Sacha Baron Cohen

Sacha Baron Cohen to jeden z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Znamy go z filmów: "Ali G Indahouse", "Borat [...]", "Brüno", "Proces Siódemki z Chicago" czy serialu "The Spy". Zobacz, jakie nagrody zdobył! Ile dzieci ma Sacha Baron Cohen?

Imię: Sacha Noam

Nazwisko: Baron Cohen

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: 191 cm

Data urodzenia: 13.10.1971 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: komik, aktor, scenarzysta, producent

Osoby - związki: Isla Fisher (małżeństwo od 2010 r.)

Rodzice: Daniella Weiser i Gerald Baron Cohen

Dzieci: Sacha Baron Cohen ma dwie córki: Olive (ur. 2007 r.) i Elulę Lottie Miriam (ur. 2010) oraz syna Montgomery'ego Mosesa Briana (ur. 2015 r.).

Rodzeństwo: brat Erran Baron Cohen

BIO: Sacha Noam Baron Cohen to brytyjski aktor, komik, producent i scenarzysta. Urodził się 13 października 1971 roku w Hammersmith w Londynie. Talent aktorski rozwijał w trakcie studiów na Uniwersytecie Cambridge, występując w teatrze Footlights. Sacha pojawił się m.in. w sztukach "Cyrano de Bergerac" czy "Skrzypek na dachu". Ogromną popularność przyniosła mu rola Ali G w filmie "Ali G Indahouse" oraz postać Borata z filmu "Borat: Podpatrzone w Ameryce [...]". Kolejnym wcieleniem aktora był ekstrawagancki Brüno, czyli fryzjer z komedii o takim samym tytule. Dwa lata później zagrał w filmie "Hugo i jego wynalazek", który zdobył 5 Oscarów, Złoty Glob, nagrodę BAFTA, Saturna, Critics Choice, Satelitę, Złotą Szpulę, BSFC, NBR, FFCC i ADG. Sacha wystąpił dotychczas nie tylko w wielkich produkcjach filmowych, ale również w serialach. Zagrał w sitcomie "Pohamuj entuzjazm" i serialu "The Spy", w którym wcielił się w postać wybitnego izraelskiego szpiega. Pojawił się w teledysku Madonny pt. "Music". W 2018 roku wyreżyserował serial "Who Is America?", który otrzymał nominacje do nagrody Emmy i Złotego Globu.

Znany z: filmów "Ali G Indahouse", "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej", "Kolejny film o Boracie", "Brüno", "Ricky Bobby - Demon prędkości", "Dyktator", "Hugo i jego wynalazek" czy serialu "The Spy".

Funkcja w filmie: - aktor w filmie "Jack and Jeremy's Police 4" (1995); - aktor w filmie "The Jolly Boys' Last Stand" (2000); - aktor pierwszoplanowy w filmie "Ali G Indahouse" (2002); - aktor w filmie "Spyz" (2003); - aktor w filmie "Ricky Bobby - Demon prędkości" (2006); - aktor pierwszoplanowy w filmie "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej" (2006); - aktor w filmie "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" (2007); - aktor w filmie "Brüno" (2009); - aktor w filmie "Hugo i jego wynalazek" (2011); - aktor w filmie "Les Misérables: Nędznicy" (2012); - aktor w filmie "Dyktator" (2012); - aktor w filmie "Legenda telewizji 2: Kontynuacja" (2013); - aktor w filmie "Alicja po drugiej stronie lustra" (2016); - aktor w filmie "Grimsby" (2016); - aktor w filmie "Mandrake the Magician" (2019); - aktor w filmie "Kolejny film o Boracie" (2020); - aktor drugoplanowy w filmie "Proces Siódemki z Chicago" (2020).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody (wybrane):
 • BAFTA w kategorii "Najlepsza komedia" za "Da Ali G Show" (2001);
 • OFCS w kategorii "Najlepszy debiut aktorski za film" "Borat [...]" (2006);
 • Złoty Popcorn w kategorii "Najlepsza rola komediowa" za film "Borat [...]" (2007);
 • Złoty Popcorn w kategorii "Najlepszy pocałunek" w filmie "Ricky Bobby - Demon prędkości" (2007);
 • Złoty Glob w kategorii "Najlepszy aktor w komedii lub musicalu" za film "Borat [...]" (2007);
 • AACTA w kategorii "Najlepszy drugoplanowy aktor zagraniczny" w filmie "Proces Siódemki z Chicago" (2020);
 • Złoty Glob w kategorii "Najlepszy aktor w komedii lub musicalu" za film "Kolejny film o Boracie" (2021);
 • Satelita w kategorii "Najlepszy aktor w komedii lub musicalu" za film "Kolejny film o Boracie" (2021).


 • LINK Instagram: @sachabaroncohen


  Link FB: @SachaBaronCohen
  Advertisement MPU index