana". Wcielił się w postać Filipa Dulaka, najmłodszego członka bandy Tolka Banana. Jego bohater szybko zyskał sympatię widzów. Do historii przeszło słowo _muka_, używane przez sympatycznego handlarza chomikami syryjskimi. Po zakończeniu zdjęć Sergiusz Lach dostał propozycję zagrania w filmie krótkometrażowym "Oczekiwanie" z cyklu "Nim powstanie rodzina..." w reżyserii Ryszarda Rydzewskiego. Młody aktor miał wszystko, czego potrzeba, by odnieść sukces w branży i zrobić wielką karierę. Nie udało mu się jednak zrealizować tych marzeń. Dlaczego? Artysta wspierał Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy "Solidarność" i związane z nimi środowiska. Został więc zmuszony przez władzę do opuszczenie kraju. Po wyjeździe w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku zamieszkał w Szwecji. Osiedlił się w Sztokholmie, gdzie założył własną działalność gospodarczą. Prowadził niewielki sklep fotograficzny. Nawiązał współpracę z lokalną telewizją i spełniał się w roli fotoreportera. Znalazł szczęście również w życiu prywatnym. Stanął na ślubnym kobiercu i razem z żoną doczekał się dwójki dzieci. Aktor przyjechał na krótko do Polski w 1995 roku. Pojawił się w filmie dokumentalnym Stanisława Jędryki "Tolek Banan i inni". Zmarł 8 listopada 2015 roku w wieku 54 lat. Nie wiadomo, co było przyczyną jego śmierci. Został pochowany na szwedzkim cmentarzu w miejscowości Tyreso.

Znany z: roli Filipa Dulaka w serialu młodzieżowym "Stawiam na Tolka Banana". Ma na swoim koncie również udział w takich produkcjach, jak: "Oczekiwanie" z cyklu "Nim powstanie rodzina..." w reżyserii Ryszarda Rydzewskiego.

Funkcja w filmie: - aktor w filmie fabularnym "Zniszczyć pirata" (1972); - aktor w serialu młodzieżowym "Stawiam na Tolka Banana" (1973); - aktor w filmie krótkometrażowym "Oczekiwanie" z cyklu "Nim powstanie rodzina..." (1975); - występ w filmie dokumentalnym "Tolek Banan i inni" (1995).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak informacji

LINK Instagram: brak jednoznacznych informacji na temat oficjalnego profilu

Link FB: brak jednoznacznych informacji na temat oficjalnego profilu
Advertisement MPU index